Készült: 2024.09.19.09:25:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

7. ülésnap (2018.06.11.),  140-147. felszólalás
Felszólalás oka Kérdés/azonnali kérdés megtárgyalása
Felszólalás ideje 6:42


Felszólalások:   128-139   140-147   148-155      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Országgyűlés! Salacz László képviselő úr, a Fidesz képviselője, azonnali kérdést kíván feltenni az igazságügyi miniszternek: „Meddig próbálkozhat még a baloldal a törvények megkerülésével?” címmel. Miniszter úr halaszthatatlan közfeladat ellátása miatt válaszadásra Völner Pál államtitkár urat jelölte ki. Tisztelettel kérdezem  nem kérdezem, mert látom a bólintását, hogy elfogadja a válaszadó személyét. Salacz László képviselő úré a szó. Parancsoljon!

(16.30)

DR. SALACZ LÁSZLÓ (Fidesz): Tisztelt Államtitkár Úr! Mint ismert, az MSZP és szatellitpártjaitól nem áll távol a tisztességtelen politikai küzdelem, jelesül: a pártjaik törvénytelen eszközzel történő finanszírozása. A gyanú szerint az előzetes letartóztatásban lévő, többmilliárdos adócsalással vádolt Czeglédy Csaba, az MSZP és a DK házipénztárosa a bűncselekményekből származó pénzből finanszírozta az MSZP és a DK és egyes álfüggetlen jelöltek kampányát és egyéb párttevékenységét. A baloldali pártoknak a hatalom megszerzése érdekében az sem drága, hogy fiatalokat, nyugdíjasokat és magát a magyar államot is megrövidítsék.Tisztelt Államtitkár Úr! A közelmúltban újabb tiltott pártfinanszírozás gyanúját magában hordozó dokumentum került napvilágra. Az MSZP nemrég leköszönt elnöke, jelenlegi parlamenti képviselője, az MSZP-frakció tagja és Karácsony Gergely, a szintén pártfrakcióval rendelkező Párbeszéd társelnöke, valamint a Liberálisok megállapodást írtak alá arról, hogy választási együttműködésük fejében 60 millió forintot juttatnak a társadalmi támogatottság nélküli Bősz Anették részére.

Mivel a jelenlegi jogszabályok nem adnak lehetőséget arra, hogy bármely szervezet párt részére vagyoni hozzájárulást adjon, ezért felvetődik a kérdés, már nem először, hogy az MSZP-Párbeszéd burkolt pártfinanszírozást kívánt-e megvalósítani az adófizetők által befizetett közpénzből. Jelen eset is jól mutatja, hogy a baloldali pártokat semmi más nem tartja össze, semmilyen nemes elv mentén nem gondolkodnak, az egyedüli kapocs közöttük a pénz éhsége, a hatalom mindenáron történő megszerzése.

Kérdezem a tisztelt államtitkár urat, hogy meddig próbálkozhat még a baloldal a törvények megkerülésével. Várom megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, képviselő úr. A választ Völner Pál államtitkár úr fogja megadni. Parancsoljon, államtitkár úr!

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! (Mirkóczki Ádám: Ne jogerős bírósági ítéletet, csak véleményt!) Tisztelt Képviselőtársam! Valóban, úgy tűnik, a baloldal hemzseg a korrupciós botrányoktól. Szeretném emlékeztetni, amit ön is említett, hogy Czeglédy Csaba és társai ellen bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt indított nyomozást a NAV. A gyanú szerint a DK és az MSZP házi ügyvédjéhez, Czeglédy Csabához köthető bűnszervezet hozzávetőlegesen több milliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek.A kormány és a Fidesz a Czeglédy-üggyel kapcsolatban is azt tartotta a legfontosabbnak, hogy kártalanítsák az ügy sértettjeit, tekintettel a megkárosítottak kiszolgáltatott helyzetére. Országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be a Fidesz-KDNP képviselőcsoportja, amelyben méltányosságon alapuló kárrendezés kifizetésére kérte a magyar kormányt. Ezt 2017. november 14-én elfogadtuk, utat nyitottunk a károsultak, diákok és nyugdíjasok lehető leggyorsabb kárrendezésére.

Ez a kárrendezés azonban nem eredményezheti azt, hogy a kártérítés megfizetése alól a károkozók mentesüljenek. Nagyon sajnálom, hogy Tordai Bence képviselő úr kifáradt a teremből, ugyanis egy, a közelmúltban a sajtó által kiszivárogtatott megállapodás szerint valóban Molnár Gyula és Fodor Gábor egyezkedett arról, hogy 2018 és 2022 között 60 millió forinttal támogatják a Liberálisokat. Zárójelesen megjegyzem, hogy a megállapodást Karácsony Gergely is aláírta.

Az ügy kellemetlenségét fokozza, hogy ismételten felmerülhet a tiltott pártfinanszírozás gyanúja, mert felmerül a kérdés, hogy a szocialisták, Karácsony Gergellyel karöltve, hogyan tudnak eljuttatni 60 milliós anyagi hozzájárulást anélkül, hogy az ne minősülne tiltott pártfinanszírozásnak. Ugyanis a pártok működéséről és gazdálkodásáról szóló törvény értelmében jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet vagyoni hozzájárulást nem adhat, a párt jogi személytől, jog személyiséggel nem rendelkező szervezettől vagyoni hozzájárulást nem fogadhat el. Köszönöm. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Egyperces viszonválaszra Salacz László képviselő urat illeti a szó.

DR. SALACZ LÁSZLÓ (Fidesz): Tisztelt Államtitkár Úr! Köszönöm szépen a válaszát. A Liberálisoknak nyújtott 60 millió forintos támogatás körüli botrány különösen kellemetlen a szocialisták és Karácsony Gergely számára, mert erősen felveti a gyanúját a tiltott pártfinanszírozásnak. Meggyőződésem, hogy a választók pontosan látják, hogy a baloldal továbbra is folytatja a jogszabályok megkerülésével folytatott tevékenységét, és úgy látszik, hogy ez a klán további meglepetéseket is tud tartogatni az országnak és számunkra is.Felvetődik bennem a költői kérdés, hogy vajon meddig fognak még kihullani a szocialisták által itt hagyott csontvázak a szekrényből. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, képviselő úr. Egyperces viszonválasz illeti meg Völner Pál államtitkár urat is. Parancsoljon, államtitkár úr!

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Összességében valóban kijelenthető, mint a mostani esetben, a Czeglédy-ügyben is, hogy a tiltott pártfinanszírozás árnyéka vetül a baloldalra és Karácsony Gergelyre egyaránt, hiszen a másik ügyben, amit említettem, szintén nem tisztázott, hogyan próbálták ezt legalizálni, vagy hogyan tette volna lehetővé a pártok gazdálkodásáról szóló törvény, hogy ezt legális formában tegyék meg. Ha egy átverési trükk volt, az is egy szép manőver természetesen, tehát ezt is politikailag akkor is értékelni kell. (Derültség.) Nagyon sajnálom, mondom még egyszer, hogy Tordai Bence képviselő úr nincs a teremben, mert ebben a kérdésben szerintem neki is lenne beszélgetnivalója a csoportosulás vezetőjével, Karácsony Gergellyel. Ha ezeket a kérdéseket tisztázták, talán több erkölcsi alapjuk lenne feltenni más kérdéseket a parlamentben. Köszönöm. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   128-139   140-147   148-155      Ülésnap adatai