Készült: 2024.09.22.21:42:51 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

64. ülésnap (2019.04.01.),  29-34. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:17


Felszólalások:   25-28   29-34   35-40      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: A napirend előtti felszólalások sorában utolsóként Kocsis Máté frakcióvezetőnek adom meg a szót, a Fidesz részéről. Parancsoljon, képviselő úr!

KOCSIS MÁTÉ (Fidesz): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Sok minden elhangzott ma, nem is ezekre szeretnék reagálni. Összesen két dolgot emelnék ki. Egyrészt a Szocialista Párt húzóemberének, Tóth Bertalannak és a Jobbik képviselőjének az Európai Unióból való kilépéssel kapcsolatos vádjait, sejtetéseit április 1-jének megfelelően kezeljük. Tréfadolog ez, és abból is a rosszabb fajta. Ugyanakkor talán sokaknak elkerülte a figyelmét, vagy hamar átsiklottunk rajta, vagy valaki még nem ült a teremben, amikor igen, Gyurcsány Ferenc felszólalása elhangzott. Az utolsó részben, az utolsó pár másodpercben elhangzott egy mondat, amelyet szó szerint feljegyeztem, felhívnám rá az önök figyelmét is.

(10.50)

Az európai egyesült államokkal kapcsolatban úgy fogalmazott  értsd: az új Szovjetunióban , hogy a magyar szuverenitást (Gréczy Zsolt: Ez a ti szátokból elég vicces!) másokkal közösen akarjuk gyakorolni. (Arató Gergely közbeszól.) A magyar szuverenitást más országokkal közösen akarjuk gyakorolni. (Gréczy Zsolt: Most is ez történik!  Arató Gergely: Benne van az alkotmányban!) Ez hangzott el a magyar parlamentben, hogy a magyar szuverenitást másokkal közösen akarja gyakorolni. (Gréczy Zsolt: Benne van az Alaptörvényetekben!) Kérdés, mit szólnának ehhez a márciusi ifjak, mit szólnának az ’56-osok ehhez, de talán megkérdezhetném, hogy a ’89-esek mit szólnak ehhez. (Gréczy Zsolt: Ez volt a vágyuk!) Nem kell messzebbre menni ennél, talán itt be is fejezhetném a napirend előtti felszólalásomat… (Arató Gergely: Benne volt a Fidesz programjában, csak akkor még te a MIÉP-ben voltál!) Arató úr! Házelnök úr, én tudom, hogy állatidomári képességekkel nem rendelkezik, de kérem, hogy valamit… (Arató Gergely: Ne bírálja az elnököt!)

ELNÖK: Képviselő úr, én megértem a felindultságát (Gréczy Zsolt: Így beszél az elnökhöz!  Kocsis Máté: Így nehéz felszólalni!), de ön is válogassa meg a szavait egyfelől, másfelől méltányolja, hogy belefáradtam a rendcsinálásba a mai napirend előtti felszólalások idejére.

KOCSIS MÁTÉ (Fidesz): Elnézést! Arató képviselő úr bekiabálása olyan gyakori, hogy idővel az ember persze megtanulja kezelni. (Arató Gergely: Helyes!)De visszatérve az eredeti témánkra: a magyar szuverenitást másokkal közösen akarjuk gyakorolni  mondja Gyurcsány Ferenc. (Gréczy Zsolt: Benne van az Alaptörvényben!) Hát, elmondom önöknek, hogy önök olyan európai egyesült államokhoz ragaszkodnak, amely európai egyesült államok vagy amely brüsszeli bürokrácia az elmúlt két hétben éppen a napvilágra hozott egy bizonyos Hasszán F.-fel kapcsolatos ügyet. Ez az eljárásrend, amelynek ő a része, az ma Európa; az ma Európa, ezért szeretnénk változást Európában. (Arató Gergely: Ezért akartok kilépni Európából!)

Mi a történet? Arató úr, 20 halott! Húsz halott! Mielőtt nagyon felemeli a hangját, Hasszán F. lelkén 20 ember élete szárad. A 20 halott után, ennek a 20 embernek a kivégzése után, mint aki jól végezte dolgát, Hasszán F. Európába jött, menedékjogot kért, majd Ferihegyen, egyébként köszönet a magyar hatóságoknak (Arató Gergely: Meg a belgáknak!), a Terrorelhárítási Központ munkatársai elfogták. És mit találtak nála? Mit találtak, Arató úr? (Arató Gergely: Letelepedési kötvényt?  Közbeszólás a Jobbik padsoraiból: Letelepedési kötvényt!) Azt, ami nem igaz önök szerint: migránskártyát. Migránskártyát találtak, és pont úgy vagyunk a migránskártyával, mint mindennel évek óta önökkel a vitában. Először azt mondták, hogy nincs bevándorlás, azt a Fidesz találta ki. Aztán kiderült, hogy van. Tagadták a Soros-tervet, amit maga az alkotója nevezett így el. Aztán tagadták, hogy lennének kvóták. (Gréczy Zsolt közbeszól.) Ma már aztán világosan látjuk, hogy vannak. Most pedig éppen azt tagadják, nemcsak önök, hanem a brüsszeli Bizottság szóvivője is, hogy nincsenek migránskártyák, de azért a Liszt Ferenc Repülőtéren lehet találni egy terroristavezérnél ilyet.

Ne mondják önök nekünk (Gréczy Zsolt: Ti engedtétek be!), hogy önök szerint rendben van, hogy ilyen migránskártyákkal lehet Magyarország területére bejönni! Ne mondják nekünk, hogy az Európai Unió helyesen jár el akkor (Mesterházy Attila közbeszól.), amikor névtelen bankkártyákat ad ellenőrizetlen bevándorlóknak! (Mesterházy Attila: Ez nem igaz!) Azt mondja a brüsszeli Bizottság szóvivője (Szabó Szabolcs: …te szerencsétlen!), hogy minden személyazonosságot ismernek. Két lehetőség van: vagy nem mond igazat, vagy tudták, hogy terroristavezérnek adnak bankkártyát. Melyiket választják, tisztelt képviselőtársaim?

Szeretném felhívni a figyelmüket, hogy sokan, sok ellenzéki képviselőtársam ma szót ejtett az európai parlamenti választások tétjéről. Arra hívnám fel a figyelmüket, hogy azt gondoljuk, nem helyénvaló a kvóta, nem helyénvaló a migránskártya, nem helyénvaló a bevándorlás legalizálása melletti heti állásfoglalás az európai döntéshozók részéről. Éppen ezért mi változást szeretnénk, és azt is gondoljuk, hogy az európai egyesült államokban az ezekbe az ügyekbe való beleszólásunk, ez a döntési kompetenciánk csökkenne, éppen ezért utasítjuk el azt.

Szeretném felhívni az önök figyelmét arra is, hogy éppen a Magyarországon elfogott terrorista kapcsán a bevándorlás ma már bizonyítottan kéz a kézben járhat a terrorizmussal, és ennek véget kell vetni, az európai polgárok májusban erről fognak dönteni. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Ismét Dömötör Csaba államtitkár úr fog válaszolni. Parancsoljon, megadom a szót.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Pár nap híján egy éve annak, hogy a Fidesz-KDNP megnyerte az országgyűlési választásokat, és a magyarok akkor egyértelmű üzenetet küldtek, és egyértelmű feladatot adtak a kormánypártoknak. Elvárják a kormánytól, hogy megvédjék a nemzeti kultúrát és erősítsék az ország biztonságát.Visszatekintve az elmúlt egy évre, azt láthatjuk, hogy sem az ellenzéket, sem a brüsszeli bürokratákat nem különösebben érdekli a magyarok kinyilvánított akarata, mert ugyanazon szemléletbeli vágányon vannak, mint 2015 óta bármikor. Azt látjuk, hogy a koreográfia ugyanaz: letagadják a migrációs válság tényét vagy jelentőségét, és aztán futószalagon jönnek elő olyan programokkal, amelyek erősítenék a bevándorlást. Ezeknek az egyértelmű hatásait a nyilvánosság előtt vagy letagadják, vagy relativizálják, hogy aztán szép lassan megszavazzák a színfalak mögött és elindítsák őket. A magyar ellenzéki pártok, az a helyzet, ehhez mindvégig asszisztáltak, kivétel nélkül, szavazattal, nyilatkozattal, kiállással vagy éppen azzal, hogy félrevezetik a magyarokat.

Úgy állunk, hogy a bevándorlást erősítő javaslatok és programok társadalmi támogatottság nélkül is élnek és virulnak, mert nem került le a napirendről a kötelező betelepítés, sőt a területért felelős migrációs biztos erőteljesen lobbizik is érte, szeretné egyébként bevezetni az Európai Parlament elnöke is, mindenki megnézheti a nyilatkozatokat. (Arató Gergely: Mind a kettő néppárti!) Aztán ott van a migránsvízumok kérdése, amit az Európai Parlament megszavazott, mint ahogy az itt ülő képviselők szövetségesei Brüsszelben, illetve Strasbourgban. Megemelnék a migrációs kiadásokat is a következő hétéves költségvetésben, de ez véletlenül sem a határvédelmet jelenti, hanem a határmenedzsmentet, ami azért nagyon nem ugyanaz. Mindezek általános keretéül az ENSZ-ben elfogadtak egy migrációs paktumot, amely gyakorlatilag alapjogként tekint a bevándorlásra, és zárójelbe tenné a nemzeti határokat. Nem véletlen, hogy Magyarország ehhez nem csatlakozott.

Ezen javaslatok és programok szemléletbeli alapja minden esetben ugyanaz: legalizálni akarják a bevándorlást, nem pedig megállítani; mindezt abból a meggyőződésből, hogy a bevándorlás gazdaságilag hasznos, de legalábbis szükségszerű. Úgy állítják be ezt az egészet, mintha nem is lenne más lehetőség. Márpedig van, Magyarország mutatja is: a határok védelme és a családok megerősített támogatása.

Tisztelt Ház! A nemrég elfogott szír terrorista és a neki adott pénzzel feltöltött bankkártya minden másnál jobban szimbolizálja azt, hogy mi a súlyos baj a brüsszeli politikával. Amikor a kormány először felvetette a migránskártyák ügyét, nemes egyszerűséggel fake news-nak minősítették, aztán a valóság és a tények utat törtek maguknak, most már tudjuk, hogy csak januárban 60 ezren kaptak ilyen pénzzel feltöltött kártyát anélkül, hogy bárhol kikérték volna az európai állampolgárok véleményét arról, hogy szeretnék-e, hogy az ő pénzüket erre költsék.

Tisztelt Ház! Szó nélkül kellene azt hagynunk, hogy olyan juttatásokat kapnak bevándorlók, köztük terroristák, mint amelyeket egy magyar állampolgár még csak nem is remélhet? Ezt kellene szó nélkül hagynunk?! Most már azt is tudjuk, hogy az Európai Bizottság hiába ad rá pénzt, érdemben nem ellenőrzi, hogy kik kapnak ilyen kártyát. Azzal védekezik, hogy nem ő a lebonyolító. Pár nappal ezelőtt ilyen értelmű állásfoglalást tettek közzé. Így aztán a következmény az, hogy könyörtelen terroristák is kapnak ilyen juttatást, ami már tényleg abszurditás a köbön. Az egészet csak súlyosbítja, hogy a brüsszeli intézmények nagyon is jól tudják, mert egy Európai Parlamentben elfogadott jelentésben is szerepel, hogy az Iszlám Állam több ezer harcosa térhetett és térhet vissza Európába. Ezek nem szép kilátások.

A magyar kormány álláspontja mindezek miatt az, hogy haladéktalanul meg kell szüntetni minden olyan programot, amely ösztönzi a bevándorlást és növeli a biztonsági kockázatokat. Erőteljes mozdulattal fordítani kell a brüsszeli kormánykeréken, mert az Európa nevű hajó most az önfeladás felé halad, ezt pedig mi nem szeretnénk mozdulatlanul nézni. Ezért tartjuk fontosnak, hogy minél többen vegyenek részt a májusi európai választáson. Magyarország és Európa most választhat jövőt magának, és ez a tét túlságosan nagy ahhoz, hogy távol maradjunk. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:   25-28   29-34   35-40      Ülésnap adatai