Készült: 2024.09.21.02:40:49 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

22. ülésnap (2018.09.17.),  211-216. felszólalás
Felszólalás oka Interpelláció megtárgyalása
Felszólalás ideje 9:19


Felszólalások:   203-211   211-216   217-223      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Képviselő Úr! Ne haragudjon! Feltételezve, hogy egy nagyobb mint nulla, ebből az alapállásból kiindulva a 4 másodperc meg a 40 másodperc között a viszonyt majd legyen szíves, határozza meg. (Derültség.) Köszönöm szépen. Képviselő úr nem fogadta el államtitkár asszony válaszát. Tisztelettel kérdezem az Országgyűlést, elfogadja-e azt. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Kimondom a határozatot: az Országgyűlés államtitkár asszony válaszát 110 igen szavazattal, 27 nem ellenében, 1 tartózkodás mellett elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Ágh Péter képviselő úr, a Fidesz képviselője, interpellációt nyújtott be az igazságügyi miniszterhez: „Miért véd egy elítélt bevándorlót a jelentés?” címmel. Ágh Péter képviselő úré a szó. Parancsoljon, képviselő úr!

ÁGH PÉTER (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Magyarország hosszú évek óta igen komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy megvédje hazánk és egyben a schengeni övezet határait. Ezen kemény és kitartó munka eredményeit senki sem tudja elvitatni tőlünk, hiszen Európa számos más országával ellentétben nekünk, magyaroknak sikerült megvédenünk országunk határait, és sikerült megfékeznünk a balkáni útvonalat megcélzó illegális bevándorlók újabb százezres tömegének a behatolását. Sikereinknek azonban nem mindenki tudott örülni. A Soros-birodalom tagjai már kezdetektől fogva mindent elkövettek annak érdekében, hogy az élet valamennyi területén ne megállítsák, hanem inkább elősegítsék az illegális bevándorlást. Tájékoztató kisfüzetek, mobilalkalmazások, fórumok, térképek, mentőhajók és magukat idézőjelben civilnek nevező önkéntesek, emberek ezrei dolgoztak azon, hogy Soros György migránsbarát politikája hatékonyan tudjon érvényesülni.

Tisztelt Államtitkár Úr! Ezen Európa- és keresztényellenes eszme hirdetésének egyik újabb jeles pillanata a Sargentini-jelentés, amely minden fronton, akár színtiszta hazugságok árán is megpróbálja lejáratni hazánkat. A nyíltan bevándorláspárti brüsszeli politikusok és a Soros György-féle civil szervezetek azt komponálták meg a jelentésükben, hogy egyfajta bosszúállást tudjanak kifejteni hazánk ellen amiatt, mert mi, magyarok nem voltunk hajlandóak behódolni a Soros-hálózat eszmerendszerének.

Az egyik említésre méltó, egészen abszurd része Judith Sargentini jelentésének a rendőrökre támadó és társait erőszakos cselekmények elkövetésére buzdító, nem mellesleg terrorcselekmény miatt elítélt Ahmed H. ügye. A jelentés olyan képet fest le a nevezett illegális bevándorlóról, mintha Ahmed H. békésen a családjával, okmányainak birtokában megpróbált volna átkelni az államhatáron. Ezzel szemben mindannyiunk számára ismert, hogy mi történt valójában 2015 szeptemberében azon a bizonyos röszkei napon.

Tisztelt Államtitkár Úr! Mi ez, ha nem nyílt és egyértelmű támadás Magyarország és a magyar emberek ellen? Hogyan fordulhat az elő, hogy az Európai Unió asztalára kerül egy hazugságokon és szándékos félrevezetéseken alapuló jelentés, amely nem mellesleg megkérdőjelezi Magyarország bíróságának függetlenségét, és rossz fényben tünteti fel azon emberek küzdelmes munkáját is, akik a saját testi épségük árán is megvédték Magyarország államhatárát? Egyáltalán miért véd egy elítélt bevándorlót a jelentés? Várom megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, képviselő úr. A képviselő úr elhangzott interpellációs kérdésére a választ Völner Pál államtitkár úrtól fogjuk hallani. Parancsoljon, államtitkár úr! Öné a szó.

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy a Sargentini-jelentés keretében egy koncepciós eljárás zajlik Magyarországgal szemben. Számunkra minden esetben Magyarország és a magyar emberek védelme, biztonsága az első, pontosan ezért elfogadhatatlan és gyalázatos az Európai Parlament múlt szerdai döntése a Sargentini-jelentés elfogadásáról.Nem több ez, mint a bevándorláspárti politikai erők kicsinyes bosszúja Magyarországgal és a magyar emberekkel szemben. A jelentésben többek között számonkérik a szigorú bevándorlási szabályokat, a Stop Soros törvénycsomagot, továbbá a kvótarendszerből való kimaradásunkat, s a képviselő úr által említett Ahmed H. ügyét is.

Kicsoda valójában Ahmed H.? Ahmed H. egy szír állampolgárságú férfi, akit a 2015. szeptember 16-án Röszkénél történtek miatt terrorcselekmény bűntettében és tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett határzár tiltott átlépésében mondott ki bűnösnek első fokon a Szegedi Törvényszék; sajtóértesülésekből szerzett tényállás szerint Ahmed H. megafonon keresztül hergelte a határnál összegyűlt bevándorlókat, rázta a kordont, hogy megdobálva a rendőrök sorfalát, a rendőrséget arra kényszerítse, hogy engedjék be Magyarországra a lezárt határ szerb oldalán összegyűlt tömeget. Mindemellett hangsúlyozandó, hogy a röszkei határátkelőnél történt cselekmények miatt megvádolt Ahmed H. ügyében még nem született jogerős ítélet, ráadásul a hatalmi ágak szétválasztásának alapelvét sértené, ha a kormány bármilyen módon beavatkozna az eljárásba.

Visszatérve a minősített hazugságoktól hemzsegő jelentésre, amelyet feltételezhetően olyanok állítottak össze, akik alapvető tényekkel nincsenek tisztában, a 37 súlyos ténybeli tévedést tartalmazó koholmány összeállítása során még hivatalos delegációt sem küldtek Magyarországra, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Judith Sargentini egyszer sem egyeztetett a magyar kormánnyal. A jelentés Soros György szervezeteinek és médiumainak szája íze szerinti tudatos félrevezetésnek és manipulációs kísérletnek tekinthető.

A kormány cáfolatát tényszerűen összefoglalta egy 108 oldalas dokumentáció, amelyet eljuttatott az európai parlamenti képviselőknek, de sajnálatos módon a tényeket teljes mértékben figyelmen kívül hagyták. A magyar jogállamiság helyzetét taglaló különjelentést múlt szerdán az Európai Parlament elfogadta. A bevándorláspártiak mindent megtettek azért, hogy olyan helyzetet idézzenek elő, amely számukra kedvező. Nem riadtak vissza semmitől sem, így a szavazási szabályok megsértésétől sem. A magyar polgárok teljes körű tájékoztatása végett szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy jogi értelemben érvénytelen a jelentés európai parlamenti elfogadása, ugyanis csak a szavazási szabályok megsértésével sikerült elérniük a kétharmados többséget.

(19.00)

A lisszaboni szerződés világosan fogalmaz. A leadott szavazatok kétharmadára lett volna szükség a jelentés elfogadásához, azaz a tartózkodó szavazatokat is figyelembe kellett volna venni, így pedig nem lett volna meg a szükséges többség. A Sargentini-jelentés kettős mércét alkalmaz, és nélkülöz mindenfajta tiszteletet a magyar emberek irányába, visszaél a hatalommal, és hatásköröket lép túl. Mindez a magyar emberek számára sértő és elfogadhatatlan.

Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! A Sargentini-jelentés európai parlamenti vitáján és szavazásán ismételten kiderült, hogy nem lehet számítani az ellenzékre saját hazájuk védelmében sem. Emlékeztetni szeretném önöket arra, hogy a múlt szerdán az MSZP-s, DK-s és párbeszédes képviselők gyalázatos módon megszavazták a hazánk ellen irányuló jelentést. Magyarország továbbra sem enged ennek ellenére a külső nyomásgyakorlásnak, hiszen kötelez bennünket a magyar embereknek az országgyűlési választásokon, a népszavazáson és a nemzeti konzultáción mondott véleménye.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiból.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Most megkérdezem Ágh Péter képviselő urat, hogy elfogadja-e az államtitkári választ. Parancsoljon, képviselő úr, öné a szó.

ÁGH PÉTER (Fidesz): Államtitkár úr, köszönöm szépen, hogy a válaszában rámutatott arra, hogy a Sargentini-jelentés valójában egy koncepciós eljárás, amely egyértelműen bosszút akar állni Magyarországon, a jogállamiság helyzetéről akar ez a jelentés megfogalmazni vádakat. Emlékezzenek csak arra, hogy az Európai Parlamentben hogy ünnepelték magukat a jelentést elfogadó képviselők, hogy ünnepelték Sargentinit. Hol voltak ezek a képviselők akkor - csak emlékezzünk a mai nap apropójára, most van Gyurcsány Ferenc őszödi beszéde nyilvánosságra kerülésének évfordulója, tudjuk, hogy mi következett azután Budapesten -, hol voltak akkor ezek az európai politikusok akkor, amikor valójában fel kellett volna lépni a magyar jogállamiság helyzetével kapcsolatban a Gyurcsány-kormány alatt?

Köszönöm szépen, államtitkár úr, a válaszát elfogadom. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:   203-211   211-216   217-223      Ülésnap adatai