Készült: 2024.04.27.15:33:06 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

27. ülésnap (2018.10.03.), 54. felszólalás
Felszólaló Böröcz László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 11:57


Felszólalások:  Előző  54  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BÖRÖCZ LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Ház! Először is, Ujhelyi képviselő úr, önnek mindenhez joga van, de ettől ön még egy hazaáruló. (Felzúdulás, zaj, közbekiáltások az ellenzéki padsorokból.) Már csak azért is bátorkodom ezt mondani, mert a Facebookon, az utcákon, a tereken, a villamoson az emberek önről pontosan így beszélnek. (Közbekiáltások az ellenzéki padsorokból, köztük Ujhelyi István: Mert önök ezt terjesztik.  Gréczy Zsolt: Most hazaárulóztad le! Szégyelld magad!) Valószínűleg ez a gyűlölet, ami önben van, azért is jöhetett elő, hiszen önt nem vették fel a Fideszbe sem, pedig először oda jelentkezett. Ellentétben azzal, amit ön mondott, Kocsis Máté 2006-ban már a Józsefváros fideszes színű alpolgármestere volt, és előtte már régóta a Fideszben dolgozott.A Sargentini-jelentés a jól ismert Soros-NGO-k és a Soros-médiumok véleményére épül, és nem utolsósorban az ő emberei szervezték meg az Európai Parlament bevándorláspárti többségét is (Folyamatos zaj, közbekiáltások az ellenzéki padsorokból, köztük Gréczy Zsolt: Próbáld fejből, hátha megy!  Arató Gergely: Legalább hazudni ne papírból hazudjál!) a hazug, csúsztatásokkal és lezárt kérdésekkel teli pamflet mögé. Megértem képviselő uraknak az indulatát, hiszen én is ideges lennék, ha a főnökömet szidnák. (Közbeszólások az ellenzék soraiból, köztük Arató Gergely: Majd beszélünk a te főnöködről is, ne félj!)

Ahogy eddig, ezután sem engedünk Soros zsarolásának, a Magyar Országgyűlés határozott választ fog adni az Európai Parlament bevándorláspárti képviselőinek. A mi politikai közösségünk, ahogy azt mindig is tette, a magyar érdekeket képviseli Brüsszelben, az ellenzék pedig Brüsszel érdekeit képviseli Magyarországon. Egyszerű, megszokott, de mégis szomorú szereposztás ez. De legalább már a magyar választók is tisztában vannak ezzel, és nem is várnak el többet hazánk ellenzékétől.

A Sargentini-jelentés bevándorláspárti vádirat Magyarországgal szemben, ami mögött egyértelműen a Soros-lobbi áll. Minősített hazugságok terjedelmes, ám mégis alacsony igénnyel összeollózott koncepciós peranyaga, ami sértő minden magyar emberre nézve. A Soros-jelentés készítője, Judith Sargentini maga is Soros embere, amit nem is tagad. A jelentés készítése alatt hivatalos delegáció nem érkezett Magyarországra. (Felzúdulás, közbekiáltások az ellenzék soraiból.) A jelentés készítője egy napot töltött hazánkban, és csak a Soros-NGO-k véleményét hallgatta meg. A magyar kormány véleményének megismerésére egy órát sem szánt, igaz, ennyi idő alatt és a valóság megismerésének valós elhatározása nélkül nehéz is lett volna.

A jelentés állításait a magyar kormány szakértői egy 108 oldalas dokumentumban világosan cáfolták. A jelentés 69 megállapításából 37 egyenesen hamis, illetve téves megállapítás; 19 folyamatban lévő eljárás, ahol folyamatos a párbeszéd a kormány és az uniós intézmények között; 13 pedig lezárt ügy. Az európai intézményi keretek lejáratását és semmibevételét jelenti, hogy ezeket az ügyeket a jelentés újra a magyar emberek fejére olvassa.

Igen, képviselőtársaim, a magyar emberek fejére, ahogy annak a címéből is kiderül: „Az Európai Unióról szóló szerződés 7. cikke (1) bekezdésének megfelelően az Unió alapértékeinek Magyarország általi súlyos megsértése egyértelmű veszélyének megállapításáról”  ez egyértelműen Magyarországot ítéli el, nem pedig a magyar kormányt. Az eljárás vezénylőinek feladata az volt, hogy annak következtében mindenképpen el lehessen ítélni a bevándorlásellenes Magyarországot, elrettentésül mindazon országok felé, akik szembemennek Európa lakosságának cseréjével.

(14.30)

De ha valakinek kétsége lett volna afelől, hogy a kérdéses dokumentum valójában egy előre lejátszott kirakatper része, annak megerősítésül szolgál az Európai Parlament csalással megállapított és kikényszerített kétharmados többsége azzal  csak hogy egyszer ők is megtapasztalhassák, milyen is ez (Arató Gergely: Már sokszor megtapasztaltuk a csalással megszerzett kétharmadot!) , hogy a tartózkodó képviselők szavazatát a szerződéssel és a bevett gyakorlattal szemben egyszerűen nem vették figyelembe. Minősített kategória ez is, csak a magyar humorból eredő bölcsesség ezt inkább a „van rajta sapka, nincs rajta sapka” minősítő eseteként ismeri. Tette mindezt az a brüsszeli adminisztráció és politikai elit úgy, hogy a jogállamiságról prédikálnak, miközben tapsolva csúfolják meg a jogállamiságot, ha valamivel nem értenek egyet, és azt demokratikusan nem tudják legyőzni.

Ez a jelentés zsarolás. Azért zsarolnak meg minket a jelentés elfogadásával, hogy elvegyék tőlünk a határőrizet jogát. A következő előttünk álló csata arról szól, hogy ki védi majd meg Magyarország határait. A rendszerváltozás után három évtizeddel újra azzal találjuk szemben magunkat, hogy azért kell harcolnunk, hogy ki dönti el, kit engedünk be az országunk területére. Brüsszel ebben a kérdésben is ránk akarja kényszeríteni saját akaratát, egészen egyszerűen el akarják venni tőlünk a kapukulcsot, Brüsszelből zsoldosokat akarnak ideküldeni, akik be fogják engedni a migránsok tömegeit. Az újabb terv egyszerű: ha Magyarországot nem lehet rákényszeríteni a bevándorlók beengedésére, akkor el kell venni tőle a határvédelem jogát. Ez pedig nemcsak hogy sérti hazánk függetlenségét, de egyenes irányú megvalósítása Soros György korábbi tervének: a kötelező betelepítési kvóták rendszerének, amiről a magyarok elsöprő többsége már elmondta a véleményét, és egyértelműen elutasította azt.

Szégyen, hogy a magyar ellenzék is asszisztált a Sargentini-jelentéshez, az ellenzéki politikusok még most sem tudják elfogadni a magyar emberek döntését. (Dr. Varga-Damm Andrea: Tényleg?) Brüsszelt és a bevándorláspárti politikusokat támogatták Strasbourgban (Dr. Varga-Damm Andrea: Mesélj! Mesélj!), és őket képviselik idehaza is. Ismét azokkal szövetkeznek Magyarország ellen, akik idegen népességgel akarják elárasztani Európát, és bevándorlóországot akarnak csinálni hazánkból. (Dr. Varga-Damm Andrea: Ez már egészségre ártalmas. Én kérnék még egy fél fizetést.) Az ellenzék el van keseredve, mert háromszor egymás után elvesztette a parlamenti választásokat. Az ellenzék nem képes a saját belpolitikai ellenfelei iránt érzett gyűlöletet a hazája sorsa mögé rendelni, és Soros kiváló szövetségesekre talál bennük. (Z. Kárpát Dániel: Nem tudod felolvasni!)

Az ellenzékben is megvannak az emberei. A Gyurcsány-párt európai parlamenti képviselője, Niedermüller Péter aktívan részt vett a jelentés előkészítésében, módosító javaslatokkal is segítette azt (Közbeszólás a DK soraiból: Büszkék is vagyunk rá!  Arató Gergely közbekiált.), ugyanígy a szocialisták. Ujhelyi István azzal büszkélkedett, hogy egész javaslatcsomagot adott át, hogy segítse Magyarország lejáratását. Szanyi Tibor szerint a jelentés puhán fogalmaz, ennél sokkal keményebben is el lehetett volna ítélni hazánkat, mint ahogy Sargentini tette. A Párbeszéd képviselője, Jávor Benedek is végig a jelentés elfogadása mellett érvelt, ahogy azt tőle ezekben az eljárásokban el is várhattuk, nem volt ebben semmi meglepő. A liberálisok szintén a jelentés elfogadására biztatták pártcsaládjukat. A magyar baloldal mindig ezt csinálja: saját hazáját támadja hátba Brüsszelben. A Jobbik és az LMP képviselői sem álltak ki Magyarország mellett: nem utasították el a jelentést, sőt elismerték a bevándorláspárti vádak egy jelentős részét, de nem mertek szembefordulni Soros hálózatával, gyakorlatilag sunnyogtak és lapítottak, miközben elítélték az országot, pedig ha ők különbek lennének, mint a baloldali társaik, akkor a jelentés ellen voksoltak volna. (Moraj az ellenzéki sorokban.)

Mint már oly sokszor az elmúlt években, most is nyilvánvalóvá vált, hogy Brüsszel megnyitni, nem pedig lezárni akarja a határokat. Azért akarják elvenni a határvédelmet a tagállamoktól, hogy még több bevándorlót engedhessenek be. Brüsszel továbbra is teljes erővel tolja a bevándorláspárti politikát: el akarják venni a tagállamoktól a határvédelem jogát; el akarják venni a tagállamoktól a menedékkérelmi eljárások lefolytatásának jogát; legalizálni akarják az Európa felé irányuló gazdasági bevándorlást; szervezett migrációs útvonalakat akarnak létrehozni; meg akarják szüntetni az illegális határátlépés és az illegális migrációszervezés büntethetőségét; ismét a migránsok kötelező, automatikus elosztását sürgetik; meg akarják könnyíteni a gazdasági bevándorlók munkavállalását és családegyesítését (Ungár Péter közbeszól.); még több pénzt és még nagyobb befolyást akarnak adni a bevándorlást szponzoráló Soros-szervezeteknek is. Erről szól az Európai Bizottság legújabb javaslata, erről szól a brüsszeli migrációs biztos ENSZ-ben elmondott beszéde, erről szól a Brüsszel által is támogatott ENSZ globális migrációs csomag és az Európai Parlament előtt fekvő bevándorláspárti javaslatok, valamint a Soros-hálózat tagjainak nyilatkozatai is.

Ez a jelentés és az egész eljárás is azt bizonyítja, hogy Brüsszel jelenlegi vezetése még mindig bevándorláspárti, és továbbra sem hajlandó elfogadni más álláspontot a bevándorlás megítélésében. A bevándorláspárti brüsszeli elit, teljesen elszakadva az európai emberektől és a valóságtól, az emberek feje felett hoz meg olyan döntéseket, hogy migránsokkal telepítik be Európát, veszélybe sodorják ezzel az európai emberek biztonságát, nyugalmát, Európa biztonságát és kultúráját.

Egyre több választási eredmény és közvélemény-kutatás azonban azt mutatja, hogy ebből elegük van az európai embereknek. A jelentést elfogadó Európai Parlamentet egyszerűen egy kifutó kollekciónak kell tekinteni, mert jövő májusban új választásokat tartanak. (Gréczy Zsolt: Hogy fogod ezt szégyellni pár év múlva!) A mai EP-ben egyértelműen bevándorláspárti többség van, amely azt tekinti történelmi küldetésének, hogy megváltoztassa Európa összetételét, és népességcserét hajtson végre. (Dr. Varga-Damm Andrea: Jaj, jaj!  Demeter Márta: Már csak öt perc!) Ezek a politikusok gyűlölik azokat az embereket, akik szembeszállnak ezzel a tervvel, és ellenállást próbálnak tervezni.

Akik május után is egy többségében bevándorláspárti EP-t szeretnének, azok az illegális migrációval szembeni ellenállás szimbólumává vált Magyarországot és közeli szövetségeseit, Lengyelországot és Csehországot támadják, és igyekszenek aláásni a V4-ek jövőbe mutató, modern európai felfogását, egyben történelmi szövetségét. Innen is köszönjük nekik, hogy kitartanak, és nem hajlanak meg a Soros-lobbi nyomása alatt.

A vita Magyarország és az Európai Parlament között valójában a bevándorlásról szól. Magyarország azért fog harcolni, hogy jövőre olyan új Parlament és új Bizottság alakuljon, amelyik elkötelezett a bevándorlás megállítása és a határok megvédése mellett. Harcolunk, hogy a Néppárt visszatérjen a kereszténydemokrata útra, ami az európai identitás megőrzését, a kereszténydemokrata hagyományokhoz való ragaszkodást jelenti. Ezért küzdünk, amíg lehet. Ebben nagy szerepe lesz a magyar választóknak is. Arra kérjük a magyar embereket, hogy 2019 májusában is erősítsék meg döntésüket, mert Magyarország már bizonyította: a bevándorlás megállítható és a határok megvédhetők. Mutassuk meg, hogy a bevándorláspárti álláspont nem megkérdőjelezhetetlen, a bevándorláspárti politika nem folytatható az emberek akaratával szemben.

Most azonban rajtunk, országgyűlési képviselőkön a sor, hogy jelen határozati javaslat elfogadásával megerősítsük a magyarok abbéli elhatározását, hogy Magyarországból ne lehessen bevándorlóországot csinálni. Itt a kiváló lehetőség, hogy az ellenzéki képviselőtársaim is a magyar emberekkel együtt szavazzanak, és elutasítsák a bevándorlást, a kvótákat, a kényszer-betelepítést, a Soros-terv ki tudja, hányszor és milyen módon újracsomagolt célkitűzéseit. Itt a lehetőség arra, hogy a jelentés európai parlamenti elfogadása vagy pusztán átengedése után Magyarország mellé álljanak (Korózs Lajos: ...nem jutottak el hozzád?), legalább ilyenkor, amikor nemzeti kérdésekről van szó.

Kérem tisztelettel a képviselőtársaimat, hogy fogadják el a határozati javaslatot. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.  Ujhelyi István: Hát hogyne!)




Felszólalások:  Előző  54  Következő    Ülésnap adatai