Készült: 2024.09.22.05:18:53 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

56. ülésnap (2019.02.25.),  39-42. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:44


Felszólalások:   35-38   39-42   43-46      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Hende Csaba képviselő úr, a Fidesz képviselője napirend előtti felszólalásra jelentkezett: „Aktuális ügyeink” címmel. Parancsoljon!

HENDE CSABA (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Az európai parlamenti választás tétje a bevándorlás. Európa jövőjéről van szó, az embereknek pedig joguk van tudni, mire készül Brüsszel. (Közbeszólás a Jobbik soraiból: Soros!) A jelenlegi bevándorláspárti brüsszeli többség növelni kívánja a bevándorlást, ami azt jelentené, hogy Európa nem marad az európaiaké. Brüsszel semmilyen valódi segítséget nem ad a nemzetállamoknak (Gréczy Zsolt: Kampány.) a határvédelemhez, ellenben olyan programokat hirdet meg, amelyekkel a migránsokat immár törvényesen szabályozott keretek között behozná az Európai Unióba.Az uniós vezetők, például Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnök is folyamatosan arról beszélnek, hogy lehetővé kell tenni a legális migrációt Európába. Az Európai Parlament is több migrációt elősegítő döntést hozott, sok-sok milliárd forintot akart például adni a bevándorlást támogató civil szervezeteknek. (Folyamatos közbeszólások az ellenzék soraiból.) Brüsszel asztalán tehát ott sorakoznak a tervek, amelyekkel még több migránst akarnak behozni. A most véget érő ötéves uniós ciklus úgy jellemezhető, hogy a migránsokat nem sikerült kint tartani, az Egyesült Királyságot pedig nem tudták benn tartani. A brüsszeli testület pedig az Európában történtekért senki másra nem háríthatja át a felelősséget.

Tisztelt Országgyűlés! A brüsszeli bürokrácia le akarja tagadni a bevándorláspárti terveket, az Európai Parlament és az Európai Bizottság korábbi döntései és állásfoglalásai azonban lebuktatják őket. Ezek a tervek mind egy irányba mutatnak: fokoznák a bevándorlást Európába. Ez alapjaiban veszélyezteti Magyarország biztonságát, és ezért döntött úgy a kormány, hogy széles körű tájékoztatást ad.

Az Európai Bizottság és az Európai Parlament bevándorlással kapcsolatos javaslatai és döntései szinte teljesen egybevágnak azzal, amit Soros György javasolt több részletben közzétett állásfoglalásaiban. Ismert, hogy Soros évi egymillió bevándorlót akar Európába hozni. Kérjük az Európai Bizottságot, hogy hozza nyilvánosságra Soros György brüsszeli biztosokkal folytatott találkozóinak jegyzőkönyveit, és adjon tájékoztatást arról, hogy milyen döntések születtek ezeken az egyeztetéseken. Hiába próbálják letagadni, az Európai Parlament 2017 novemberében megszavazta a betelepítési kvótát. Állandó és kötelező elosztást akartak és akarnak, és ha valaki ebben nem vesz részt, akkor büntetéseket kívánnak kiszabni, ezt nem vonták vissza, ezt életbe akarják léptetni. Az erre vonatkozó előterjesztés az Európai Parlament honlapján is szerepel.

Az Európai Parlament tavaly december 11-én szavazott erről, és arra szólította fel az Európai Bizottságot, hogy idén márciusig dolgozza ki a programot, mert úgymond sürgős. Ezt a javaslatot humanitárius köntösbe bújtatják, de a lényeg ugyanaz: az új eljárás bevándorlók milliói számára nyújtana biankó meghívót. A migránskártyákkal, bankkártyákkal kapcsolatban el kell mondanom, egy friss kimutatás szerint csak idén januárban 63 ezer bevándorló kapott ilyen kártyára pénzbeli utalást, ezt a programot is az Európai Bizottság pénzeli.

Az Európai Parlament idén január 17-én döntött arról, hogy jelentősen emeljék a politikai aktivista csoportok támogatását, és 1,8 milliárd eurót, azaz 570 milliárd forintnak  570 milliárd forintnak!  megfelelő összeget fizetnének nekik. A tapasztalatok alapján az ilyen forrásokat rendre azok a szervezetek kapják, akik támogatják a bevándorlást és támadják a nemzeti szuverenitást és a nemzeti jogköröket védő kormányokat. Egy baloldali klasszikust idézve, ebből az 570 milliárd forintból „ó, be sok, ó mennyire sok lélegeztetőgépet lehetne vásárolni”.

Tisztelt Országgyűlés! Az Európai Bizottság 2018 májusában azt is szorgalmazta, hogy úgy alakítsák át a kohéziós politikát, hogy a korábbihoz képest több pénzt kapjanak a bevándorlókat befogadó országok, míg a migrációt elutasítók kevesebbet. A brüsszeli Bizottság a határvédelmi jogokat is át kívánja alakítani és a Frontexet akarja megerősíteni. Európa azonban nem képes felállítani egy olyan határvédelmi erőt, amely teljes hosszában képes lenne megvédeni határait, vagyis továbbra is szükséges a tagállami felelősségvállalás. Ám Magyarország hiába kérte és az Európai Unió, bár többször megígérte, hogy határvédelmi költségeinek legalább a felét térítse meg, egyetlenegyszer sem kaptunk egy fillért sem.

Tisztelt Országgyűlés! A májusi európai parlamenti választás tétje tehát az, hogy meg kell állítani a Frans Timmermans vezette bevándorláspárti erőket. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen. Dömötör Csaba államtitkár úr a kormány nevében, parancsoljon!

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Egy másik szempontból szeretném megközelíteni ugyanezt a témát. Az elmúlt napokban erős politikai tüzérségi támadás érte a családvédelmi akciót, és elsősorban olyan csoportoktól érkezett ez a támadás, akik a migrációban látják Európa jövőjét. Ami a példákat illeti, egy oxfordi gerontológus azért kritizálta a magyar lépéseket, mert azt mondja, hogy Afrikában születik épp elég gyerek. Korábban ugyanő azzal érvelt, hogy azért is jó, ha alacsony a gyermekvállalási hajlandóság, mert minden meg nem születő gyermek 58 tonnával kisebb szén-dioxid-kibocsátást jelent. (Közbeszólások az ellenzéki padsorokból.) Mások ehhez azt is hozzátették, hogy egyébként is a robotoké a jövő. Tehát tombol az önfeladás, az önfeladási politika, amely nemcsak a magyarok jövője iránt érzéketlen, hanem Európa jövője iránt is.Itthon is hallunk azért cifra véleményeket. Például Hadházy Ákos szerint a mostani családpolitikai lépések a hitleri Németországot idézik, és ha ezeket a kommenteket meghallgatjuk, akkor könnyen arra a következtetésre juthatunk, hogy az önfeladási kultúrának, az önfeladás politikájának idehaza is komoly hídfőállásai vannak, nagy-nagy szerencse, hogy nem a kormányzaton belül. Jegyezzük meg ezen a ponton, hogy ennek a politikának nincsen Magyarországon támogatottsága, a nemzeti konzultációban a magyarok világosan elmondták, hogy nem migrációt akarnak, hanem a gyeremeket nevelő családok célzott támogatását. A családvédelmi akción túl ezért is jelentette be a kormány pár nappal ezelőtt a falusi CSOK-programot, amely segítségével kistelepülésen élő százezernyi ember kaphat segítséget lakásvásárláshoz vagy -felújításhoz.

Tisztelt Ház! A múlt héten a kormány tájékoztató akciója ügyében is nagy volt a nemzetközi mozgás, ahol is a „mozgás” szó talán nem igazán fedi le a támadások intenzitását. Figyelemre méltó és furcsa az a próbálkozás, amellyel megpróbálják letagadni, teljesen letagadni a bevándorlást ösztönző terveket. Ilyen alapon azt is nyugodtan letagadhatnák, hogy a Föld gömbölyű.

A valóság azonban a mi oldalunkon áll, a tények velünk vannak szövetségben, mert hiába tagadják, az Európai Parlament 2017 novemberében megszavazta a kötelező, létszámkorlát nélküli betelepítési kvótát. Hiába tagadják, a migránskártyaprogram működik már most is, idén januárban 60 ezer bevándorló kapott pénzt. Hiába tagadják, az Európai Parlament megszavazta a migránsvízumot is, és felhívta arra az Európai Bizottságot, hogy idén tavaszig dolgozza ki a részleteket. Hiába tagadják, több pénzt szavaztak meg a politikai aktivista csoportoknak, miközben az a javaslat is ott van feketén fehéren, hogy a bevándorlást ellenző országoknak kevesebb támogatást kellene adni.

Aki pedig a határvédelemről szóló állításokat vitatja, annak ajánljuk figyelmébe Merkel kancellár asszony két beszédét. Mind a kettőben amellett érvelt, hogy a Frontex ügynökség megerősítése valójában a határvédelmi jogok elvételét jelentené a tagországoktól.

(12.30)

Szóval, hiába tagadják, a szavazási jegyzőkönyvek, az írásos állásfoglalások és a nyilatkozatok magukért beszélnek, mindenki ellenőrizheti őket.

Szeretnék még itt a Házban egy dologra utalni, reagálni. A baloldal csúcsjelöltje, Frans Timmermans úr ezen a hétvégén is újra két lábbal szállt bele Magyarországba. Többek között úgy fogalmazott, hogy Magyarországról nem látni Európát. Lennének olyan megjegyzéseink, amelyeket ha elmondanánk, akkor a jegyzőkönyv könnyen belepirulna, de megtartjuk magunknak, ehelyett annyit mondanánk, hogy szerintünk éppen azok nem látják Európa érdekeit, akik az önfeladás vitorlájába fújják a szelet, és nyílt társadalmat akarnak, teljesen kiszolgáltatottá tennék Európát azzal, hogy kitárnák a kapuit nagy néptömegek előtt; mindezt úgy, hogy ezelőtt egyáltalán nem kérték ki az európai állampolgárok véleményét erről.

Mi nem kérünk a gyarmatosító hangnemből, az elitista arroganciából, főleg nem egy olyan embertől, akinek a pártja odahaza 10 százalékos támogatottság alá esett. Magyarország mindig is Európa része volt, és túl sokszor védtük Európát ahhoz, hogy az ilyesfajta sértegetéseket eltűrjük. A kommunizmus emléknapján, a kommunizmus emléknapján is szeretnénk egyértelművé tenni, hogy mi a legnehezebb időkben is kiálltunk magunkért, és nincs szükség senki hitelesítő pecsétjére ahhoz, hogy tudjuk, mit jelent európainak lenni és megvédeni az európai értékeket.

Szóval, ha a baloldali képviselőtársak legközelebb találkoznak a saját csúcsjelöltjükkel, akkor azt javaslom nekik, hogy nyugodtan adják át neki ezt az üzenetet. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   35-38   39-42   43-46      Ülésnap adatai