Készült: 2024.09.23.12:16:52 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

64. ülésnap (2019.04.01.),  238-249. felszólalás
Felszólalás oka Kérdés/azonnali kérdés megtárgyalása
Felszólalás ideje 7:22


Felszólalások:   228-237   238-249   250-259      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen miniszter úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! F Kovács Sándor, a Fidesz képviselője, azonnali kérdést kíván feltenni az igazságügyi miniszternek: „Hol van még a vége? Milyen eszközzel léphet fel az állam a korrupcióval összefüggésbe hozott, állami megrendelésért cserébe járó lakásfelújítási ügyben?” címmel. Miniszter úr halaszthatatlan közfeladat ellátása miatt válaszadásra Völner Pál államtitkár urat jelölte ki. Kérdezem a képviselő urat, elfogadja-e a válaszadó személyét. (Jelzésre:) Igen, öné a szó, képviselő úr.

F. KOVÁCS SÁNDOR (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Az MSZP-SZDSZ nyolcéves kártékony kormányzását korrupciós botrányok sokasága övezi. A közpénzekhez fűződő balliberális hozzáállás természetesen a szocialista vezetésű önkormányzatokat sem kerülte el. Elég, ha csak Botka László szegedi polgármester elítélt alpolgármesterére, kabinetfőnökére vagy jegyzőjére gondolunk. A városvezetéssel jó viszonyt ápoló 400 családot 11 milliárd forinttal megkárosító Szeviép vezetőjét a bíróság első fokon többéves szabadságvesztésre ítélte. A vezérek közül Baranyi Sándor megtörte a csendet, és kitálalt a szocialisták 2002-2010 közötti korrupciós gépezetéről. Elmondása szerint minden nagy infrastrukturális fejlesztés után a megrendelést elnyert cégeknek legalább 3 százalékot vissza kellett folyatni a baloldali döntéshozók részére. Megjegyezte, hogy ezek az összegek jelentős részben balliberális pártok finanszírozására kerültek felhasználásra.Jellemző volt a szocialista érára, hogy a magyar vállalkozások helyett kizárólag külföldi cégek kaptak megrendelést, annak ellenére, hogy szakmailag nem volt indokolt a beiktatásuk. Ez a forgatókönyv valósult meg az M43-as autópálya építése esetén is, amelynél egy szocialisták által helyzetbe hozott spanyol cég került a konzorcium élére, amely társulásban a Szeviép is részt vett.

A cégvezér elmondása szerint a munkáért cserébe 30-40 millió forint értékben került felújításra a szocialista EP-lista második helyén megtalálható Ujhelyi István háza. A Szeviép botrányszálai egyre szerteágazóbbak, a szegedi szocialisták körül kezd fogyni a levegő. Az elhangzottakra tekintettel kérdezem a miniszter urat, meddig folytatható ez így tovább. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, képviselő úr. Megadom a szót válaszadásra Völner Pál államtitkár úrnak, miniszterhelyettesnek. Öné a szó, államtitkár úr.

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Hogy meddig folytatható így, arra a választók már 2010-ben megadták a választ, ugyanis pontosan ezek miatt a tevékenységek miatt, amelyek bár nem kerültek mind felszínre, büntették meg az akkori kormánykoalíciót, és azóta sem engedték a kormányzat közelébe. Jól látható, hogy valóban bevett gyakorlat volt, hogy külföldi cégeknek adták a zsíros, nagy állami megrendeléseket, azok alá beszervezték azokat az alvállalkozókat, akik  mint ahogy a cégvezető nyilatkozott  három vagy akárhány százalékos jutalék fejében finanszírozták az akkori kormánypártoknak a különböző, általunk fel nem derített és nem ismert tevékenységeit. Hogy ebbe a körbe beletartozott az is a cégvezető nyilatkozata szerint, hogy Ujhelyi Istvánnak magánérdekeltségében a házát is felújították ebből a 30-40 millió forintból, ezzel nyilván Ujhelyi Istvánnak kell elszámolnia, és azt is meg kell mondania, hogy a korábbi szolgálataiért jutalmul küldték ki Brüsszelbe (Dr. Varga László: Akkora szégyen vagy, hogy hihetetlen!), meghálálandó a pártfinszírozásban folytatott szerepét, vagy pedig éppen a hallgatását vásárolják meg most, hogy ne legyen annyira bőbeszédű, mint a Szeviép vezére, aki végül is feltárta azokat a hálózatokat, amelyek akkoriban működtek. (Dr. Varga László: 100 milliárdos korrupciós ügyeitek vannak!)

De hogy nem egyedi esetről van szó, az is tanúsítja, hogy azok a felsorolások, gondoljunk csak a Sukoró-ügyre, gondoljunk a Czeglédy-ügyre, ami napjainkig húzódóan mutatja a szocialista polipnak a működését, mind-mind azt tanúsítják, beleértve az Altus és Dobrev Klára szerepét, amely bűnös, gyanús pénzügyi mozgásokkal egybekötve mutatkozott az ügyben, hogy nem tanultak belőle, ugyanazt folytatják, amit a kormányzat alatt. (Dr. Varga László: Elcsaljátok a választást, szégyen vagy!) Egyben magyarázatot is ad arra, hogy a választásokon évről évre vagy négyévente miért végeznek ott, ahol végeznek, és május végén is az uniós választásokon is valószínűleg ugyanígy végzik. Köszönöm. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Országgyűlés! Viszonválaszra megadom a szót képviselő úrnak. (Dr. Varga László: Mondd meg neki keményen, kérd ki magadnak!)

F. KOVÁCS SÁNDOR (Fidesz): Köszönöm a szót, államtitkár úr. Igaza van, a Czeglédy-ügyhöz hasonlóan itt is tetten érhető, hogy a balliberális oldalra csorogtak vissza a pénzek, a baloldali pártok kasszájában landolhattak, feltételezhető a dolog. (Szilágyi György közbeszól.) Baranyi Sándor szavai szerint azért kellett külföldi cégeket közbeiktatni ebben az esetben, hogy a baloldali döntéshozók irányába folyhassanak vissza a pénzek. (Szilágyi György videófelvételt készít mobiltelefonjával az elnöki lépcső mellől.)

ELNÖK: Szilágyi képviselő úr, legyen olyan kedves!

F. KOVÁCS SÁNDOR (Fidesz): Amennyiben beigazolódnak az elmondottak…

ELNÖK: A képviselő urat nem fotózhatja! Parancsoljon, képviselő úr! (Bangóné Borbély Ildikó: Hogy tudja röhögés nélkül elmondani?) Mondja nyugodtan!

(18.50)

F. KOVÁCS SÁNDOR (Fidesz): Amennyiben beigazolódnak az elmondottak, és minden gyanú szerint így van, akkor különösen felháborító, hogy a korrupciós pénzek, kisemmizett emberek pénzei luxusberuházásokra mentek, baloldali politikusok luxusberuházására. (Dr. Varga László: Miről beszélsz? Láttad hétvégén a videóját?) Ez tűrhetetlen! (Dr. Varga László: Akkora szégyen vagy te!) Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokból.)

ELNÖK: Köszönöm, képviselő úr. Tisztelt Országgyűlés! Viszonválasz illeti meg államtitkár urat. Parancsoljon, államtitkár úr! (Dr. Varga László: Keményen mondjad neki!)

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Valóban, a kárvallottak és az út szélén hagyottak története és a szocialistáknak ez a harácsolása (Moraj és derültség a Párbeszéd és az MSZP soraiból.), hiszen a Szeviépnél is 443 család gondjait, csődjét okozták azzal (Szabó Timea: Még szerencse, hogy Mészáros Lőrinc egy szegény gázszerelő!), hogy ezt a több mint 10 milliárd forintot nem fizették ki, ugyanígy az a több mint 6 milliárd forint, amit Czeglédyék elsikkasztottak, részben a nyugdíjasok és a diákok bérezésének a kifizetéséből hiányzott, amit aztán a kormánynak külön kellett pótolnia. Tehát nemcsak magukra gondolnak, hanem másokkal sem törődnek, ezt sikerül így összekötniük ezekben az ügyekben.A másik pedig, hogy ha belegondolunk azokba a rágalomhadjáratokba, amelyeket a jelenlegi kormányzat ellen folytatnak, és emellé odavesszük például a metrópénzek ügyét, ahol több tíz milliárd forintot még most kell majd a magyar adófizetők pénzéből rendezni Brüsszel felé, akkor láthatjuk, hogy az az átkos örökség máig érezteti hatását, amit a szocialista kormányzat jelentett Magyarországon. Köszönöm a figyelmet. (Taps a kormánypárti padsorokból.)




Felszólalások:   228-237   238-249   250-259      Ülésnap adatai