Készült: 2024.09.23.13:58:49 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

57. ülésnap (2019.03.04.),  41-46. felszólalás
Felszólalás oka Interpelláció megtárgyalása
Felszólalás ideje 10:43


Felszólalások:   33-41   41-46   47-53      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Képviselő úr! Úgy gondolom, hogy a parlamentben nem ez az általános beszédstílus, hogy ki szégyellje magát és ki ne szégyellje. (Közbeszólás a Jobbik padsoraiból.) Úgy gondolom, magába kellene néznie ezzel kapcsolatban képviselő úrnak. Képviselő úr nem fogadta el az államtitkári választ. Kérdezem ezért a tisztelt Házat, hogy elfogadjae azt. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az államtitkári választ 117 igen szavazattal, 21 nem ellenében, 1 tartózkodás mellett elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Szabó Sándor, az MSZP képviselője, interpellációt nyújtott be az emberi erőforrások miniszteréhez: „Új nap, új felmondások  a Fidesz egészségügyi kudarcának újabb fejezete” címmel. Szabó Sándor képviselő urat illetné a szó, de képviselő úr nincs jelen. (Cseresnyés Péter: Nem dolgozik…) És amennyiben nincs jelen, a házszabály előírásainak megfelelően az interpelláció visszavontnak minősül.

Tisztelt Ház! Arató Gergely, a DK képviselője, interpellációt nyújtott be az innovációért és technológiáért felelős miniszterhez: „Szakképzés 0.0  teljes gázzal befelé a zsákutcába” címmel. Arató Gergely képviselő urat illetné a szó. Képviselő úr sincs jelen, ennek megfelelően az interpelláció visszavontnak tekintendő.

Tordai Bence képviselő úr, a Párbeszéd képviselője, interpellációt nyújtott be az igazságügyi miniszterhez: „Miért nem hozza nyilvánosságra a kormány az összes ügyben az OLAF jelentéseket?” címmel. Tordai Bence képviselő úr sincs jelen, ennek megfelelően az interpellációja visszavontnak tekintendő.

Kovács Sándor képviselő úr, a Fidesz képviselője, interpellációt nyújtott be az igazságügyi miniszterhez: „Folyhatotte a baloldali pártok pénzügyi támogatása a szocialista ügyvéd által elcsalt pénzekből?” címmel. Kovács Sándor képviselő urat illeti a szó, parancsoljon!

KOVÁCS SÁNDOR (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Államtitkár Úr! Országszerte most már mindenki számára ismert Gyurcsány Ferenc volt ügyvédjének, Czeglédy Csabának a többek sérelmére elkövetett bűntette. A balliberális összefogás színeiben Szombathelyen önkormányzati képviselői mandátumhoz jutott ügyvéd és társai ellen hosszas nyomozást követően különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette, továbbá hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt vádat emelt a Csongrád Megyei Főügyészség. Czeglédy ügyvéd úr, mint a szombathelyi illetőségű bejegyzett Human Operator Zrt. igazgatóságának elnöke és egyben ügyvezetője, egy olyan bűnszervezetet hozott létre 2011-ben, amellyel cégének adófizetési kötelezettségét kívánta megkerülni.

Ez a bűnszervezet létrehozott egy olyan számlázási láncot, amelynek alsó szintjén az iskolaszövetkezet, középső szintjén átszámlázást végző cégek, a legfelső szintjén pedig maga a Czeglédy vezetése alatt álló Human Operator Zrt. helyezkedett el. Az elkövetési módszer a következő volt. Az iskolaszövetkezetek az általánosforgalmiadó-, valamint a személyijövedelemadó-bevallási kötelezettségüknek nem tettek eleget. Amennyiben viszont ezen jogszabályi kötelezettségüket teljesítették, úgy az adót nem fizették be. A bűncselekmény tényállásából megállapítható az is, hogy a volt szocialista miniszterelnökhöz, Gyurcsány Ferenchez köthető Altus Zrt. által pénzelt szombathelyi politikus irányította cselekmények eredményeképpen a magyar államot több mint 6,2 milliárd forint kár érte.

A különböző médiumok tájékoztatása alapján megismerhető azon információ, amely szerint 9 vádlott beismerte bűnrészességét, továbbá terhelő vallomást tettek Czeglédy Csabára vonatkozóan is. Ezen vallomások erős bizonyítékul szolgálhatnak a vádiratban leírtak alátámasztására. Így hiába védi magát a balliberális politikus, úgy tűnik, az állami büntetőhatalom és a kilátásba helyezett szankció elől mégsem menekülhet el.

A baloldal volt ügyvédje visszaeső elkövetőnek minősül, hiszen 2003-ban már jogerősen elítélték hasonló cselekedetért. Úgy vélem, az említett ügyvéd tette nem kizárólag csak a jog szemüvegén keresztül elítélendő, hanem igen súlyos erkölcsi helytelenítést is von maga után. A magyar állam mellett Czeglédy a társadalom leggyengébb és legvédtelenebb csoportjait, úgymint a diákokat és a nyugdíjasokat is, anyagilag megkárosította, akiknek az általa irányított láncba tartozó gazdasági társaságok egyszerűen nem fizették ki a ledolgozott munkájuk fejében járó, megérdemelt bérüket.

A magát áldozatként, áldozati szerepben feltüntető és politikai meghurcoltként beállító, de mégis erkölcsi gátlástalanságot szemrebbenés nélkül elkövető ügyvéd a mai napig a baloldali pártok dédelgetését élvezi, míg ezzel szemben egyedül a magyar kormány volt hajlandó kiállni a károsultak mellett, mégpedig úgy (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.), hogy a lehető leghamarabb megkezdte a károsultak kártalanítását.

Tisztelt Államtitkár Úr! A fentiekre tekintettel kérdezem, hogy folyhatotte a baloldali pártok pénzügyi támogatása a szocialista ügyvéd által elcsalt összegből. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, képviselő úr. A választ Völner Pál államtitkár úr fogja megadni. Parancsoljon, államtitkár úr, öné a szó.

DR. VÖLNER PÁL igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársam! Valamennyien tudjuk, hogy a baloldal elmúlt évtizedei a korrupciós botrányokról szóltak. Emlékszünk még Hunvald Györgyre, aki Erzsébetváros polgármestereként társaival együtt az ellene indított eljárásban előzetes letartóztatásba került, majd a társaságot ingatlanokkal kapcsolatos nagyértékű csalásokkal, magánokirat-hamisítással, vesztegetéssel és bűnszervezet létrehozásával vádolták meg. Említhetném Hagyó Miklós nevét, a BKV Zrt. egykori vezérigazgatójának esetével együtt, miszerint a jogerős ítélet szerint hivatali visszaélés és hűtlen kezelés bűntettében mondta ki bűnösnek Hagyó Miklóst a Szegedi Ítélőtábla.

Továbbá gondoljunk vissza a Sukoró-ügyként elhíresült történetre, amelyben különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérlete miatt ítélték el Tátrai Miklóst. Az ügyben Gyurcsány Ferenc is érintett volt. Maga mondta, hogy Tátrai Miklós helyette vonult a börtönbe. A Sukoró-ügy lényege, hogy a Gyurcsány-kormány idején egy izraeli-magyar üzletember csereszerződést kötött a magyar állam képviseletében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelővel. Ha a megállapodás szerinti telekcsereügylet megvalósult volna, akkor a magyar államot 1,2 milliárd forintos kár érte volna az ítélet szerint.

Tisztelt Képviselőtársaim! A baloldal beszél a korrupció elleni küzdelemről, akik százmilliárdokat talicskáztak ki a privatizációs üzleteikkel, széthordták a metrópénzeket, százmilliókat parkoltattak külföldi bankszámlákon, a Czeglédy-ügyben pedig diákokat és nyugdíjasokat károsítottak meg egy kiterjedt csalássorozattal.

(14.50)

Ne felejtsük el, hogy Gyurcsány Ferenc úgy volt miniszter, hogy közben a felesége az EU-s milliárdokról döntő Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnökhelyettese volt, s ne felejtsük el, hogy az úgynevezett Apró-klánnak évtizedekig milyen befolyása volt Magyarországon. Többek között emlékszünk, hogy a Gyurcsány Ferenc anyósa által vezetett bank nyújtott hitelt, privatizációs hátteret Gyurcsány Ferenc vállalatbirodalmának a megépítéshez.

Tisztelt Ház! Ahogy képviselő úr is említette, a DK és az MSZP házi ügyvédjéhez, Czeglédy Csabához köthető bűnszervezet hozzávetőlegesen 6,3 milliárd forintot csalt el, és ezzel nyugdíjasokat és diákokat károsított meg. Kérdésként merül fel a tisztelt képviselőtársaimnál: milyen összefüggések vannak a párt tagjaként vagy a párthoz kötődően működő ügyvéd és az általa szervezett iskolaszövetkezetek, továbbá az eltűnt pénz és azon pártok között, amelyek ennek hátterében felvonultathatók.

Szeretném önöket emlékeztetni, hogy a Gyurcsány Ferenc érdekeltségbe tartozó Altus Porfólió több alkalommal nagyobb összegű kölcsönt nyújtott Czeglédy Csabának. Gyurcsány Ferenc, a bukott baloldali miniszterelnök és felesége, Dobrev Klára azt állították, hogy mindössze baráti segítségnyújtásról volt szó az ügyben, ennek mégis szöges ellentétére utalnak szerződésben rögzített feltételek.

Ezúton szeretném felhívni képviselőtársaim figyelmet, hogy Dobrev Klára vezeti a DK EP-listáját, azonban az ő jelölése kapcsán felvetődik a kérdés: meglehet, Gyurcsány Ferenc felesége szívesen venné az európai parlamenti képviselőséggel járó mentelmi jogot, Dobrev Klára ugyanis úgy akar az Európai Parlamentbe kerülni, hogy a mai napig nem válaszolt arra a kérdésre, mi is az ő igazi szerepe a Czeglédy-botrányban.

Tisztelt Ház! A Magyar Szocialista Párt és Gyurcsány Ferenc pártja továbbra is titkolózik, és védik a költségvetési csalás bűntette, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolt Czeglédy Csabát.

Tisztelt Képviselőtársaim! Hangsúlyozni szeretném, hogy a szocialisták olyan céget védenek, amely fosztogatta a diákokat és a nyugdíjasokat. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Megkérdezem Kovács Sándor képviselő urat, hogy elfogadjae az államtitkári választ. Parancsoljon, képviselő úr, öné a szó.

KOVÁCS SÁNDOR (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Államtitkár Úr! Látszik, hogy aki a sarat akarja másra dobálni, arra vissza szokott általában hullani mindaz a vád, amelyekkel mást illet. Azt gondolom, hogy ennél nagyobb, egyelőre kérdés, de reméljük, hogy bizonyíték lesz, hogy Dobrev Klára valóban a DK jelöltjeként az elől a felelősségvállalás elől menekül, ami az Altus Zrt. és a Czeglédy Csaba által irányított Human Operator Zrt. között folyt, és ezeket az elcsalt összegeket érzésem szerint baloldali pártok finanszírozására használták. Én nagy tisztelettel köszönöm szépen a választ, és elfogadom. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   33-41   41-46   47-53      Ülésnap adatai