Készült: 2024.06.01.11:32:28 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

11. ülésnap (2018.06.25.),  208-209. felszólalás
Felszólalás oka Napirend utáni felszólalások
Felszólalás ideje 4:16


Felszólalások:   204-207   208-209   210-211      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Megköszönöm államtitkár úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Napirend utáni felszólalásra jelentkezett Ovádi Péter képviselő úr, Fidesz képviselőcsoport, „Veszprém újra európai porondon” címmel. Megadom a szót, ötperces időkeretben.

OVÁDI PÉTER (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Veszprém már számos hazai és nemzetközi díj, elismerés büszke birtokosa, amelyek mindegyike mögött komoly erőfeszítés és teljesítmény áll. Akár azt is mondhatnánk, hogy Veszprém versenyszelleme kimagasló, habár sok esetben nem más városokkal kell megmérkőzni, hanem a saját magunk elé állított újabb és újabb célok elérése okozza a versenylázat. Veszprém számos díja számos történetet tudna elmesélni a királynék városáról, most mégis én egy olyan versenyről szeretnék szót ejteni, amely kihívásai és céljai, valamint Veszprém eredményei számos más magyar és európai településnek is példaértékűek lehetnek.Ezen a héten köszönthetjük városunkban az „Entente Florale Europe” zsűrijének nagyra becsült tagjait, akik Veszprémbe mint a „Virágos Magyarországért” verseny magyarországi győzteséhez látogatnak el. De hogy pontosan mi is vezetett oda Veszprémben, hogy ezen a héten ilyen jeles szakmai zsűri értékeli városunkat? 2010-ben Veszprém volt Magyarországon az első olyan város, amely elfogadta a klímastratégiáját. A klímastratégiában és a zöldfelületek megújításában végzett munkákkal abban az évben első magyar városként érdemeltük ki az Európai Klímaszövetség KlímaSztár díját, 2011-ben az országos biodiverzitási díját nyertük el.

(17.30)

Azóta pedig több ízben vehettük át a „Családbarát önkormányzat” és az „Idősbarát önkormányzat” díjakat, illetve több évben nyertük el a „Kerékpárosbarát település” elismerő címet. Egy országos kutatás idén év elején megjelent eredményei szerint pedig Veszprém a legélhetőbb vidéki város hazánkban a különböző társadalmi és gazdasági mutatók összesítése alapján.

Mindezek mind-mind olyan tényezők, amelyek a „Virágos Magyarországért”, valamint az „Entente Florale Europe” versenyben megkülönböztetik Veszprémet a többi versenyző településtől. Mindezen teljesítmények és díjak azt üzenik, hogy Veszprémben erős és aktív közösségek élnek. Olyan közösségek, amelyek képesek hosszú távú célokat megfogalmazni, és a tevékenységeiket ezen közös céloknak alárendelni. A legfontosabb azonban mégis az, hogy a Veszprémben és a környéken élők szeressék a városukat. Ehhez pedig olyan helyszínekre van szükségünk, ahol a barátaink, családunk és szeretteink körében tudunk örömteli órákat, időt tölteni, feltöltődni, pihenni és osztozni a közösen megélt élményekben.

A város közterületeinek a minősége éppen ezért az egyik legfontosabb jellemzője a lakóhelyünkkel kialakított viszonyunknak. Hiszen ezek a helyszínek életünk fontos alkotójává és így emlékezetünk örök részévé válnak. Csupán néhány példa az elmúlt évek fejlesztéséből, amelyek ezt a célt hivatottak megvalósítani Veszprémben. Két ütemben újult meg a város sétálóutcája és a belvárosban található kis udvarok. Tudatosabbá és gyorsabbá tettük a belváros közlekedését, teljesen megújítottuk, és egyedülálló módon több kilométer hosszú zöldövezeti sétaútvonalat alakítottunk ki a történelmi vár tövében és a Veszprémet átszelő Séd patak partján.

Bízunk benne, hogy az „Entente Florale Europe” verseny zsűrijének segítségével sikerül Magyarországon és szerte Európában bemutatni és megismertetni szeretett városunk, Veszprém értékeit, büszkeségeit és eredményeit. Függetlenül attól, hogy milyen helyen végez városunk a nemzetközi mezőnyben, büszkék vagyunk eredményeinkre, én pedig büszke vagyok a veszprémi emberek szorgalmára és erőfeszítéseire. Köszönöm a figyelmet. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:   204-207   208-209   210-211      Ülésnap adatai