Készült: 2024.09.21.03:00:45 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

60. ülésnap (2019.03.18.),  11-14. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:59


Felszólalások:   5-10   11-14   15-20      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Képviselőtársaim! „Az Orbán-kormány ki akarja léptetni Magyarországot az Európai Unióból” címmel a DK képviselőcsoportjából Gréczy Zsolt képviselő úr jelentkezett napirend előtti felszólalásra. Parancsoljon, képviselő úr, öné a szó.

GRÉCZY ZSOLT (DK): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Új szót ízlelget a magyar, úgy hívják, hogy huxit, az Orbán-kormány ugyanis ki akarja léptetni Magyarországot az Európai Unióból. (Derültség a kormánypárti oldalon.) Ha erről bármiféle kétségük lenne, akkor nézzék meg azokat a felvételeket, amelyeken az önök rajongói a Múzeum körúton  még ahányan voltak a lengyel bértapsolók mellett  elmondták, hogy ki kell léptetni Magyarországot az Európai Unióból, ők így értik Orbán Viktor szavait. És ez fog történni, ha önök továbbra is kormányon maradnak. Önöket semmi más nem érdekli, mint az, hogy le lehessen nyúlni az európai adófizetők pénzét. Az Európai Néppárt pedig végre talán most már eljut oda, hogy el fogja dönteni két nap múlva, hogy önöket megbuktatják, vagy egy kegyelem kettessel esetleg továbbengedik. De Orbán Viktor már nemcsak a vizelő kutya, hanem a rohadt gyümölcs is, a rohadt alma abban a bizonyos európai néppárti kosárban, amelyiktől attól félnek, hogy az egész kosár almát meg fogja rohasztani.

(13.30)

El kell döntenie az Európai Néppártnak, hogy ehhez alkalmazkodnak-e, vagy kivágják azt az embert onnan, akinek semmi köze nincs a kereszténységhez. Nincs benne irgalom, nincs benne felebaráti szeretet, lopja a pénzt, és ha Krisztus ma élne, önöket orbánostul kiverné a templomból, mint a kufárokat.

Önök állandóan a hazaszeretetről papolnak, miközben most már csak lengyel bértapsolók tapsolnak önöknek, és olyan ukránok szavaznak önökre, akik nem is beszélnek magyarul. Az önök hivatalos statisztikái szerint eddig 86 ezer migránst engedtek be Magyarországra; mondom: 86 ezret. Nem egyet sem, ahogy önök hazudják és állítják, hanem 86 ezret. Az a kérdés, hol van a felelőtlenség határa.

Magyarországnak részt kell vennie abban a projektben, ami el fog indulni, ezt úgy hívják, hogy európai egyesült államok, ha tetszik önöknek, ha nem. Ez nem arról szól, hogy elveszítjük Magyarország nemzeti érdekeit. (Balla György: De! De!) Ez arról szól, hogy kiszélesítsük Magyarország nemzeti érdekeit. Magyarország nemzeti érdeke nem az, hogy önök lophassanak, hanem az, hogy egy európai ügyészség önöket mind börtönbe csukja. Ez a magyar nemzeti érdek. (Dr. Völner Pál: A Rákosi-rendszerben volt ilyen.)

A magyar nemzeti érdek az, hogy legyen magasabb családi pótlék, magasabb  amit önök nem emelnek meg. A magyar nemzeti érdek az, hogy legyen magasabb minimálnyugdíj. És ez akkor lesz, ha ebben az „európai egyesült államok” projektben Magyarország részt vesz. Nem tudom, figyelték-e a tegnapelőtti híreket, Franciaország bejelentette, hogy meg kell adóztatni a multikat. Ez pontosan ugyanaz, amiről Dobrev Klára beszélt egy héttel ezelőtt. (Derültség és taps a kormánypárti padsorokban.) Ez azt jelenti…

Értem én, hogy önök ezt furcsállják, mert önök semmi mást nem csinálnak, mint kibélelik a mi pénzünkön ezeket a multikat, hogy aztán kirúgják őket, ha szakszervezetet akarnak alapítani. Pedig a multiadóból lesz a magasabb nyugdíj és abból lesz a magasabb családi pótlék, ha Magyarország ehhez a projekthez csatlakozik. Ezért Magyarországnak szüksége van erre. Nem kell félteni tőlük sem a Himnuszt, sem a magyar zászlót, sem a magyar kultúrát, mert az mind megmarad. De szeretnénk, ha Magyarországon évente nem halna meg 30 ezer magyar, mert a maguk minisztere ismeri be, hogy ennyien halnak meg Magyarországon azért, mert nem kapnak kórházi ellátást. Ez egy Szekszárd város teljes lakossága, akiket önök megöltek konkrétan egy év alatt. Ez maga a hazaárulás, amit önök csinálnak ez ügyben.

És ha lesz az „európai egyesült államok” projekt, akkor lesz rendes kórház, és az orvosok sem fognak elmenni, mert magasabb lesz a fizetésük. (Dr. Rétvári Bence: Bécsben cukrászda.) Értem, hogy Rétvári urat ez zavarja, meg is értem, hogy ez önnek probléma. Önökről az Európai Néppárt tanácskozásán el kell döntsék, hogy hol a helyük. Valószínűleg az euroszkeptikusok és a nácik között van az önök helye, nem véletlen, hogy egyébként Iványi Gábor éppen azt nyilatkozza egy amerikai lapnak, hogy Orbán Viktort ma már fasisztának látja, pedig valamikor ő adta össze a feleségével és ő keresztelte az első két gyermekét.

Önök itt próbálják visszautasítani azt a megközelítést is, hogy önök nem Putyin kiszolgálói lennének. Éppen a mai New York Times írja azt, hogy önök, egészen pontosan Orbán Viktor semmi más, mint Putyin előretolt éke abban, hogy szétverje az Európai Uniót. És szeretném arra is felhívni a figyelmüket, hogy az utóbbi néhány nap legyen önöknek erős figyelmeztetés. Figyeljenek Varsóra, ahol az ellenzéki pártok az európai parlamenti választáson legyőzhetik Kaczyński pártját. Figyeljenek Pozsonyra, ahol az önök barátait rettenetesen leszavazták, és egy olyan ember lesz Szlovákia új köztársasági elnöke, aki Európa-barát.

És figyeljenek Belgrádra, ahol az önök barátját most már körbevették az elnöki palotánál, és tiltakoznak a munkássága ellen. Északról délre ritkul a levegő Orbán Viktor körül, és ez legyen önöknek is figyelmeztetés. Fel fogjuk építeni a negyedik köztársaságot, és nem leszünk önökhöz irgalmasak. (Taps a DK soraiban.  Közbeszólások a kormánypárti padsorokból, köztük: Ne fenyegetőzz!)

ELNÖK: Tisztelt Képviselő Úr! Úgy gondolom, a fenyegetésre semmi szükség nem volt, úgyhogy ezért én figyelmeztetésben részesítem. (Gréczy Zsolt: Nem fenyegetés.) Ön nem teheti azt, hogy a patkó egyik felét megfenyegeti. Dömötör Csaba államtitkár úr fog válaszolni a kormány nevében.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Először is, tudomásom szerint egyetlenegy olyan parlamenti párt ül itt, amelyik korábban ki akart lépni az Európai Unióból: Jobbiknak hívják, és három napja önök velük parádéztak egy színpadon. Ennyit erről.Az uniós tagság ügyében őket kérjék számon, ne minket, mert szerintünk az uniós tagság nemzeti érdek. És egyébként az az érzésünk, mintha a kecske próbálna oktatni arról, hogy nem kéne káposztát enni. mert jól is néznénk ki, ha azok oktatnának minket demokráciából és európaiságból, akik kordonnal vették körbe a parlamentet (Gréczy Zsolt: Miért, ti nem?), és akik a jogállamiságot gumilövedékkel értelmezték. Hát, jól is néznénk ki.

Egyébként örülök annak, hogy felhozza az európai vitákat, mert ez a vita köztünk is felszínre hozza a köztünk lévő különbségeket. Mi teljesen máshogy fogjuk fel az Európai Unión belüli politizálást; mert mi nem a máshol megfogalmazott elvárásokhoz igazítjuk a politikánkat, hanem az ország érdekeihez. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Így van.) Ezzel szemben gyakorlatilag az egész ellenzék, az eddigi felszólalásokból is ezt láttuk, stréber módon hajtana végre mindent, ami Brüsszelben megfogalmazódik. Az európai egyesült államok ötlete pont ilyen, tisztelt képviselő úr. Ebben a buzgalomban minden egyes ellenzéki párt minden egyes alkalmat megragad arra, hogy újra és újra feljelentsék az országot. Gondolja csak végig, képviselő úr, ön is meg az ön pártja is, hogy hányszor küldtek körbe az uniós intézményekben az országot lejárató leveleket! Hányszor?! Hányszor jelentették fel az országot? Nem tudnánk megszámolni.

Az egész vita mögött van egy filozófiai különbség. Önök, az imént is megerősítette képviselő úr, meghirdették az európai egyesült államok programját. Tehát a brüsszeli központi bürokráciát erősítenék a tagországok rovására. És ha létrejönne egy ilyen, Brüsszelből irányított szuperállam, akkor egy rakás jogkört elvennének Magyarországtól. Ha csak a már az asztalon lévő javaslatokat nézem, akkor elvennék az energiaárak meghatározásának jogát (Varju László: A plakátragasztás jogát.), az adók egy részéről nem Magyarországon döntenénk, nem itt, az Országgyűlésben döntenénk. Ez kisebb adóterhet jelentene a nagyvállalatoknak és sokkal nagyobbat a magyar családoknak. Az eddigi tapasztalatok ezt mutatják.

Ha létrejönne az, amit önök javasolnak, akkor hamar életbe lépne a politikai aktivista csoportok finanszírozási terve. Mint tudjuk, az Európai Parlament már most is megszavazta azt, hogy 570 milliárd forinttal emeljék a politikai aktivista csoportok támogatását. (Varju László: jól tették.) Ez sokszorosa annak, amit a Magyarországon megválasztott pártok kapnak állami támogatás révén, tehát alapjaiban borítaná fel a politikai erőviszonyokat. Ha ez megvalósulna, akkor nem a magyar emberek befolyásolnák a döntéshozatalt, hanem pár, senki által meg nem választott aktivista és bürokrata.

Szeretném önöket emlékeztetni arra, hogy a magyarok 2017-ben egy konzultáción masszívan elutasították a nemzeti jogkörök elvételét célzó javaslatokat, mindenekelőtt azért, mert a nemzetállami jogok felülírása azt jelentené, hogy Magyarországnak ki kellene nyitnia a kapuit a migráció előtt  mert ez a fő kérdés az európai választáson. Mit mond erre Gyurcsány Ferenc felesége, az önök listavezetője? Azt, hogy nincsenek is bevándorlást támogató tervek és politikusok. Mindezt azok után, tisztelt képviselő úr, hogy aláírást is gyűjtöttek a betelepítési kvóta mellett. (Gréczy Zsolt: 86 ezer migráns!) És a határzár ellen még a helyszínen is tüntettek, önök ott tüntettek. Eddig nem tudtuk egyébként, hogy Gyurcsány Ferenc felesége ott volt-e az őszödi eligazításokon, de úgy látjuk most már, hogy igen, mert ő is tudatosan félrevezeti a magyarokat.

És annak is örülök, tisztelt képviselő úr, hogy felhozta az európai családi pótlék kérdését. Mert ha ezt összevetjük azzal, hogy önök támogatták a betelepítési kvótát és Brüsszelre bíznák a családtámogatási döntéseket, akkor ez azt jelenti, hogy ha a baloldal családpolitikája, családtámogatási rendszere megvalósulna, akkor a bevándorlókat hozná előnyösebb helyzetbe a magyar családok helyett. És egyébként a most bejelentett programjuk egy szempontból egyáltalán nem meglepő. A pártelnök és a listavezető családi vállalkozása több száz milliós megrendelést kapott Brüsszelből. Ezek után senki ne csodálkozzon azon, ha itthon a feketeöves bürokrácianövelő álláspontot képviselik.

A mi politikai közösségünk  önökkel ellentétben  olyanokat küldene Brüsszelbe, akik hazánkat képviselik ott, nem pedig a bürokráciát idehaza. Ez egy óriási különbség. Azt gondolom, májusban minden magyar ember eldöntheti majd, hogy melyik utat választja. Egyébként, és ezzel zárom a felszólalásomat, ilyen körülmények között jóval őszintébb lenne, azt gondolom, ha „Altus-Brüsszel Zrt.” néven indulnának a májusi választáson. Köszönöm, hogy meghallgatott. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   5-10   11-14   15-20      Ülésnap adatai