Készült: 2024.04.29.07:05:49 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

27. ülésnap (2018.10.03.), 4-6. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba (Fidesz)
Beosztás Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 9:29


Felszólalások:  Előző  4 - 6  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Egy olyan jelentésre kíván reagálni az Országgyűlés, amely első ránézésre egy gyatra minőségű ideológiai vádirat, de valójában a legdurvább támadás Magyarország önrendelkezése ellen. Azt a jogot vitatja el ugyanis, hogy az alapvető kérdésekről magunk hozzunk döntést, mindenekelőtt a bevándorlás ügyében. Ez a vita már rég nem csak Magyarországról szól. A politikai törésvonal a nemzetek Európája és a nyílt társadalom illúziója között húzódik. Arról szól a vita, hogy Európa egyedüliként tárva-nyitva hagyja-e határait, vagy képes megvédeni azokat. Ilyen értelemben a Sargentini-jelentés a bevándorlást támogató erők választási programja is egyben. Ami a körülményeket illeti: rendkívül súlyos dolog az, hogy a jelentés maga is bevallja, hogy túlterjeszkedik az uniós hatáskörökön; ott van a szövegben feketén-fehéren. Azt is bevallották, hogy még csak nem is küldtek hivatalos delegációt Budapestre. Az is kiderült, hogy olyan szervezeteket is feltüntettek közreműködőként, amelyek erről még nem is hallottak, s ha őket levesszük, akkor a tollbamondók között szinte kivétel nélkül külföldről pénzelt aktivistákat találunk. (Balla György: Úgy van!  Arató Gergely: Imperialista ügynökök!)

Azt is mindenki láthatta, hogy a jelentés előterjesztőit teljesen hidegen hagyta, hogy a kormány minden kritikára, támadásra részletesen reagált egy 108 oldalas dokumentumban, és a szöveg silány minőségét jelzi, hogy a megfogalmazott vádak túlnyomó része jogilag már lezárt ügyekre vonatkozik, egy részük ideológiai elvárás, aminek semmi köze a jogállamisághoz, más részük pedig akkora hazugság, hogy csoda, hogy nem szakadt le a strasbourgi plafon. Egyébként egyszer már erre is volt példa korábban.

Azt, hogy mennyire számítanak a jogszabályok az előterjesztők számára, világosan mutatta az, hogy teljesen felülírták a tartózkodásra vonatkozó, egyébként alapszerződésben rögzített szabályokat is. A kormány már csak ezért is megtámadta volna ezt a jelentést, illetve a döntést.

Tisztelt Ház! A Sargentini-jelentés egy kicsit olyan, mint egy találomra kiválasztott epizód a Columbo-sorozatból. Van benne sok minden, de már az elején tudjuk, hogy mi a dörgés, mert ha levesszük a hazugságokat, az ideológiai elvárásokat és a lezárt ügyeket, akkor mindenki tudja, hogy végső soron a kormány bevándorláspolitikáját támadják, így akarják irányváltásra kényszeríteni Magyarországot. És ha elolvasták a jelentést  nem vagyok róla meggyőződve, hogy az ellenzék ezt megette , akkor azt fogják látni, hogy legalább hat irányból támadják a kormány bevándorláspolitikáját. Ezekre érdemes is kitérni.

Számonkérnek minket, mert nem fogadtuk el a betelepítési kvótát; ott van benne a szövegben. Felróják hazánknak, hogy miért nem fogadott be eddig elég bevándorlót. Ezért is kritizálnak. Támadják a jogi határzárat is, amely a fizikai határzárral együtt a védelmünk garanciája. A Stop Soros törvényt is támadják, egyebek között az a bajuk, hogy a nemzet túlélésére, a polgárok és a kultúra védelmére utal. Hát, már ez is baj, ezek szerint. És ha ez nem lenne elég, akkor a jelentés világosan védelmébe veszi Ahmed H.-t, aki kövekkel támadt a magyar rendőrökre, és ezért elítélték. Rendkívül botrányos dolog az, hogy a jelentés ezt letagadja, és azt írják, csupán az volt a baj, hogy az az ember, akit elítéltek, a családját szerette volna áthozni a határon. S végül, de nem utolsósorban a jelentés azért is támadja Magyarországot, mert egy korábbi konzultáció párhuzamot vont a bevándorlás és a terrorizmus között. Márpedig a valóság minket igazol: a párizsi robbantók, a würzburgi baltás támadó, az ansbachi öngyilkos merénylő és a turkui késelő is menekültnek állította magát; kihasználta az uniós szabályok kiskapuit. (Arató Gergely: És a körúti magyar robbantó is menekült volt!)

Tisztelt Ház! Amikor a Sargentini-jelentésről beszélünk, akkor egy dolog mellett azért nem mehetünk el szó nélkül, ez pedig az ellenzéki pártok szerepe, amit ha összefoglalóan akarnék minősíteni, akkor egy szóval tennék és ez a „szégyen”. Már évek óta abban versenyeznek, hogy hányféle módon tudják lejáratni Magyarországot, és ha jól nézzük, akkor most ünnepelnek. Ünnepelnek egy olyan jelentést, amely mélységesen megsérti Magyarországot, és korlátozni akarják a cselekvési lehetőségeit. Mindenkinek azt javaslom, nézze meg, hogy azok, akik szavazatukkal támogatták a Sargentini-jelentést, állásfoglalásukkal vagy nyilatkozatukkal, azok ugyanazok, akik a bevándorlást is minden létező módon támogatták az elmúlt években. (Kunhalmi Ágnes: Ugyan, ne vicceljen már!)

Az MSZP szerint például a Sargentini-jelentés jó, de kicsit puha. Ugyanez az MSZP először álproblémának nevezte a bevándorlást, majd letagadta az egész betelepítési kvótát. (Zaj az MSZP soraiban.) Üdvözlöm, Kunhalmi képviselő asszony, ön volt az, aki álproblémának nevezte a bevándorlást. S minekutána álproblémának nevezték a bevándorlást, letagadták, a betelepítési kvótát, utána csont nélkül megszavazták ezt Brüsszelben. Ez a helyzet. (Gréczy Zsolt: Mert ez a nemzeti érdek!)

A Demokratikus Koalíció szerint Sargentiniék azt tették, amit régóta vártak tőlük. Ugyanez a Demokratikus Koalíció aláírást is gyűjtött a betelepítések mellett, és tüntetést szervezett a határzár ellen. Gyurcsány Ferenc szerint, akit szintén üdvözlünk még itt a Házban, még a kutyapiszoktól is jobban kell félni, mint a terroristáktól. Parádés biztonsági helyzetértékelés!

A Párbeszéd egyik elnöke azt mondta, hogy egy hazafi erre a jelentésre csakis igennel szavazhat. Meg is szavazták. Mint mondták, hálásak Sargentini asszonynak. Ugyanennek a pártnak az az álláspontja, hogy a betelepítési kvótarendszer a létező legjobb a megoldási javaslatok közül. Aláírást is gyűjtöttek ennek érdekében, és meg is szavazták az Európai Parlamentben.

A Jobbik a Tavares-jelentés megszavazására még azt mondta, hogy hazaárulás, de ebben az esetben már teljesen betagozódott, a baloldali kórusba, mindezt úgy, hogy a párt korábban még uniós zászlót is égetett. Nagyon-nagyon csúnya történet!

Tisztelt Ház! Ha nemcsak a magyar ellenzék körében, hanem az Európai Parlamentben is megnézzük, hogy kik szavazták meg a Sargentini-jelentést, akkor ott is óriási átfedés lesz azokkal, akik a bevándorlást is támogatják.

(11.00)

Így ennek az egész Sargentini-papírnak az az egyetlen pozitívuma megvan, hogy világossá tette, hol is húzódnak most a törésvonalak a nemzeti identitás, a keresztény kultúra védelme és a migráció ügyében. (Zaj, közbeszólás az ellenzéki oldalról.) És ez azt is jelenti, hogy az uniós intézményekben az a helyzet, legyünk őszinték, ma még a bevándorlást támogató képviselők, politikusok, döntéshozók vannak többségben. De ez jövő tavasszal megváltozhat. Ezért is akarják még most, ezekben a hetekben tető alá hozni a még a korábbinál is kockázatosabb bevándorlást támogató terveket. Például átruháznák a határvédelem jogát Brüsszelre. (Dr. Vadai Ágnes: Ez egész egyszerűen nem igaz.)

Májusban minden európai állampolgár elmondhatja majd a véleményét ezekről a kérdésekről. Nekünk mindenesetre az az előnyünk megvan, hogy a magyarok már világosan elmondták, mit gondolnak erről. Népszavazáson, konzultációkon és az országgyűlési választáson is egyértelmű üzenetet küldtek. Először is, a magyarok számára fontos az ország biztonsága és a keresztény kultúra védelme. Másodjára, nem szeretnék, ha jogköröket vennének ki a kezünkből, bármilyen stratégiai területről is legyen szó. És harmadjára, nem fogják hagyni, hogy ebből az országból bevándorlóországot csináljanak. (Kunhalmi Ágnes folyamatosan közbeszól.)

Mindezek miatt a kormány nagyon is támogatja, hogy az Országgyűlés egy nagyon erős üzenetet küldjön a jelentés elfogadóinak.

ELNÖK: Kunhalmi Képviselő Asszony! Meglesz a lehetősége  bocsásson meg, államtitkár úr! , meglesz a lehetősége felszólalni, a felszólalók listáján szerepel. Akkor tegye meg ezt, kérem! Köszönöm. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Majd ugyanilyen hangerővel legyen szíves tájékoztatni a Házat, miért mondta azt, hogy a bevándorlás álprobléma, és miért szavazták meg a betelepítést. Európa miatt? Hát, aligha. (Kunhalmi Ágnes: Idézni csak pontosan!)Szóval, mindezek miatt a kormány támogatja, hogy az Országgyűlés egy nagyon erős üzenetet küldjön a jelentés elfogadóinak. Az üzenet lényege pedig az, hogy nem vehetik el tőlünk a döntés jogát az életünket leginkább meghatározó kérdésekben. És azok az ellenzéki képviselők, akik bármilyen megfontolásból az országot támadják, nyugodtan megmondhatják külföldi szövetségeseiknek, hogy a kormány készen áll a politikai küzdelemre, nem fogunk engedni a zsarolásnak. (Arató Gergely: Kormányozni kéne, nem küzdeni!)

Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  4 - 6  Következő    Ülésnap adatai