Készült: 2024.09.20.06:42:39 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

58. ülésnap (2019.03.05.),  23-26. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:50


Felszólalások:   19-22   23-26   27-30      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. „Európa immunbetegsége” címmel a KDNP képviselőcsoportjából Harrach Péter frakcióvezető úr jelentkezett napirend előtti felszólalásra. Frakcióvezető úr, parancsoljon! Öné a szó.

HARRACH PÉTER (KDNP): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Ha valaki kinyitja a lexikont, vagy akinek úgy tetszik, beüti a keresőbe azt a szót, hogy immunrendszer, a következőt olvashatja: „A szervezet védekező mechanizmusa, fő feladata, hogy megkülönböztesse a saját és nem saját, vagyis idegen anyagokat, valamint ha idegen anyaggal találkozik, azt eltávolítsa.” Az immunrendszer betegségéről pedig ezt olvassuk: „A szervezet anyagait tekinti idegennek, és a saját sejteket, szerveket támadja meg.”Nem egészségügyi kérdésekről szeretnék szólni, hanem arról a hasonlóságról, ami az emberi szervezet és az európai kontinens között fennáll. Azt látjuk, hogy Nyugat-Európa egyes országai immunbetegségben szenvednek, hiszen elvesztették önvédelmi képességüket, és saját testük ellen fordulnak, vagyis beengednek egy idegen kultúrát, és megtagadják a saját kulturális identitásukat.

A normális ember értetlenül áll ez előtt, és felteszi a kérdést, hogy mi lehet az oka. Amikor válaszolni akarunk, akkor nyilván történelmi, pontosabban: eszmetörténeti, ha úgy teszik, más megközelítésben világnézeti választ kell adnunk. A hagyományos európai kultúra első gyökereit a jakobinus diktatúra idején vágták el. Ez a szemléletmód, amit akkor megéltek, az emberi élet tiszteletének hiányát jelentette, hiszen kivégeztek mindenkit, aki az útjukba akadt. Ezt a szellemiséget vitték tovább a kommunisták is, akik az egyéni szabadságot tiporták lábbal, és velük párhuzamosan a nemzeti szocialisták, akik ember és ember között tettek különbséget, vagyis az egyetemes emberi méltóságot nem vették semmibe, de említhetném a ’68-as generáció radikális képviselőit, akik minden normát felrúgtak.

Ma azonban a legnagyobb kárt a „nyílt társadalom” elmélet követői okozzák, erről talán érdemes néhány szót részletesebben szólni. A szabad választást hirdetik meg az egymás mellett élő kultúrák között, a hagyományos identitást próbálják ezzel helyettesíteni, és azok, mármint a hagyományos identitás bölcsőjét, a közösséget támadják, így a családot, az egyházat, a nemzetet. A család helyett a magányos életformát és az alternatív együttélést ajánlják, az egyházakat minden eszközzel igyekeznek hitelteleníteni, a keresztény szimbólumokat is igyekeznek kiiktatni, és a nemzetek…  az európai egyesült államokat hirdetik, és tudjuk, ennek Magyarországon is vannak képviselői. Tehát arról van szó, hogy az immunrendszer nem működik, a beáramlás veszélyeit nem látják, és önmaguk tönkretételével engednek teret a hódításnak.

Amikor az immunrendszer betegségeiről beszélünk, akkor nyilván az allergiát is szokták emlegetni. Nem feltétlenül az allergén anyagok túlsúlya a probléma, hanem az immunrendszer betegsége. Európában is könnyen kivédhető lett volna a nem segítségre szoruló, hanem egy kellemesebb életformára vágyó tömegektől megóvni Európát akkor, ha megőrizzük saját értékeinket, a saját kultúránkat, azokat, amelyek az évszázadok során kialakultak, és amelyek Európát Európává tették. Sajnos, ez roppant meg, és ez okozza a mai problémáinkat is.

Egyetlen reménye Európának Közép-Európában van, hiszen az a folyamat, ami elkezdődött Nyugat-Európában, már visszafordíthatatlannak tűnik. Mi még egy egészséges világot képviselünk, ezt kell őriznünk, és ezt kell a következő generációnak is továbbadni, hogy Európa legalább ezen a részén Európa maradhasson. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, frakcióvezető úr. Frakcióvezető úr elhangzott napirend előtti felszólalására a választ a kormány nevében Soltész Miklós államtitkár úrtól fogjuk hallani. Parancsoljon, államtitkár úr!

SOLTÉSZ MIKLÓS, a Miniszterelnökség államtitkára: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Frakcióvezető Úr! Valóban, az a történelmi áttekintés, ami jellemzi egyébként gondolatvilágában a ma is magukat demokratáknak valló nyugat-európai, illetve magyarországi pártokat, teljesen egyértelmű. Egyértelmű, hogy ők csak úgy tudják elképzelni a demokráciát, hogy amit ők mondanak, az igaz, az jogos, mindenki, aki máshogy gondolkodik, akár kereszténységben, közösségben, családban, nemzetben, pedig elvetendő és támadandó. Ezt csinálják itt a parlamentben is, ezt csinálják szerte Nyugat-Európában is mindazok a politikai szervezetek, illetve  idézőjelben mondom csak  gondolkodók, akik különböző módon Magyarországot támadják.És miket támadnak leginkább? Egyrészt a kereszténységet, a kereszténységhez kötődő közösségteremtést, a nemzetet és a családokat. Ha megnézzük azt, hogy a kereszténység védelmében, akár a közel-keleti keresztények védelmében, akár pedig Afrikában vagy bárhol, ahol keresztényeket üldöznek szerte a világban, mit tesz ez a közösség, azt mondhatjuk, hogy semmit. Akkora nagy demokraták, hogy hagyják azt, hogy pusztítsák azokat az embereket, azokat a nemzeteket, azokat az embereket, akik vállalják a hitüket szerte a világban, de őket ez különösebben nem érdekli. Persze, ugyanez a magatartás jellemezte őket a kommunizmus alatt is.

(9.00)

Ami a másik egyértelmű rombolás, az a közösségek rombolása. Már Magyarországon is és szerte Európában is nagyon szeretnek hivatkozni különböző civil szervezetekre, de azért mondjuk már ki többedszerre is azt a számot, ami a valós szám, és tudni kell róla. Amikor magyarországi civil szervezetekről beszélnek, akkor 50-60 sorosista szervezetről beszélnek, míg ezzel szemben Magyarországon 60-65 ezer civil szervezet működik, és semmi közük nincs Soroshoz, semmi közük nincs ahhoz az 50-60 szervezethez, amelyek semmi másra nem szövetkeztek, csak a rombolásra, a közösségek rombolására. Tehát amikor közösségekről beszélünk, arról az 50-60-65 ezer szervezetről beszélünk, amelyek sokkal nagyobb mértékben támogatják Magyarországon a közösségeket, az emberek helyben maradását és a keresztény értékeket.

De van egy harmadik terület is, amelyet ez a politika, ez a társadalmi elgondolás támad. Az pedig nem más, mint a család. Gondoljunk bele, hogy mit szóltak és hogyan nyilatkoztak az elmúlt hetekben akár nyugat-európai egyes politikusok vagy úgymond kutatók, mint például a BBC-nek nyilatkozó angol professzor asszony, vagy pedig a magyar politikusok az ellenzék részéről, amikor a miniszterelnök úr bejelentette a családvédelmi akciótervet.

Érdemes néhány dolgot azért visszaidézni ebből. Például a svéd szociális miniszter asszony azt állította, hogy a bevándorlásellenes jobboldali magyar kormányfő azt akarja, hogy a nők a tűzhely mellett maradjanak, és kellemetlen asszociációkat vet fel az 1930-as évek Németországával kapcsolatban. Mellár Tamás még bólogat is erre az elképesztő mondatra, illetve gondolatmenetre. Tehát az, amikor egy kormány szeretné támogatni a fiatalokat otthonteremtéssel, a munkahelyen való részvétellel abban az esetben, ha a nő vissza akar menni, és különböző más módokon sok-sok támogatást hoz be 8 év alatt a rendszerbe, és ezt még ráadásul tovább erősíti az újabb akcióterv, ezt támadják és nem fogadják el.

Volt egy olyan brit professzor asszony, aki a következőt mondta: úgy gondolom, valóban aggódnunk kell azon kormányok miatt, amelyek azt bátorítják, hogy több gyermeket vállaljanak. S kitérve még Magyarországra a következőt mondja: ha Magyarországon nagyon sok gyermek születik, akkor nagyszámú másoktól függő népesség lesz, méghozzá gyermekek. Hát, mondjuk, ehhez professzornak nem kell lenni, hogy ilyen nagyszerű kijelentést tegyen valaki, de hogy ilyen butaságot mondjon valaki, és ezzel támadja Magyarországot, az elképesztő.

Nem lenne baj, ha mindez csak egy-két külföldi ember véleménye lenne. De miután ez a hazai ellenzéknek is a véleménye, a hazai ellenzék is azt mondja, hogy fölösleges támogatni a családokat, például Mellár Tamás azt mondta, hogy kár támogatni meg emelni a béreket, mert akkor le fogják cserélni az otthoni fridzsidert, tévét, és így tovább, és ezzel romlik Magyarország gazdasági helyzete, mert importból kell behozni valamit. Gratulálok önnek, fantasztikus! (Gréczy Zsolt: Idézd, hogy hol és mikor mondta!) De hát az éppen ideiglenesen a parlamentben most már nem állomásozó, de éppen itt lévő és egyébként közveszélyes munkakerülő Bangóné is mondott olyanokat (Az elnök csenget.), amire azt kell mondanom, hogy teljesen elfogadhatatlan. Az a szemlélet, amit ön elmondott, tisztelt frakcióvezető úr, jellemzi az ellenzéket: család-, nemzet- és egyben közösségellenesek. Köszönöm szépen a lehetőséget. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   19-22   23-26   27-30      Ülésnap adatai