Készült: 2024.09.20.06:46:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

17. ülésnap (2018.07.03.),  21-24. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:51


Felszólalások:   17-20   21-24   25-28      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen államtitkár úr válaszát. Tisztelt Országgyűlés! Szintén napirend előtti felszólalásra jelentkezett Soltész Miklós képviselő úr, államtitkár, KDNP-képviselőcsoport: „Az ellenzék az ország ellenében” címmel. Öné a szó, képviselő úr.

SOLTÉSZ MIKLÓS (KDNP): Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Három évvel ezelőtt talán pontosan ebben a hónapban, július elején kezdődött az a hatalmas nagy invázió, aminek következtében Magyarországon néhány hónap alatt közel 400 ezer ember zúdult át, pusztított, és akart olyan teljes változást ebben az országban, ami teljes mértékben elfogadhatatlan lett volna mind a magyar emberek számára, mind pedig, látható, Európa számára is az. Nem sokkal később a magyar kormány egyértelmű lépéseket tett, hogy a határokat megvédjük, és el is kezdett épülni a kerítés. Hozzátettük azt is, hogy nemcsak Magyarországot, a magyar emberek identitását, hanem az európai identitást is meg kell hogy őrizzük, és teljesen természetesen tettük azt hozzá, hogy a bajban levőknek segíteni kell, legyenek egyébként úton lévők, és ami a legfontosabb, a helyben segítés parancsa miatt, ahonnan jönnek, ott segítsünk nekik.

Az európai politikusok és a hazai ellenzék is abban az időben minősíthetetlen kritikával, minősíthetetlen támadással válaszolt a kormány, illetve a magyar emberek lépéseire, és azt kell mondani, hogy mindannyian szembementek, mind a magyar ellenzék, mind pedig a külföldi politikusok is azzal a politikával, amit mi folytattunk. Nézzük, az egyes országok vezetői hogyan támadtak akkor minket, és most hol vannak!

A baloldali kancellár, Werner Faymann Magyarország vezetését majdnem hogy lefasisztázta, a legnagyobb ötlete az volt, hogy szárnyas kapukat építsen; ma már nincs sehol. Az új kancellár egy teljesen más politikát vezet, és kiáll Magyarország mellett. Matteo Renzi, szintén baloldali miniszterelnök: Magyarország viselkedése elfogadhatatlan, az EU-s pénzektől való megvonással fenyegetőzött, ma már sehol nincsen. Új miniszterelnöke van Olaszországnak, illetve a belügyminiszter, Matteo Salvini teljes mértékben igazat ad Magyarországnak, s teljes mértékben azt a politikát folytatja, amit mi. Martin Schulz európai parlamenti elnök, német kancellárjelölt Magyarországot cinizmussal vádolta, a szavazati jog elvételével fenyegetőzött, az uniós támogatások elvételével fenyegetőzött, ma már nincs sehol. A horvát miniszterelnök, a szociáldemokrata Zolan Milanović a következőt mondta: a magyar kerítést le kell rombolni, és én megmondtam a magamét  mondja ő  Orbán miniszterelnök úrnak, hogy az én nevemben nem kell megvédeni a kereszténységet, nem kell, köszönöm, mondta a volt horvát szociáldemokrata miniszterelnök. Ma már nincs sehol, helyette az új kormány igenis megvédi Horvátországot. Ugyanígy járt Victor Ponta is, aki szintén olyan hasonlattal élt, mint Faymann kollégája, és azzal vádolt minket, azt hazudta, hogy Románia emberként fog bánni a migránsokkal, nem pedig úgy, mint a magyarok, akik állítólag botokkal terelik és sorszámmal látják el őket. Sehol nincs már Ponta, a jelenlegi román vezetés is már teljesen más politikát folytat.

Az a helyzet, hogy a magyarországi liberális baloldali ellenzék ugyanezt az utat járta, illetve járja be most Magyarországon, hiszen az elmúlt három évben minden nemzetközi és minden hazai fórumon Magyarországot ütötte. A nemzetközi fórumokon a magyar emberekkel szembefordult, árulja a hazát, mondjuk ki: hazaáruló. Itthon pedig nem támogatták a kerítésépítést, a legszívesebben lebontották volna, továbbra is segítenék Soros György tervét, nem szavazták meg a Stop Soros törvényt, nem támogatják a közel-keleti keresztények megsegítését és az ő életük segítését. Erre talán egyetlen érdekes mondat még, hogy az ellenzék hogy reagált. Tóth Bertalan, még akkor nem is tudom, milyen minőségében nyilatkozott, a következőt mondta: „Mindenki tudja, hogy sem a magyar népszavazás, sem a különutas politika nem fogja megoldani a menekültválságot.”

Tisztelt Országgyűlés! Néhány nappal ezelőtt Brüsszelben, ami történt, egyértelműen visszaigazolta a magyar emberek döntését, egyértelműen visszaigazolta a magyar politika döntését és helyes lépéseit. Éppen ezért teljesen természetes az, hogy a Kereszténydemokrata Néppárt továbbra is kiáll az ország megvédése, továbbra is kiáll a keresztény értékek megőrzése, illetve az európai identitás megőrzése mellett, de továbbra is támogatjuk azt a feladatot, miszerint az üldözött keresztényeket helyben kell segíteni, és minden olyan programot, amely akár Szíriában, akár Irakban, akár Libanonban történik, segíteni fogunk.

Én köszönöm mindazok munkáját, akik mindezt támogatták az elmúlt években, az ellenzék pedig nézzen tükörbe (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), ahogy ők maguk mondták ma reggel, és döntsék el, hogy ugyanarra a sorsra akarnake jutni, mint a nyugat-európai baloldali társaik. Köszönöm szépen a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm, képviselő úr, államtitkár úr. Tisztelt Országgyűlés! A kormány nevében Dömötör Csaba államtitkár úr kíván válaszolni az elhangzottakra. Államtitkár úr, öné a szó.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Nem szeretném a nyilvánosságot terhelni a rádióhallgatási élményeimmel, de egy példát mégis szeretnék idehozni, és ennek oka van, mert ha valaki tegnap rádiót hallgatott, akkor egy érdekes és furcsa interjút hallgathatott az MSZP egyik vezetőjével, Szanyi Tiborral. Szanyi Tibor arról beszélt, hogy az MSZP soha nem pártolt, nem támogatott semmiféle betelepítési kvótát, és egyébként is az három éve lekerült a napirendről. Az ember csak hallgatott. S attól függően, hogy hol hallgatták a rádióadást a hallgatók, ezen a ponton sokan nézhettek a plafon felé, azt méricskélve, hogy nem szakade le nagy hirtelen, mert könnyű magyarázat lenne az, hogy Szanyi Tibor egyszerűen tájékozatlan, hogy európai parlamenti képviselőként nem olvas újságot, vagy nem néz tévét  most az egyéb életmódbeli lehetőségeket nem is említeném (Zaj az MSZP, a Párbeszéd soraiban.  Az elnök csenget.) , de ennél sajnos sokkal súlyosabb a kép, mert az a helyzet, hogy Szanyi Tibor azt csinálja, amit az MSZP mindvégig csinált az elmúlt három évben, tudatosan, előre kitervelt módon vezeti félre a magyar választókat, és a helyzet sajnos az, hogy a baloldalon elég sok Szanyi Tibor ül ilyen szempontból. Ahelyett, hogy egy tucat példát felsorolnék most erre, inkább csak azt javaslom, hogy nézze meg mindenki, hogy tavaly november 16-án milyen határozatot hozott az Európai Parlament, nézze meg a szavazási jegyzőkönyvet, mert azt fogja benne látni, hogy az MSZP megtámogatta ezt a javaslatot.

(10.00)

Az MSZP Brüsszelben megszavazta a betelepítési kvótát, a kötelező, felső létszámkorlát nélküli, állandó betelepítéseket, és egyébként még a családegyesítéseket is meg akarták könnyíteni. Sokan remélték azt az április 8-ai választás után, hogy az MSZP majd szembenéz azzal végre, hogy miért is futott bele harmadjára is egy súlyos vereségbe, de azt kevesen gondolták, hogy a szembenézés abban merül ki, hogy pár hét elteltével még a vörös csillagokat is megpróbálják letagadni az égről.

De bármennyire is távol essenek az MSZP állításai a valóságtól, ettől függetlenül egyértelmű, hogy a migrációs válság tartósan velünk marad, és ezt egyébként még az Európai Bizottság is így gondolja, érdemes megnézni a vonatkozó állásfoglalásokat. Így gondolja ezt a Frontex is, az uniós határvédelmi ügynökség is, amely szerint Líbia partjainál egymillió ember vár arra, hogy behajózzon, és az Afrika szarvának nevezett térségből másfél millió bevándorló indulna. Közben a Nyugat-Balkánon új migrációs útvonal van kialakulóban, nem függetlenül attól, hogy a magyar határokat kerítés védi.

Szóval, a migrációs válsággal tartósan kell számolnunk (Közbeszólás az ellenzék soraiból.), és ilyen körülmények között érdemes számba venni, hogy mit várhatunk az egyes politikai szereplőktől. A baloldaltól, az a helyzet, hogy nem sok jót, és ez az MSZP külföldi szövetségeseire is ugyanígy igaz. Mert nézzük meg például, hogy mi történt Spanyolországban! Van egy baloldali kormány, amelynek még rendes többsége sincs  és mit tesz? Azt semmiképp nem tette, hogy megkérdezte az állampolgárokat, hogy mit gondolnak a migrációs kérdésről, semmiféle konzultáció nem volt, de kilátásba helyezték ehelyett az ottani határzár lebontását, mert  mint mondják  inkább szolidaritásra lenne szükség. Továbbra is erőltetik a bevándorlók elosztását, érdekes módon azzal érvelnek, hogy ha egy bevándorlókat szállító hajó megérkezik Spanyolországba, akkor az valójában nem is Spanyolországba érkezett, hanem Európába, tehát áttételesen a kvóta mellett érvelnek így is. (Cseresnyés Péter: Így van!) És hogyha ez nem lenne elég, akkor azt is el akarják érni, hogy pénzügyileg büntessék azokat az országokat, amelyek ezzel nem értenek egyet. (Folyamatos zaj.)

Tisztelt Ház! Ebből is látszik, hogy a politikai küzdelemnek nincsen vége. Mi a magunk részéről senkinek nem fogjuk hagyni, hogy ránk tolja egy elbaltázott politika, egy elbaltázott migrációs politika negatív következményeit, nem nézzük el az európai baloldalnak, és nem nézzük el a hazai baloldalnak sem. (Dr. Vadai Ágnes: Mi meg nektek!) Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.  Közbeszólások az ellenzék soraiból.)




Felszólalások:   17-20   21-24   25-28      Ülésnap adatai