Aktuális

Elérhető a magyar EU-elnökség parlamenti együttműködésének hivatalos honlapja

Fotó: Sajtóiroda2024. július 1. és december 31. között Magyarország – 2011 első féléve után – immáron második alkalommal látja el az Európai Unió Tanácsa elnökségének feladatát. Az Országgyűlés így házigazdája, fő szervezője a félév során – és még azon túl is – megvalósuló európai uniós parlamentközi eseményeknek. A honlapunkon betekintést kívánunk nyújtani az európai uniós parlamentközi diplomáciába. Rövid ismertetőink mellett az EU-elnökség parlamenti együttműködésének megjelenítésére létrehozott oldalunkon élő internetes közvetítés keretében is nyomon követhetik a 2024 őszi félévében, valamint a 2025 első felében sorra kerülő parlamentközi konferenciákat. Ezeken az Európai Unió nemzeti parlamentjei, az Európai Parlament, a tagjelölt országok népképviseletei és egyéb meghívott parlamentek képviselői cserélnek véleményt a magyar EU-elnökség legfontosabb témáiról.

Megtekintés »

Hírek, események

Fotó: SajtóirodaLezsák Sándor az Országgyűlés alelnöke a plenáris ülésen tartott megemlékezésen a következőket mondta: 80 évvel ezelőtt, 1944-ben ezen a napon, március 19-én tíz hadosztálynyi német haderő megszállta Magyarországot és ezzel hosszú időre, egészen pontosan 46 évre elveszett az ország önrendelkezése. Bár Horthy Miklós kormányzó a helyén maradt, a megszállás komoly csapást mért az ország szuverenitására és alkotmányos intézményeinek működésére. Magyarország nem volt többé szabad és független állam, ahogy egy évvel később sem, amikor a német fennhatóságot a szovjet katonai megszállás váltotta fel.

​​​​​​​Katonazenekarok találkozója, 1994. március 14.​​​​​​​1994. március 14-én, a katonazenakarok nemzetközi találkozóján a Kossuth téren a nemzeti zenekarok térzenével és alaki bemutatóval szórakoztatták a közönséget, majd négy magyar és négy külföldi együttes egyesítetett zenekara állt fel, 440 taggal. Az együttes műsorával az 1848–49-es forradalomra és szabadságharcra emlékezett.

Az Országház tervének elfogadásáról és az építkezésről szóló törvény másolata1884. március 13-án nyújtotta be Tisza Kálmán miniszterelnök az állandó országház tervének elfogadásáról és az építés végrehajtásáról szóló törvényjavaslatot. Ekkor azt tűzték ki célul, hogy az épület tíz év alatt, az ezredéves ünnepségekig készüljön el.

Az Andrássy szobor koszorúzásaGróf Andrássy Gyula születésének 201. évfordulója alkalmából rendezett koszorúzási ünnepséget az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem 2024. március 8-án.

Széll Kálmán portréja, mely az Országház róla elnevezett termében található. Az alkotó Benczúr Gyula1899. február 26-án alakult meg a kiegyezés utáni dualista Magyarország tizedik kabinetje Széll Kálmán vezetésével. Kormányprogramját a „törvény, jog és igazság” jelmondat igyekezett összefoglalni. A Széll-kormány a számos problémával terhelt időszak után, az újoncjavaslat miatt kitört obstrukció következtében 1903. június 27-én távozott a hatalomból.

Törvényalkotás

Törvényalkotás

Törvényalkotási folyamatábra

Adatok az Országgyűlés törvényalkotásáról

Elfogadott törvények

Sarkalatos törvények

Házszabályi rendelkezések (Az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvényben és az egyes házszabályi rendelkezésekről szóló 10/2014. évi (II. 24.) OGY határozatban foglalt házszabályi rendelkezések egységes szerkezetben.

Parlamenti jog - Az Országgyűlés működése, feladat- és hatáskörei, kapcsolódó intézmények (Második, átdolgozott kiadás)
 

Tematikus kereső

Az Országgyűlés 2024. évi június havi ülésterve (2024.06.10.)

Az Országgyűlés 2024. évi tavaszi ülésszaka június 10-11-i (hétfő-kedd) ülésének napirendje

Élő közvetítés linkje
live_stream_playlive_stream_play_hover
Élő közvetítés

Ciklusos tematikus keresők

Kattinson a képre a Virtuális Országház eléréshez!
Virtuális Országház - Lépjen be!

Kattintson ide az Országház Könyvkiadó eléréséhez!