Készült: 2024.04.27.18:56:31 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

279. ülésnap (2013.05.21.), 344. felszólalás
Felszólaló Dr. Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:10


Felszólalások:  Előző  344  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Államtitkár úr szavaira reagálva azt kell mondanom, hogy pontosan most rajzolódik ki az a különbség, ami az alkotmányjogi felfogásunkban kitapintható. (Dr. Répássy Róbert az elnökhöz: Melyik ajánlási pontban szerepel ez?) Mi pontosan azért szorgalmaztuk az alkotmányozás vitája során azt, hogy a történeti jogfolytonosságunk állíttassék helyre, a Szent Korona-eszme szabályrendje, a mai kor követelményeinek megfelelően természetesen, léptessék hatályba. Mert ez elmaradt, ez volt az egyik legfőbb kritikánk az alaptörvénnyel szemben, és ennek elmaradása csapódik le most ilyen törvényeken keresztül, ahol nem egy koherens felfogásrendszer áll a nemzeti vagyonunk megóvása mögött, hanem az alaptörvénynek egy szűken értelmezett és nem megfelelő védelmet adó rendelkezése.

Egyébként, ha már az alaptörvénynél vagyunk, azért ne felejtsük el az alaptörvénynek azt a rendelkezését, az R) cikket, amely kifejezetten a történeti alkotmánnyal összefüggésben történő értelmezést ír elő mindenki számára. Tehát a Nemzeti hitvallásban és a történeti alkotmányunkban foglaltak szerint kell az alaptörvényt értelmezni, és ez igaz a nemzeti vagyon fogalmára is. Ezért, ha belegondolunk, hogy tényleg milyen mérhetetlen pusztításokat végeztek a rablóprivatizátorok Magyarországon, akkor igazán értékelhetjük, hogy mi az a hihetetlenül nagy kihívás, ami most és az eszméletlen pusztítás után a mindenkori kormányokat terheli mint feladat.

Például itt van, a Karpatia című kiváló havilapból idézek: "Mai áron számolva több mint 2000 milliárd forintot költött az állam bankkonszolidációra, majd nem egészen 650 milliárd forintért dobra verte az érintett pénzintézeteket, amelyek több mint 85 százaléka közvetlenül idegen kézbe került. Ez a hazai bankprivatizáció mérlege." És hát folytathatnánk a sort az összes többi területtel, óriási tragédia történt a nemzet vagyonával. Ezt a feladatot el kell végezni a mindenkori kormányzatnak, hogy visszaszerezze, a bűnösöket pedig felelősségre vonja, és nem olyan látszatmegközelítésekkel kell ezt a kérdést kezelni, ahogy ezt most tapasztaltuk.

Köszönöm a türelmet. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  344  Következő    Ülésnap adatai