Készült: 2024.05.10.16:33:40 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

212. ülésnap (2017.04.10.), 319. felszólalás
Felszólaló Dr. Varga László (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:13


Felszólalások:  Előző  319  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. VARGA LÁSZLÓ (MSZP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! A telepfelszámolás szóba került, Teleki László is szóba hozta, illetve Tilki Attila is. Tilki Attila nyilván azt hangsúlyozta, hogy az MSZP-kor­má­nyok idején nem voltak ebben kézzelfogható eredmények.

Én ezt cáfolnám. Nyilván lehet helyileg eltérő egy-egy ilyen kérdésnek az eredménye, Miskolcon jó tapasztalataink voltak ebben, és komplex programokat sikerült lebonyolítani: a Szondi-telep, a Béke-szálló vagy a perecesi kolónia felszámolása, az valóban komplex program keretében valósult meg, az érintettek bevonásával és együttműködés keretében.

Én épp azt tapasztalom, hogy a mai telepfelszámolások az önök részéről inkább egy rendészeti kérdésként fogalmazódnak meg, ez tapasztalható a miskolci közéletben, például a számozott utcák felszámolása kapcsán. Sajnos számtalanszor került be ez a kérdés az országos médiába is. Tehát míg a telepfelszámolások fontosak, ezeket a szegregátumokat itt a XXI. században folyamatosan fel kell számolni egy komplex szociális kérdés keretében, addig nem kellene bizony hergelni a lakosságot és csak rendészeti kérdésként kezelni. Ez a tanulság ebben az ügyben szerintem.

Rétvári Bence államtitkár beszélt az előző ciklus bérszínvonaláról és az egészségügyben tapasztaltakról. Azt szeretném mondani, hogy 2002 után nagyarányú béremelések történtek az egészségügyben is. Azt valóban el kell ismerni, hogy a válság ennek egy jó részét elvitte, de az nettó hazugság, hogy csökkentés lett volna a mérlege összességében a nyolc évnek.

Ehelyett én az egészségügy tekintetében a következőket ajánlanám a figyelmükbe. A három paraméter: egészségügy, oktatás, innováció tekintetében jött ki a régiók versenyképességi rangsora az Európai Unióban.

Az egészségügy szerint az utolsó tíz helyezett régió között négy magyar régió található. Ez a helyzet most alakult ki. Csakúgy, mint az, hogy az észak-magyarországi régió 263 régióból az utolsó előtti. Ez a realitás az egészségügyben, ezen kellene változtatni énszerintem. Köszönöm, elnök úr.




Felszólalások:  Előző  319  Következő    Ülésnap adatai