Készült: 2024.09.21.13:00:41 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

339. ülésnap (2014.02.03.), 206. felszólalás
Felszólaló Dr. Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:26


Felszólalások:  Előző  206  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Abban egyet kell érteni Nagy István képviselőtársammal, hogy valóban a nyugati határszélen és tulajdonképpen az ország sok területén egyébként, sajnos már nem csak nyugaton, tapasztalják meg a földrablásokat a magyar gazdák. Az utolsó tartalékaikat sokszor sajnos áron alul és megtévesztés hatására eladó magyar emberek most már sokan visszasírják ezt az ügyletet, amit megkötöttek, illetve öltönyös, jól felkészült, aktatáskával rendelkező, kellő ügyvédi háttérrel felszerelt, felkészített emberek járják a határt. Gyakorlatilag ez közismert tény, és egyre ellenállhatatlanabb ajánlatokat tesznek a csodálatos magyar termőföld külföldiek részére történő átjátszása érdekében. Tehát minden olyan javaslatot kezdettől fogva támogattunk és támogatok én is személy szerint, amely arra irányul, hogy zárjuk ki, szorítsuk ki, egyszerűen kergessük el, röviden, egyszerűen fogalmazva a földrablókat Magyarországról. Ezt fogalmaztam meg a múlt héten az Európa Tanács parlamenti közgyűlésén az osztrák kancellárnak is, akinek kérdésemet ugyan nem tehettem fel, mert felszólalási tilalom alá helyeztek, Göncz Kinga emberijog-védő tevékenységének bírálata miatt, de ettől függetlenül tudomására hoztam, hogy a magyar emberek nem fogják tűrni a földrablásokat.

Mindezek fényében tehát szimpátiával figyeljük a zárószavazás előtti módosító javaslatokat, amelyek részben köztársasági elnök úr aggályaiból fakadnak, másrészt pedig új büntető törvénykönyvi tényállás jelenik meg, a mező- és erdőgazdasági hasznosítású föld jogellenes megszerzése, amely szerint, ha valaki ilyen termőföldet szerez meg, vagy haszonélvezeti használati jogot alapít korlátozáskijátszás céljából, semmis szerződést köt, az 1-5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Illetve ugyanez, aki ilyen földet használ, szintén büntetendő, és ugyanúgy az ügyvéd, jogtanácsos, közjegyző, aki közreműködik, természetesen szintén büntetendő, és a tevékeny megbánás biztosított. Tehát ha valaki ezt idő előtt feltárja, akkor mentességet kaphat.

Meg kell mondanom őszintén, hogy egy nagy bajunk van azért mindezzel, hogy ez miért most születik meg. Nyilván Nagy István képviselőtársamra, azt hiszem, hogy hiába nézek, mert őrajta nem múlt, ha jól veszem ki a tényállást, csak hát azért sokkal komolyabb dologról van itt szó. Május 1-jével felszabadul a magyar föld. Sajnos, egy olyan földtörvény került elfogadásra tavaly, ami ellen az emlékezetes pulpitusfoglalással tiltakoztunk, miután más, legális eszköz nem maradt a kezünkben. Ez se tudta megakadályozni a földtörvénynek ebben a formában való elfogadását, mégpedig azt, hogy az alaptörvényben kellett volna már a magyar termőföldet megvédeni, kizárttá tenni vagy legalábbis nagyon kemény korlátozás alá vonni a külföldiek általi megszerzését. Erről, tudom, vita van, azt gondolják sokan a kormányoldalon, hogy végül is egy jó földtörvény született, mert nagyon sok akadályt telepítünk a külföldiek földszerzése elé, mi pedig azt látjuk a gyakorlatban, akár a nyugati határszélen, akár másutt, ahol külföldiek szeretnék még mindig olcsó áron megvásárolni a kiváló minőségű magyar földet, hogy bizony ez nem akadály igazából. Hiszen egészen, már a döntéshozatali folyamatba beletették a lábukat ezek a külföldi földszerzők és az őket kiszolgáló tulajdonképpen bűnszervezetek.

Nyugodtan mondjuk ki, itt nagyon komoly bűnszervezetek működnek, jól összehangoltan, hatósági közreműködést is igénybe véve sajnos. Tehát itt erre azt kell mondanom, nagyon helyes, hogy adunk még az ügyészségeknek többlethatásköröket a törvény erejénél fogva, de könyörögve kérem őket, állítson fel a legfőbb ügyész úr haladéktalanul olyan ügyosztályokat, a Legfőbb Ügyészség, majd pedig a helyi ügyészségek keretén belül, amelyek hatékonyan, összehangolt hatósági összmunkával, rendőrségi felderítés, hatósági szignalizációs jogkör igénybevételével leleplezik ezeket a bűnbandákat, és elveszik a kedvüket attól, hogy a magyar termőföldet tulajdonképpen tőkének tekintsék. Mert erről szól a történet, így van, arról szól, hogy befektetésnek tekintik a magyar termőföldet olyan áron, hogy a magyar ember elveszti a családi gazdaságként, kisgazdálkodásként a jövőre vonatkozó lehetőségeit, hogy egészséges élelmiszert termeljen, megéljen, az egész környezetét eltartsa. Mindenkinek rossz ez, a városi embernek is rossz.

Tehát támogatjuk végül is azt, hogy tiszta víz öntődjön a pohárba. Örültünk, hogy már akkor bekerült a Btk.-ba a termőföld jogellenes megszerzése, jórészt mi magunk is ezt javasoltuk, de kevésnek érezzük, későinek érezzük ezeket a lépéseket, és a legnagyobb baj igazából ezzel a földtörvénnyel van, amit határozottan és egyértelműen elítélünk. Ezt vissza kell vonni, és egy olyan földtörvény kell, ami kizárttá teszi a külföldiek tulajdonszerzését magyar termőföldön, egészen addig, amíg olyan szintet, értéket el nem ér a föld, ami azt igazolhatóvá teszi. Sőt hozzáteszem, nem is igazolható semmivel, mert a Szent Koronát illeti a termőföld, és az nem eladható.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik padsoraiból.)

(22.10)




Felszólalások:  Előző  206  Következő    Ülésnap adatai