Készült: 2024.09.22.16:04:48 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

186. ülésnap (2001.02.13.), 189. felszólalás
Felszólaló Dr. Bogár László
Beosztás a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 3:29


Felszólalások:  Előző  189  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. BOGÁR LÁSZLÓ, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára: Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Engedje meg, hogy először néhány tényt elmondjak az ön gyanúival kapcsolatban. Kezdjük mindjárt azzal, hogy ön jelentős teret szentelt a céggel kapcsolatban a gépkocsik problémájának. Nos, az említett gépkocsik cseréje teljesen indokolt volt, hiszen körülbelül félmillió kilométert futott UAZ-okról, illetve Lada Niva gépkocsikról volt szó, amelyek természetesen ma már nemigen felelnek meg a követelményeknek. Nos, ezeket cserélték le nyitott hátsó platós Opel haszonjárművekre, amelyek - horribilis összegnek ez talán nem mondható - 3 millió 300 ezer forintba kerültek darabonként.

Az a bizonyos luxuskocsi, amelyet ön említ, és amelyet a vezérigazgató néhány munkatársával együtt használ, a korábbi vezérigazgató körülbelül három éve beszerzett Opel Vectrája volt, illetve most is az. A vezérigazgató egyébként egészségi okokból jár gépkocsivezetővel, aki - ez is költségtakarékos megoldás - egy, a cégnél nyugdíjas egyén. Ám sem neki, sem családjának, mármint a vezérigazgatónak semmiféle ön által említett családi vállalkozása nincs, autókereskedéssel nem foglalkoztak, és ma sem foglalkoznak. A vezérigazgató lakhelyéről, Pápáról azért jár be az rt. központjába, Keszthelyre autóval, mert ez jóval olcsóbb, mintha a cég bérlakást vásárolna részére. Keszthely egyébként az rt. által kezelt terület szélén van, tehát a vezérigazgató sok esetben éppen Pápáról indulva tudja a legkisebb költséggel ellátni aznapi feladatait.

Az említett vadásztársasággal évtizedes tapasztalatcsere jellegű együttműködése van az erdőgazdaságnak. Az erdőgazdaság húsz fővel vett részt a vadásztársaság meghívására a vadásztársaság területén tartott vadászaton. A költségeket a közös vadászat során minden esetben a vadásztársaság állta. A vezérigazgató részére külön hajtás nem történt, a viszontmeghívásra a vadásztársaságtól két fő vett részt egyéni vadászaton, nem fizető vadászként. A szállás, utazás, étkezés költségeit a vadásztársaság tagjai maguk fedezték.

A kérdéses részvénytársasági vadászterületen a vadgazdálkodási terv alapján évente 650 nagyvadat lőnek ki. Ebből 226 kilövéséről az indokolt vadállomány-szabályozás érdekében az rt.-nek magának kell gondoskodnia. Ebből mindössze öt vadat lőtt ki a meghívott két vadásztársasági tag. A külföldi bérvadászt így semmiféle kár nem érte.

Valótlannak bizonyul az az állítás is, hogy a részvénytársaság egy vezető beosztású személye hetven nagyvadat lőtt hat hét alatt.

Azt gondolom, hogy ezekből az általunk alaposan vizsgált tényekből is látható, hogy nincs kizárva az a lehetőség, hogy a képviselő urat pontatlanul informálták az ott zajló folyamatokról (Derültség a Fidesz soraiból.). Mindazonáltal az ÁPV Rt. felügyelőbizottsága részletes vizsgálatot végzett, részben ennek az eredményét ismertettem most önnel, és ennek során az erdőgazdasági rt. felügyelőbizottságának egyébként korábban már alaposan elvégzett vizsgálatát is ellenőrizték, de a képviselő úr által említett visszaéléseknek nyomát sem találták.

Köszönöm a figyelmet. (Taps a kormánypártok soraiból.)

 




Felszólalások:  Előző  189  Következő    Ülésnap adatai