Készült: 2024.05.05.19:43:56 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

133. ülésnap (2011.11.14.), 271. felszólalás
Felszólaló Dr. Molnár Csaba (független)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:54


Felszólalások:  Előző  271  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. MOLNÁR CSABA (független): Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! Elnök Úr! (Zaj. - Az elnök csenget.) Engedjék meg a rövid reakciókat. A Fidesz-KDNP felszólalásaira, Rubovszky képviselő úrra, Salamon képviselő úrra érdemben fogok reagálni. MSZP-hozzászólásra nem tudok reagálni, ilyen nem hangzott el. Az LMP-javaslatra sem reagálnék. Nagyon köszönöm az LMP támogató hozzászólását. (Derültség, zaj, taps a kormánypártok és a Jobbik soraiban. - Az elnök csenget.) Tisztelt Elnök Úr! Nyilván jóváírja majd az időmben. A Jobbik hozzászólása, elsősorban Gaudi-Nagy Tamás hozzászólása pedig oly mértékben nélkülözte az emberi észt és értelmet, hogy erre nem reagálnék, engedelmükkel.

Tehát csak a Fideszre reagálván: azt mondja Salamon képviselő úr, hogy 1994-ben nem volt ilyen precedens. Szó szerint idézem 1994-ből: ha 15-en új frakciót alapítanak - akkor még 15 volt a szabály, nem 10 -, akkor erre az esetre nem vonatkozik a 6 hónapos kivárási idő, 266. oldal, ahonnan ez származik. Tehát 1994-ben ezt a kérdést már egyszer és mindenkorra eldöntötte az Országgyűlés.

Rubovszky képviselő úrnak pedig hadd idézzem saját magát. Rubovszky képviselő úr 1996-ban ott ült az alkotmányügyi bizottságban, ott ült, igennel szavazott, és két alkalommal fel is szólalt az 1996-os precedensben. Csak az egyik szövegét hadd idézzem, a másik egyébként egy támogató szöveg volt, hogy nem kell 6 hónapot eltölteni. Azt mondja Rubovszky képviselő úr: jogszerűen járnak el az alapítók, nekünk pedig le kell nyelni a békát. 1996-ban Rubovszky képviselő úr azt javasolja az egész Országgyűlésnek, hogy jogi kérdésről van szó, jogszerűen jártak el, aki pedig ezzel szembemegy, az nem jogszerű, annak le kell nyelnie a békát. Képviselő úr, remélem, most is fenntartja ezt az álláspontját, hogy le kell nyelniük a békát azoknak, akik szembemennek az alkotmányügyi bizottság 1996-os állásfoglalásával.

Tisztelt Országgyűlés! Befejezésképpen, természetesen tudjuk, hogyan fog szavazni az Országgyűlés Fidesz-KDNP-jobbikos, most már nem alkalmi, hanem állandó koalíciója. Tudomásul vesszük természetesen, hogyha elfogadni nem is vagyunk képesek. Ez a koalíció az elmúlt másfél évben oly sokszor rontott már rá a jogállamra, hogy még egy, azt hiszem, már semmi újdonságot számunkra nem jelent (Zaj a kormánypártok soraiban. - Az elnök csenget.), ezért még a héten, tisztelt Országgyűlés, a most, ma meghozandó állásfoglalásnak megfelelően még a héten benyújtjuk az új frakcióalapítási kérelmünket, nyilvánvalóan 2012. áprilisi hatállyal. Azért tesszük ezt, mert nagyon jól tudjuk, hogy Kövér László házelnök ezt több alkalommal már nyilatkozta is, hogy akár jogellenes, alkotmányellenes és európaijog-ellenes, visszamenőleges hatályú jogalkotással is megpróbálja megakadályozni a frakció létrejöttét.

Nyilvánvalóan, ha Kövér László házelnök úrnak ez egy speciális örömet okoz, azt megteheti, a Fidesz sok ilyet csinált az elmúlt másfél évben. Magára kell vonni akkor majd az ódiumát a jogellenes és alkotmányellenes visszamenőleges hatályú jogalkotásnak. Teszem hozzá, sok ilyet csináltak már önök, Kövér úr, az elmúlt másfél évben. Egy pillanatig sem csodálkoznék, hogyha önök a már új alkotmány kereteit, az önök által elfogadott egypárti alkotmány kereteit is hajlandóak lennének a jövőben átlépni.

Mi tehát ennek megfelelően fogunk dolgozni független képviselőként a következő 6 hónapban, de magunkat megalakult országgyűlési képviselőcsoportnak tartván, annak megfelelően ilyen típusú indítványokkal, és természetesen a jövőben is minden egyes beadványunkhoz zárójelben a DK szót fel fogjuk tüntetni, hiszen mi saját magunkat a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőinek és ennek az országgyűlési képviselőcsoportnak a tagjának tartjuk. (Zaj a kormánypártok és a Jobbik soraiban.) Nagyon rövid levélben természetesen minderről a nemzetközi intézményeket is tájékoztatni fogjuk.

Tisztelt Országgyűlés! Hozzák meg a döntést! Döntsenek úgy, ahogy az önök lelkiismerete szól, döntsenek úgy, hiszen ez az egész mai javaslatunk csak arról szólt, hogy ne néhány, kéttucatnyi, alkotmányügyi bizottságban ülő országgyűlési képviselő, hanem a teljes Országgyűlés tudjon dönteni arról, hogy mi számára a kedvezőbb: hagyja, hogy az ellenzék demokratikus ereje működni tudjon (Felzúdulás, derültség a kormánypártok és a Jobbik soraiban.), hagyja-e azt, hogy az Országgyűlésben ilyen frakció létrejöjjön, vagy ezt a jogot csak a szélsőjobboldali képviselőknek, a szélsőséges képviselőknek biztosítja, de azok számára, akik demokratikusan akarnak eljárni, azt nem. Mindenki döntsön a lelkiismerete szerint. Ez a tisztelt jobbikos képviselő urakra nem vonatkozik, önöknek ilyen nyilvánvalóan nincsen.

Nagyon szépen köszönöm. (Taps a függetlenek soraiban.)




Felszólalások:  Előző  271  Következő    Ülésnap adatai