Készült: 2024.05.21.08:50:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

101. ülésnap (2024.02.26.), 10. felszólalás
Felszólaló Dr. Lukács László György (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:09


Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. LUKÁCS LÁSZLÓ GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen. Tisztelt Miniszterelnök Úr! A köztársasági elnök asszony döntésével kapcsolatosan szerintem mindannyian egyetértünk abban, hogy ez volt az egyetlen és helyes döntés, amelyet meghozott; talán egy kicsit hamarabb meg lehetett volna hozni a döntést. Ezzel kész helyzet elé állította az országot is és az Országgyűlést is, és ami igazán fontos és következik ebből a lemondásból, az maguknak a gyermekvédelmi szabályoknak vagy akár az egész gyermekvédelmi intézkedéscsomagnak vagy a felállt intézményeknek az áttekintése.

A Jobbik-Konzervatívok volt az  és ez talán önök előtt nem titok , amely az elmúlt ciklusban is mindig támogatta a gyermekvédelmi törvény különböző szigorításait, ez ezt követően is így lesz. Mi hiszünk abban, hogy ezen a téren még rendkívül sok tennivaló van. Megfogalmaztunk saját javaslatot is, de önöknek azt javasoljuk, hogy a szakmával egyeztetve, a szakmai szervezetekkel közösen hozzák meg a döntéseket, illetve az előkészítés ekként legyen, hiszen akkor van ennek egyáltalán értelme. Ebben vár ránk egy munka, ebben a Jobbik-Konzervatívok elkötelezett.

Azonban maga a köztársasági elnök asszony körüli botrány is rámutatott arra, hogy az a berendezkedés, hatalmi berendezkedés, amelyet ön választott, fenntarthatatlan, és az, amilyen irányba most a köztársaságielnök-választással megyünk, szintén fenntarthatatlan. Ugyanis jobboldali, konzervatív gondolkodók úgy tartják, hogy a mai világban nem a hatalomnak a koncentrációjára, hanem annak a relokalizálására van szükség, azaz a hatalomnak az áthelyezésére például a Karmelitától az emberek közösségéhez, a legkisebb közösséghez. Ez van az önkormányzati választásoknál, ez van akkor, amikor hagyunk köztársasági elnököt közvetlenül választani, és ez van azokban az esetekben, amikor fontos témákban népszavazás útján dönthetnek az emberek. Így hát a Jobbik-Konzervatívok úgy látja, hogy ebben közvetlen köztársaságielnök-választásra van szükség, hiszen annyira erodálódott és annyira csökkent most ez iránt a tisztség iránt a társadalom bizalma, hogy csak úgy lehet helyreállítani, ha ismételten az emberek legszélesebb körét kérdezzük meg ebben.

Ami a svéd csatlakozást illeti, nos, mégiscsak úgy néz ki a helyzet, hogy azért, hogy a svédek csatlakozhassanak, mi veszünk repülőket, illetve harci gépeket, nem tudom tehát, hogy mennyire sikerült jól ez az alku, hogy mi úgy engedjük be őket, hogy még mi vásárolunk tőlük. Valójában azt vártuk el, hogy ez egy tisztességes megegyezés legyen, amellyel már régóta tartoztunk a svédeknek, amellyel régóta tartoztunk már a NATO szövetségesi közösségének, hiszen hiszünk abban, hogy nekünk azok a szövetségeseink, a biztonságunk, akik jelenleg is a NATO-ban vannak, és a NATO képes hadi értelemben, illetve külbiztonsági értelemben az ország biztonságát garantálni.

A másik ilyen kardinális pont pedig az, hogy az Európai Közösséggel milyen a viszonyunk. Közismert, hogy önöknek ővelük is igazán rossz a viszonyuk. Mi hiszünk abban, hogy nekünk a NATO mellett Európa a biztonságunk, és az Európai Közösség képes megadni az embereknek azt, amire igazán szükség van, például az európai bérekre. Ezért is mondjuk, hogy Magyarországon valójában egy bérfelzárkóztatásra van szükség, és én azt tapasztalom, hogy jelenleg ebben a politikai közegben Róna Péter, a Jobbik-Konzervatívok európai parlamenti képviselőjelöltje, listavezetője az egyedüli, aki azt képviseli, hogy a magyar emberek igenis tisztességes bért érdemelnek.

Ami a háborút illeti, világos az álláspont: miniszterelnök úr mindig kifelejti, hogy igazságos békére van szükség, az igazságos békének a feltételeit pedig úgy lehet elérni, hogy az orosz felet rá kell bírni arra, hogy hagyja el azokat a területeket, amelyek Ukrajnához tartoznak, enélkül ennek a háborúnak a lezárására nincs lehetőség, csak az igazságos békével lehet ezt elérni  ezt már rengetegszer megvitattuk.

Viszont van egy másik olyan, ha úgy tetszik, háborús terület, amely számunkra igazán fontos, ez pedig a magyar munkahelyekért folytatott háború. Ugyanis azt látjuk, hogy ebben külső erők legfőképp keletről érkeznek, tömegével jönnek Magyarországra olcsó ázsiai migránsmunkások, hogy elvegyék a magyar emberektől a munkát, hogy a béreket alacsonyan tartsák, hogy a magyar embereknek ne legyen más választásuk, mint hogy elhagyják a munkahelyeiket, és ha úgy hozza az élet, akár Kelet-Magyarországról Nyugat-Magyarországra vagy külföldre menjenek. Szerintünk ez fenntarthatatlan. Magyarországon ki kell mondani és meg kell mondani azoknak a befektető vállalkozásoknak, amelyek ide akarnak érkezni, hogy migránsmunkásokkal nem lehet feltölteni ezeket a munkahelyeket, magyar emberekkel kell, akiket tisztességes bérért kell foglalkoztatni  hiszen ez mindig elmaradt , és miniszterelnök úr, hiába bólogat, ön is azt képviselte, hogy a magyar munkaerőt az olcsó bérrel, a rugalmas munka törvénykönyvével szolgáltatja ki ezeknek a vállalkozásoknak. Hozzáteszem azt, ha ilyen tőkét és ilyen vállalkozásokat hoz be, mint a mérgező akkumulátorgyárak, ez valójában egy liberális gazdaságpolitika, amit folytat. Nem az ország belső tartalékaira épít, nem az országban meglévő versenyképességet növeli, hanem azoknak a vállalkozásoknak a kiszolgálójává válik, amelyek például Gödön mérgezik a magyar jövőt, mérgezik a magyar gyermekeket és mérgezik a magyar környezetet. Olyan vállalkozásoknak az Alföldre és a nagy települések környékére való telepítése, amelyek nem bánnak tisztességesen a magyar emberekkel, a magyar dolgozókkal, elfogadhatatlan. (Az elnök csenget.) Mi tisztességes béreket követelünk a magyar embereknek, és arra kérjük önöket, hogy ilyen gazdaságpolitikát folytassanak. Köszönöm. (Taps a Jobbik, a Párbeszéd és az MSZP soraiban.)




Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai