Készült: 2024.09.20.21:54:56 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

189. ülésnap (2001.02.16.), 84. felszólalás
Felszólaló Dr. Gidai Erzsébet (MIÉP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:05


Felszólalások:  Előző  84  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GIDAI ERZSÉBET (MIÉP): Köszönöm szépen a szót, elnök asszony. Azt szeretném hangsúlyozni, engem is nagyon zavar, hogy a tőlünk balra ülő képviselőtársaim a politikai érdekeik alá nyomják a szakmaiságot és a szakmai érveket. Ezért nagyon zavaró az, hogy pont olyanok, akik néhány évvel ezelőtt épp az ellenkezőjét írták az eladósodásunk folyamatáról - és nagyon jókat írtak az eladósodás kérdéséről, az adóság leírattatási lehetőségeiről, nagyon sokat írtak arról, hogy a Nemzetközi Valutaalap nagyon kedvezőtlen szerepet tölt be Magyarországon -, most éppen a politikai érdek váltása miatt pont az ellenkezőjét kívánják itt nyilvánosságra hozni.

Hadd hívjam fel itt a figyelmet, hogy a nemzetközi rákapcsolódás a magyar gazdaságra bizony rendkívül erős. Csak az 1996-ban a Nemzetközi Valutaalap és a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Surányi György és Medgyessy akkori pénzügyminiszter által aláírt, szigorúan titkos egyezményre, szándéknyilatkozatra hívnám fel a figyelmet, amelyet ha végigtanulmányoznának, abból egyértelműen kiderülne ez a fajta rendkívül erőteljes nemzetközi összefonódás, ami óriási tőkekiáramoltatást eredményezett az országból, és a jövő erőforrásait csapolta le. Ez a környék országaiban - akár Lengyelországot vagy Csehországot emelem ki - messze nem történt így meg.

Igen, a Magyar Nemzeti Banknak, az ország jegybankjának kötelessége védeni a hazai pénzt, a hazai gazdaságot, és ezt nem tette meg a Magyar Nemzeti Bank, vagy legalábbis olyan kis mértékben, hogy ez a magyar gazdaságnak jelentős mértékben nem segítette elő a fejlődését.

Visszatérve a CW AG Bankra, szeretném itt felhívni a figyelmet, hogy benne van a jelentésben az, hogy 1992-ben már szóltak a veszteségről, 1995-ben megerősítették, a felügyelőbizottság sem foglalkozott ezzel, "eltakarította" - ha tetszik - a levelet, és 1996-ban Hárshegyi Frigyes aláírja még akkor azt a garancialevelet, amelyben garantálják a veszteségek teljes mértékű megfinanszírozását. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) Itt tehát rendkívül sokrétű visszaélések sorozatáról is szó van!

Köszönöm szépen. (Taps a MIÉP soraiból.)

 




Felszólalások:  Előző  84  Következő    Ülésnap adatai