Készült: 2024.09.19.15:30:09 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

90. ülésnap (2007.09.18.), 150. felszólalás
Felszólaló Csizmár Gábor (MSZP)
Beosztás szociális és munkaügyi minisztériumi államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:14


Felszólalások:  Előző  150  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

CSIZMÁR GÁBOR szociális és munkaügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Bernáth Ildikó Képviselő Asszony! Ha csak az a probléma, hogy a 3 óra 59 perc 59 másodperc esetén mi az eljárás, akkor erre szeretném rögtön jelezni, hogy minden olyan módosító indítványt vagy azon módosító indítványok közül egyet mindenképpen fogunk támogatni, ami egy picit rugalmasabb a 4 óra tekintetében. Ma a törvényjavaslatban ugyanis az egyik irányba el lehet mozdulni, tehát lehet házi segítségnyújtás akkor is, hogyha több mint 4 órás a gondozási szükséglet, de a másik irányba nincsen a törvényjavaslatban elmozdulási lehetőség. Mi készek vagyunk kinyitni és átjárhatóbbá tenni, merthogy egyébként minden ember problémája más és más, erről szól a történet, hogy ez a bizonyos szakértői bizottság pontosan megállapítsa, hogy milyen gondozási szükségletről van szó, a gondozási szükségletet pedig az az intézmény, az a szolgáltatás lássa el, amelyik erre leginkább alkalmas.

Akkor máris meg tudjuk oldani ezt a hihetetlen fő problémát, amit felvetett. Ebből következik az, hogy lehet azt mondani, hogy legyenek még jó néhányan a várólistán, majd csak egyszer szolgáltatást kapnak mint idősotthoni ellátást, mi pedig azt mondjuk, hogy a várólistán való elhelyezkedés helyett inkább kapjanak szolgáltatást vagy házi segítségnyújtást, vagy étkezési szolgáltatást, vagy olyan szolgáltatást, ami nekik a legjobb.

A szakértői döntés ellen egyébiránt pedig lehet fellebbezni, ez a törvényjavaslatban is benne van, és aki ismeri a közigazgatási eljárásról szóló törvényt, akkor pontosan tudja, hogy van fellebbezési lehetőség: kétfokozatú, ráadásul a bíróságon is megtámadható a döntés.

Még egy dologra szeretnék reagálni, nehogy félreértés essék: ami szolgáltatás nem kötelező önkormányzati feladat, az attól még kötelező állami feladat, mert nem töröljük ezeket a szolgáltatásokat a szociális törvényből, hanem az önkormányzati kötelezés helyett az állam vállalja magára ezen feladatok ellátását.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  150  Következő    Ülésnap adatai