Készült: 2024.09.23.05:52:47 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

152. ülésnap (2011.12.12.), 177. felszólalás
Felszólaló Szabó Imre (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:16


Felszólalások:  Előző  177  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZABÓ IMRE (MSZP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! - mert, mint látom, nem a miniszter úr fog válaszolni. Úgy tűnik, ön a tárca irányításában egyedül maradt. (Halász János: De jó szeme van!) Minisztere kezdeményezte saját felmentését, s az év elején, az év végén távozik posztjáról Bencsik János államtitkár úr is. Az ön tárcája ugyan nem erősítette meg hivatalosan az államtitkár úr pár héttel ezelőtti lemondását, de nem is cáfolták meg azt. Ráadásul nem is olyan régen Olajos Péter is távozott a fejlesztési tárcától.

Rövid időn belül sok veszteség érte az energiaágazatot, amely az egyik leghosszabb távú tervezést igénylő gazdasági szektor. Ez a terület nem viseli el a pillanatnyi érdekek, az aktuálpolitikai célok mentén való követhetetlen működést. Láthatóan a hosszú távú stratégiai szemlélet az, ami erőteljesen áll szemben a Fidesz kormányzásával. Az a gondolat, hogy a pillanatnyi politikai akarat nem mindenható, és alá kell vetni a politikacsinálás mint napi mesterség céljait más, hosszú távú, az Orbán-kormányon túlmutató szempontoknak, ellenállást váltott ki Lázár Jánosban és a hozzá hasonló politikai szereplőkben. Így az államtitkár úr idén már kétszer is nagy nyilvánosság előtt éles vitába keveredett Lázár János frakcióvezetővel. Pár hete a Facebookon a következőket üzente Lázárnak: miután arra szerződtem, hogy legjobb tudásom és lelkiismeretem alapján szolgáljam az országot, ezért a Lázár képviselő úr által benyújtott indítványt támogatni nem tudom. Úgy tudni, Bencsik János jelezte: ha a Lázár Jánossal vívott csatájában alulmarad, akkor neki nincs helye a kormányban, ezt követte az államtitkár úr lemondása.

Mindezekre figyelemmel kérdezem az államtitkár urat: valójában ki irányít? A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium? Vagy ha önök nem, akkor a Fidesz-frakció vezetője, netán valamelyik képviselője? Mindezen történések után ki foglalkozik majd a jogalkotási folyamattal, ki foglalkozik majd a megújuló energiákra vonatkozó új törvénnyel (Az elnök csengetéssel jelzi az időkeret leteltét.), az új távhőtörvénnyel és az ehhez kapcsolódó rendelkezésekkel? És kinek a felelősségébe tartoznak a CER-kvóták (Az elnök ismét csenget.) vagy a százmilliárdos uniós forrás átcsoportosításának a végrehajtása?

Várom válaszát. (Pál Béla tapsol.)




Felszólalások:  Előző  177  Következő    Ülésnap adatai