Készült: 2024.09.21.12:41:44 Dinamikus lap

A felszólalás szövege:

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
30 26 2018.10.16. 3:27  25-28

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Köszönöm szépen a szót és a lehetőséget. Napirend előtti felszólalásom apropóját az adja, hogy nemrég ünnepeltük a postai világnapot, és ennek okán a Fidesz fontosnak tartja, hogy itt, a Magyar Országgyűlés nyilvánossága előtt is kiemelje és megköszönje a Magyar Posta és a több mint 30 ezer postai dolgozó nap mint nap végzett áldozatos, felelősségteljes munkáját. Tisztelt Országgyűlés! A Magyar Posta története régre nyúlik vissza, hiszen már több mint 150 éve, 150 esztendeje szolgálja a magyar embereket. A minőségi munkára garanciát jelent a másfél évszázados tapasztalat és hagyomány, amely komoly segítség a hétköznapokban.

A rájuk bízott munkát, feladatot magas szakmai színvonalon és eredményesen végzik el a postai dolgozók, mutatja ezt az is, hogy Magyarországon az emberek leginkább a postásokban bíznak. Bíznak a postásokban, hiszen ez a munka nagyon sok helyen, főleg vidéki kistelepüléseken egy szoros, napi emberi kapcsolatot is jelent.

Tisztelt Országgyűlés! A Magyar Posta az egyik legrégebbi nemzeti szolgáltató, több mint 30 ezer dolgozójával együtt Magyarország Kormányának kiemelt, stratégiai fontosságú intézménye, hiszen a levelek és küldemények kézbesítése mellett a nemzeti konzultációk lebonyolításában, az idősek nyugdíjának kézbesítésében és az Erzsébet-utalványok házhoz szállításában is jelentős szerepe és feladata van.

(9.10)

Tisztelt Országgyűlés! Magyarország Kormánya fontos feladatának tartja a postai munkavállalók lelkiismeretes tevékenységének megbecsülését, kiemelkedő teljesítményük támogatását. 2017-ben egy 3 éves bérmegállapodást kötött a Magyar Posta összesen átlagosan 32 százalékos béremelésről, amely munkakörönként differenciált módon valósult meg.

Tisztelt Országgyűlés! Modernizálódó világunkban a Magyar Postának több kihívással is meg kell küzdenie. Az internet és az elektronikus levelezés elterjedésével a klasszikus magánlevelezés jelentős mértékben csökkent. Európai uniós szabályozás okán megszűnt a postai monopólium, a piacot liberalizálták, ugyanakkor az egyetemes postai szolgáltatás tagállami feladat, amely a versenytársakra nem vonatkozik.

Tisztelt Országgyűlés! Ilyen szabályozási környezetben is talpon tudott maradni a Magyar Posta, sőt jelentős fejlesztések is történtek az ágazatban. Jelentős beruházást hajtottak végre a csomaglogisztika területén, megerősítették a csomagautomaták kapacitását, a nagyvállalatok közül elsőként tesztelték elektromos autóikat.

Tisztelt Országgyűlés! A Fidesz-Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselőcsoportjának képviselői nevében itt, a Magyar Országgyűlés nyilvánossága előtt köszönjük meg a több mint 30 ezer postai dolgozó munkáját. Köszönet érte. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
39 26 2018.11.13. 4:23  25-28

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm a szót és a lehetőséget. A mai napirend előtti felszólalásomat a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja nevében azért teszem, mert holnap, november 14- én lesz a diabétesz világnapja.

(10.10)

Ebből az alkalomból is fontosnak tartom, hogy itt, a Magyar Országgyűlés nyilvánossága előtt beszéljünk erről a rendkívül komoly kérdésről. Hazánkban több mint 700 ezer ember szenved ismert cukorbetegségben. Szakértői számítások szerint azonban Magyarországon a cukorbetegek tényleges száma ennél jóval nagyobb, 1 millió 200 ezer, hiszen sokan nem vesznek részt rendszeres kezelésen, vagy pedig nem is tudnak róla, hogy cukorbetegek. Hazánkban tehát 1 millió 200 ezer honfitársunkat érinti a cukorbetegség. Tudnunk kell, hogy a diabétesz, a cukorbetegség esetében két típusról beszélhetünk. Míg az 1-es típus magától alakul ki, addig a 2-es típus az ember életvitele, a rossz táplálkozás és a mozgáshiány miatt kerül előtérbe.

Tisztelt Országgyűlés! Ezekből a számokból, ezekből az adatokból mindannyian jól láthatjuk, hogy Magyarországon milyen komoly társadalmi kérdés, társadalmi nehézség a cukorbetegség. Mindemellett azt is látnunk kell, hogy milyen fontos és komoly társadalmi csoportot alkot hazánkban a cukorbetegek több mint 1 millió 200 ezres közössége. Ismernünk és értenünk kell az ő életüket, mindennapjaikat.

Tisztelt Országgyűlés! Én örülök, hogy a cukorbetegekre ma jóval nagyobb figyelem, komolyabb odafigyelés jut, mint korábban. Ebben a kérdésben nagyon nagy szerepe van az oktatásnak és a megelőzésnek. Ma a mindennapos testnevelésnek köszönhetően 1 millió 200 ezer gyermek sportol mindennap, ezzel jelentős mértékben csökken majd a következő nemzedékek cukorbetegsége. 2015-től az új közétkeztetési rendeletnek köszönhetően az iskolai menzákon csökkent a só-, a zsír- és a cukorhasználat.

Tisztelt Országgyűlés! Magyarország Kormánya fontos partnerként tekint a cukorbetegekre, és komoly szövetségesként a diabéteszeseket képviselő szervezetekre. Mutatja ezt az is, hogy még idén márciusban Magyarország Kormánya stratégiai együttműködési megállapodást kötött a cukorbetegek érdekképviseleti szervezeteivel. A megállapodások több fontos pontra is fókuszáltak, amelyek végrehajtását folyamatosan nyomon követjük, egyrészt a korszerű diabéteszes megelőzés megteremtésére, másrészt a vércukor ellenőrzésére szolgáló eszközök, például tesztcsíkok támogatásának áttekintésére a betegterhek csökkentése érdekében.

Az egyik szervezet felvetése szerint meg kell vizsgálnunk, hogy a telemedicina mely formái vezethetők be a cukorbeteg-gondozásban, megkönnyítve és meggyorsítva ezzel mind a beteg, mind pedig az orvos munkáját. Fontos és nagy feladatunk van továbbá a pedagógusképzés területén, a pedagógusoknak ismerniük kell, hogy mi a cukorbetegség, és hogyan kell vele együtt élni a mindennapokban; ne féljenek a pedagógusok a cukorbeteg gyermekek ellátásától.

Tisztelt Országgyűlés! A Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja arra kéri Magyarország Kormányát, hogy újítsa meg ezen stratégiai partnerséget a cukorbeteg-érdekképviseletekkel, az egészségügyi és oktatási kormányzat pedig nagy lépésekkel haladjon előre például a Magyar Diabétesz Társaság által javasolt pontok megvalósításában, hogy mind az 1 millió 200 ezer cukorbeteg honfitársunk mindennapját meg tudjuk könnyíteni.

Engedjék meg, hogy itt, a Magyar Országgyűlésben mondjak köszönetet azoknak a szervezeteknek, amelyek sokat tettek, tesznek a cukorbetegekért: Magyar Diabétesz Társaság, Egy Csepp Figyelem Alapítvány, Szurikáta Alapítvány, Sportos Cukorbetegekért Egyesület, MentaPRO Alapítvány, ELTE Tanító és Óvóképző Kar, Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége.

Tisztelt Országgyűlés! Innen, a Magyar Országgyűlésből üzenjük a cukorbetegeknek, a Fideszre, a kormánypártokra és Magyarország Kormányára mindig számíthatnak. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
44 30 2018.11.27. 3:25  29-32

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Köszönöm a szót és a lehetőséget. A Fidesz-Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselőcsoportja nevében most azért kértem szót napirend előtt, mert ma, november 27-én van a magyar véradók napja. Ezen alkalomból azt javaslom, hogy itt, a Magyar Országgyűlés nyilvánossága előtt hangsúlyozzuk a magyarországi véradók fontos szerepét, segítségét, áldozatvállalását. Tisztelt Országgyűlés! Nélkülözhetetlen az a segítség, amelyet a magyar véradóktól kap a nemzet, hiszen évente nagyságrendileg 400 ezer véradás történik, 250 ezer segítő szándékú véradónak köszönhetően.

Tisztelt Országgyűlés! A vér nélkülözhetetlen a nagyobb műtétekhez, életmentő kezelésekhez, gyógyászati vérkészítmények előállításához.

Tisztelt Országgyűlés! A vér és a véradás az életet jelenti. Emberi vért csak emberi szervezet tud termelni. A gyógyításban a vérkészítmény-alkalmazás szerepe nem pótolható. Számos betegség vagy vérveszteséggel járó állapot emberi vér adása nélkül nem kezelhető. Az önkéntes véradók segítsége nélkül évente több mint 400 ezer vérre szoruló beteg gyógyulására nem kerülhetne sor. Ahhoz, hogy hazánkban, Magyarországon a vérellátás folyamatos és biztonságos legyen, naponta közel 2 ezer véradás szükséges.

Tisztelt Országgyűlés! A hazai véradásokat a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat szervezi. A véradásszervezői mozgalomnak köszönhetően naponta országosan 60 helyszínen lehet a véradóknak élni a segítséggel, lehetőség szerint minél közelebb az otthonukhoz, munkahelyükhöz. A véradás egyfajta önkéntes szűrővizsgálat is egyben, hiszen ezáltal saját egészségünkért is sokat tehetünk, segítünk, és magunkat is vizsgáljuk. A Magyar Vöröskereszt jóvoltából már egy telefonos applikáció figyelmeztet bennünket, hogy véradás után eltelt 56 nap, és újra mehetünk vért adni, ugyanakkor azt is megmutatja, hogy ezt hol tehetjük hozzánk a legközelebb. A véradások száma a nyári évszakban a legalacsonyabb, így ekkor különösen érdemes erre odafigyelnünk.

Tisztelt Országgyűlés! Arra biztatom a képviselőcsoportok tagjait, hogy aki teheti, az adjon vért. A véradás nemzeti ügy.

Tisztelt Országgyűlés! Ma, a magyar véradók napján köszönettel tartozunk a Magyar Vöröskeresztnek, a Vöröskereszt munkatársainak, önkénteseinek, hogy egész évben szervezik a véradásokat, hiszen napi közel 2 ezer véradásra van szükség.

Köszönet az Országos Vérellátó Szolgálatnak és a szolgálat munkatársainak, hogy ők is részt vesznek a véradások szervezésében, valamint hogy megőrzik a vérkészletek stabilitását, megelőzve ezzel a vérhiány kialakulását.

Tisztelt Országgyűlés! Itt, a Ház nyilvánossága előtt szeretnék köszönetet mondani a több mint 250 ezer véradónak, hogy személyes segítséget nyújtanak az élethez, a gyógyításhoz. Arra kérjük Magyarország Kormányát, hogy adjon meg minden támogatást a véradóknak. A véradás nemzeti ügy, tisztelet a magyar véradóknak!

Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok és a Jobbik soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
78 244 2019.06.24. 2:40  243-244

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm a szót és a lehetőséget. A mai napirend utáni felszólalásom apropóját, aktualitását az adja, hogy ugyan június 27-én lesz a polgárőrnap, de az Országos Polgárőr Szövetség szervezésében már a múlt szombaton összejöttek a magyar polgárőrök Balatonföldváron. Az Országos Polgárőr Szövetség 1991-ben alakult, 2021-ben lesznek 30 évesek, 30 esztendősök. Hazánkban több mint 60 ezer polgárőr teljesít szolgálatot, teszik mindezt önkéntes módon, szabadidejük terhére. Minden becsületes magyar polgár hálás lehet ezért, köszönet és tisztelet a polgárőröknek és az Országos Polgárőr Szövetségnek.

A polgárőrség élen jár a bűnmegelőzésben. A szervezetnek, valamint tagjainak is köszönhető, hogy mára Magyarország a világ 15. legbiztonságosabb országává vált.

Magyarország Kormánya elismeri a polgárőrök munkáját. Ezt láthatjuk a szervezet költségvetési támogatásában is, hiszen több mint 1 milliárd forint költségvetési támogatást kap az Országos Polgárőr Szövetség.

Tisztelt Országgyűlés! A polgárőrök évente 9 millió órát vannak szolgálatban, ami egy főre vetítve átlagosan 150 óra önkéntes szolgálatot jelent; hála és köszönet érte. Az utóbbi években a rendőrök és a honvédek oldalán a polgárőrök is kivették a részüket az illegális migráció elleni küzdelemből, létrehozták a határvédelmi tagozatukat. 2035 polgárőr-egyesület teljesít szolgálatot 3176 településen. Egy év alatt közel 80 százalékkal nőtt az ifjú polgárőrök száma. Megújuló eszközpark is segíti a polgárőrök munkáját, 1007 darab szolgálati gépjárművet, 12 085 új kerékpárt, 128 segédmotoros kerékpárt és 32 ezer új láthatósági mellényt kaptak. Közreműködésükkel jelentős mértékben csökkent a regisztrált bűncselekmények száma.

Tisztelt Országgyűlés! A közelmúltban Kövér László, az Országgyűlés elnöke hivatalában fogadta az Országos Polgárőr Szövetség delegációját, ahol közösen áttekintették az előttük álló feladatokat.

Tisztelt Országgyűlés! A közelgő országos polgárőrnap alkalmából Isten éltessen minden polgárőrt! Köszönöm szépen a figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokból.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
79 39 2019.06.25. 9:54  34-60

NYITRAI ZSOLT, a Fidesz képviselőcsoportja részéről: Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Kikapcsolódás és biztonság  erről szól az előttünk fekvő javaslat. A tömegrendezvényeken részt vevők biztonságának megfelelő szintű védelme és biztosítása kétségkívül korunk legnagyobb kihívásai közé tartozó feladat. Hazánk a 15. legbiztonságosabb ország a világon, és nekünk az a célunk, hogy ez így is maradjon, akár még javuljon. Tisztelt Országgyűlés! A látogatók szubjektív biztonságérzetének növeléséért és fizikai biztonságuk biztosításáért, így különösen a bűncselekmények, kiemelten a terrorcselekmények elleni küzdelem elősegítéséért és előmozdításáért a rendezvények szervezőinek Európa- és világszerte egyre komolyabb lépéseket kell tenniük. Erről szól ez a mai javaslat is. E küzdelemben egyre aktívabb szerepet vállalnak a jogalkotók is azzal, hogy különféle jogi előírások útján e rendezvények szervezőire vonatkozóan olyan kötelezettségeket állapítanak meg, amelyek alkalmasak a látogató biztonságának megóvására és a bűncselekmények hatékony megelőzésére is. Erre biztatom most magunkat is.

Tisztelt Ház! A különféle tömegrendezvények szervezőire vonatkozó jogi kötelezettségek Magyarország jogrendszerében sem ismeretlenek, elég csak a sportról szóló törvény azon előírásaira utalni, amelyek lehetővé teszik, hogy kiemelt biztonsági kockázatú, illetve általánosságban a fokozott biztonsági kockázatú sportrendezvények tekintetében a látogatók igen szigorú azonosítása is megtörténhessen.

Szintén e körben említhető az úgynevezett zenés-táncos rendezvényekre alkotott, jelenleg is hatályos szabályozás, amely alapján az ilyen szórakoztató rendezvények csak külön engedély birtokában tarthatóak meg, amely engedély feltétele többek között az is, hogy a szervezők megfelelő biztonsági tervvel is rendelkezzenek.

Jól látható tehát, hogy a jogalkotó Országgyűlés, illetve Magyarország Kormánya eddig is prioritásként kezelte, és jelenleg is prioritásként kezeli a látogatók biztonságának minél nagyobb fokú biztosítását, valamint az e rendezvényeken esetleg elkövetni szándékozott bűncselekmények sikeres megelőzését, továbbá az esetlegesen elkövetett bűncselekmények hatékony felderítését.

Az előttünk fekvő törvényjavaslat e prioritásokat figyelembe véve a már hatályos szabályozások sorának bővítésére tesz javaslatot, kifejezetten a zeneszolgáltatást fő szolgáltatásként nyújtó, belépő ellenében látogatható tömegrendezvények látogatóinak azonosítását lehetővé tevő szabályozás megalkotásával. A törvényjavaslat alapján a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló törvény kiegészülne az e kritériumoknak megfelelő tömegrendezvények szervezőire vonatkozó rendelkezésekkel.

Miről is szól a javaslat valójában? Az ilyen tömegrendezvények szervezői, feltéve, hogy a tervezett rendezvényre több mint 25 ezer darab jegyet kereskedelmi forgalomba bocsátottak, a tömegrendezvényre belépő természetes személyek személyi biztonságának biztosítása, a bűncselekmények, kiemelten a terrorcselekmények hatékony megelőzésének, illetve felderítésének elősegítése érdekében a látogatók meghatározott adatainak rögzítésére volnának kötelesek. Ezen adatkör csak a fenti célok eléréséhez legszükségesebb, így a látogató megfelelő azonosításához éppen elégséges adatokat ölelné fel, így a látogató okmánya alapján rögzítetten a látogató családi és utónevét, állampolgárságát, születési idejét, nemét, okmányát kiállító állam megnevezését, valamint a látogatónak az okmányról rögzített arcképmását is.

A tömegrendezvény szervezője számára a szabályozás okmánymásolásra nem adna lehetőséget, ekként a személyes adatok védelmére vonatkozó előírások alapján az adattakarékosság elvére, különös tekintettel kizárólag az arcképmás esetében adna arra lehetőséget, hogy a látogató ezen személyes adatát az okmány e részének másolata útján rögzítse, minden más adat tekintetében kizárólag az adatnak az okmány alapján történő rögzítésére kerülhetne sor.

Tisztelt Országgyűlés! A törvényjavaslat által célzott adatrögzítésre fő szabály szerint a tömegrendezvény helyszínén kerülhetne sor. Figyelemmel ugyanakkor arra, hogy a javaslattal célzott tömegrendezvények jellemzően igen nagy számú látogatót vonzanak, a jogalkotónak a látogatók kényelmének biztosítása érdekében szükséges lehetőséget biztosítania a jeggyel már rendelkező látogatók adatainak előzetes rögzítésére is. A törvényjavaslat e körben arról rendelkezik, hogy az előzetes rögzítésre csak a tömegrendezvényre szóló jegyek forgalomba hozatalát követően, de legfeljebb a tömegrendezvény kezdetének időpontját megelőző 90 napon belül kerülhetne sor.

Fontos kiemelni továbbá, hogy a törvényjavaslat az előzetes rögzítés lehetőségét nem teszi kötelezővé. Annak módját pedig, a technológiasemlegesség elvére is figyelemmel nem részletezi, az adatok rögzítésének technikai lebonyolítását ekként az adatkezelő mérlegelésére bízza.

Az előterjesztői szándék tehát: ha a tömegrendezvény szervezője lehetőséget biztosít az előzetes rögzítésre, úgy arra a szervező által mérlegelt módon, így például személyes megjelenés útján vagy bármilyen más észszerű módon, például a szervező által létrehozott és adatvédelmi szempontból is megfelelő online felület útján is sor kerülhet. A törvényjavaslat kifejezetten erre az esetre nézve rögzíti azt is, hogy az előzetes rögzítés során megadott adatokat a tömegrendezvény helyszínén kizárólag az okmány bemutatása útján össze kell vetni a látogató okmányában szereplő adatokkal.

Szintén a személyes adatok védelmére, különösen a célhoz kötöttség és korlátozott tárolhatóság elvére figyelemmel az előzetes rögzítés során megadott adatokat a tömegrendezvény befejezését követően akkor is haladéktalanul törölni kellene, ha a látogató a tömegrendezvény kezdetének időpontjától a tömegrendezvény befejezésének időpontjáig a tömegrendezvényre nem lépett be. Ekkor tehát a törvényjavaslat célja kizárólag az, hogy a tömegrendezvényre ténylegesen belépők adatai kerüljenek rögzítésre, minden más esetben, így ha a látogató a tömegrendezvény területére valamely okból végül nem lép be, az adatrögzítés kizárt volna, vagy a már fennálló adatkezelés céljának megszűnése okán az adatok haladéktalan törlését vonná maga után.

Tisztelt Országgyűlés! A törvényjavaslat az irányadó alkotmányossági követelményeknek maradéktalanul megfelelne, rendelkezik a személyes adatok megőrzésének idejéről is, illetve arról is, hogy az adatokhoz mely szervek férhetnének hozzá.

Az adatokat a tömegrendezvény szervezőjének a tömegrendezvény befejezésétől számított 90 napig kellene megőriznie, illetve csak a törvényjavaslatban felsorolt bűnmegelőző és -üldöző szervek részére kerülhetnének továbbításra. Az adatkezelési idő a hatályos büntetőeljárási szabályokhoz, így az előkészítő eljárás lefolytatásához szükséges időtartamhoz, illetve az esetlegesen elrendelt titkos információgyűjtés időtartamához igazodik, a korlátozott tárolhatóság elvéből fakadóan ugyanakkor korlátlan adatmegőrzésre nem ad lehetőséget. Ez egy nagyon fontos garanciális szabály.

Az adattovábbítás lehetséges körére vonatkozó rendelkezés továbbá: szintén a célhoz kötöttség elvéből fakadóan azt is egyértelművé teszi, hogy a tömegrendezvény szervezői semmilyen más, a jogalkotó által meghatározottól eltérő, sajátos célra, ekként profilalkotásra, közvetlen üzletszerzésre, kapcsolattartási célra ezen adatokat nem kezelhetik.

A személyes adatok védelmére vonatkozó, az általános adatvédelmi rendeletben az adatkezelővel szemben támasztott követelményekkel összhangban e személyes adatok kezelését is oly módon kell végezni, hogy megfelelő technikai vagy szervezési intézkedések alkalmazásával biztosítva legyen a személyes adatok megfelelő biztonsága, ideértve az adatok jogosulatlan vagy jogellenes kezelésével, véletlen elvesztésével, megsemmisítésével vagy károsodásával szembeni védelmet is. E követelmények biztosításáért szintén az általános adatvédelmi rendeletnek megfelelően az adatkezelők felelősek, amelyeknek esetleges megsértéséért a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság szankciót is alkalmazhat az adatkezelővel szemben.

Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Összegezve tehát, a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló törvényeknek a törvényjavaslat szerinti kiegészítését, ekként a látogatók azonosítását a tömegrendezvények látogatói biztonságának biztosítása, valamint a bűncselekmények, kiemelten a terrorcselekmények hatékony megelőzésének, illetve felderítésének elősegítése, valamint körözött személyek azonosítása és elfogása indokolja.

Kikapcsolódás és biztonság  ezt a célt szolgálja, ezt a célt kívánja elérni az előttünk fekvő javaslat. Arra kérem tisztelt képviselőtársaimat, hogy a fenti célok elérése érdekében támogassák ezt a javaslatot. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
79 51 2019.06.25. 1:49  34-60

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm szépen a szót. Kétperces felszólalásomban a Jobbik és a DK képviselői által elmondottakra kívánok reagálni. A Jobbik képviselője feltette a kérdést, hogy mi a célja valójában ennek a javaslatnak. Még egyszer szeretném hangsúlyozni: a cél a biztonság fenntartása, a biztonság megőrzése, a polgárok, a fesztiválozók védelme. Nagyon örülök, hogy a Jobbik képviselője hangsúlyozta felszólalásában, hogy az előttünk fekvő javaslat az adatvédelmi jogszabályokkal harmonizál. Elmondta azt is, hogy valószínű, hogy ilyen szigorú szabályozás mellett majd a bűnözők nem mennek el ilyen rendezvényekre. Pontosan így van, reméljük, hogy így lesz, mert ebben az esetben már van egy komoly visszatartó ereje ennek a tervezett szigorú szabályozásnak.

A DK képviselője adatvédelmi aggályokat fogalmazott meg, pedig még a Jobbik képviselője is rendben lévőnek találta ezt. Én meg azt látnám jónak, hogyha a DK képviselője  hogyha már adatvédelmi aggályokról beszél  szólna itt egy picit a főpolgármesteri előválasztásról, az ellenzéki roncsderbiről, hiszen ott nagyon komoly adatvédelmi szakértők fogalmaztak meg még komolyabb adatvédelmi aggályokat, hogy hova kerülnek azon budapesti polgárok adatai, akik részt vesznek ebben az előválasztásban, az ellenzéki roncsderbiben, milyen szervezetekhez kerülnek ezek az adatok, és hogyan lesznek azok felhasználva a jövőben. Adatvédelmi aggályok címszóval, azt gondolom, erről kellene a DK képviselőjének és az ellenzéki roncsderbiben részt vevőknek beszélniük elsősorban. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
79 57 2019.06.25. 2:08  34-60

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Engedjék meg, hogy az LMP képviselője felszólalásának egy részére is reagáljak, ami nekem egyébként nagyon szimpatikus volt, mégpedig ezen javaslat kapcsán, ennek az oldalvizén előhozta a személy- és vagyonőrök helyzetének jogi szabályozását. Ez valóban egy olyan ügy, amiről szerintem érdemes beszélni, úgyhogy én a magam részéről vettem ezt az adást, tehát erre a jövőben, ha már ezen javaslat kapcsán is, de mindenképpen érdemes odafigyelni, hiszen ők nagyon sokan vannak, és azt gondolom, hogy komoly munkát végeznek, mindenképpen megérdemlik azt, hogy az ő életüknek és munkájuknak a szabályozása minden tekintetben pontos legyen. A Jobbik képviselőjének a felszólalásánál még szintén megállok egy gondolat erejéig. Ő fölvetette azt, hogy vajon hogyan fog majd a hétköznapokban, a gyakorlatban működni ez a típusú szabályozás, amit terveink és reményeink szerint elfogad majd a magyar Országgyűlés, nem foge fennakadást okozni. Szeretném hangsúlyozni, hogy nyilvánvalóan egy folyamatos párbeszédben, illetve konzultációban vagyunk azokkal a szervezetekkel, illetve szakértőkkel, akik nagyon komoly tapasztalatokkal rendelkeznek ilyen nagy rendezvények szervezésében, illetve lebonyolításában, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy az ő véleményük meg fog majd jelenni.

Egyelőre olyan jelzéseket kaptunk, hogy egy ilyen típusú szabályozást ők mindenképpen üdvözölnének, és ennek  még egyszer szeretném hangsúlyozni  a fő célja a biztonság, a biztonság fenntartása és megőrzése, a polgárok és a fesztiválozók védelme. Köszönöm szépen a figyelmet. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
81 51 2019.07.02. 2:22  34-55

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Igazából személyes érintettség okán kértem most szót, noha igazából abban a formában, hogy jómagam is több mint tíz évig dohányoztam, azonban már vagy 15 éve egy slukkot sem szívtam, ilyen módon, azt gondolom, át tudom érezni a dohányosok és a nemdohányosok helyzetét is. Az elmúlt években Magyarország Kormánya és a magyar Országgyűlés komoly döntéseket hozott és komoly lépéseket tett a dohányzás visszaszorítása érdekében és a nemdohányzók védelmében. Nehéz, de fontos döntés volt, hogy a nemdohányzók védelmében a munkahelyeken, nyilvános területeken, közösségi helyeken megszüntettük a dohányzás lehetőségét  ehhez azért, azt gondolom, kellett bátorság. Jómagam az elmúlt évek távlatából úgy látom, hogy ezt a döntést a magyar társadalom elfogadta. A döntés hatására ugyanis csökkent a dohányzás mértéke és aránya, ez pedig kiemelt nemzetstratégiai és közegészségügyi cél.

Minél nehezebben jut egy fiatalkorú dohánytermékhez, és minél kevesebb helyen tapasztal dohányzást, annál kisebb az esélye, a valószínűsége, hogy kipróbálja azt, hogy rászokik, és ezáltal függővé válik. A dohányzás káros az egészségre, vezető okként szerepel egy kazal súlyos betegség kialakulásában, ez pedig amellett, hogy kevesebben leszünk mi, magyarok, rendkívüli költségeket jelent az egészségbiztosítás számára.

A magyar szabályozás, a magyar szigorítás mintaértékű a többi ország számára is. Biztos vagyok benne, hogy a dohányzás visszaszorításának, szigorításának már most vannak pozitív hatásai, és hamarosan nemzeti szinten is mérhető, érezhető lesz a pozitív hatás.

Az ellenzéknek azt tudom mondani, hogy rossz az, aki rosszra gondol. Önöknek pusztán az üzlet a fontos, valamint a dohánycégek és a multik érdekeinek a képviselete, illetve védelme. (Derültség és közbeszólások az ellenzék soraiból.)

Én arra biztatom a magyar Országgyűlést és Magyarország Kormányát, hogy a fiatalkorúak és a nemdohányzók védelmében menjen végig a megkezdett úton.

Köszönöm szépen a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
81 59 2019.07.02. 2:22  58-59

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm a lehetőséget. Eger és térsége országgyűlési képviselőjeként kértem a napirendek után szót. A választópolgárok bizalmából képviselhetem az egri és környékbeli polgárok, 27 település polgárainak érdekeit a magyar Országgyűlésben. Ez egy rendkívül megtisztelő és felelőségteljes feladat, ezúton is köszönöm a bizalmat.A 2018-as országgyűlési választások óta már több mint egy év eltelt, ezen idő alatt sok közös eredményünk született. Minden évben írásban beszámolok a választópolgároknak a közös ügyeink előrehaladásáról. Egy év már egy olyan időtartam, amelyről lehet és illik tájékoztatni a választópolgárokat. Egy esztendő alatt volt, amit sikerült elérni, megvalósítani, valaminek már látjuk a végét, és volt sajnos olyan is, ami nem sikerült, de nem adjuk fel, a ciklus négyéves.

Tisztelt Országgyűlés! A legfontosabb számunkra, hogy több évtizedes ígérgetés után megvalósul egy egri álom: összekötjük Egert a fővárossal, ezért épül az M25-ös út. Jelentem, hogy a beruházás jól halad, kiváló minőségben, a határidőket tartva megy előre. Egy szakaszt már átadtunk a forgalomnak, és jövő ilyenkor már a teljes M25-ös út használható lesz. Az Eger-Budapest-távolság így biztonságosabb lesz, lerövidül, még több turista és vállalkozás jön majd a térségünkbe, munkát adva ezáltal az egri és Eger környéki családoknak.

(12.50)

Épül tehát az út, összekötjük Egert az autópályával. Sőt, hamarosan megkezdődhet az Egert elkerülő út tervezése is.

Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! Elmondhatjuk, hogy a településeink fejlődő pályára álltak, sok a közös eredmény, de természetesen tennivalónk is van még bőven. Mindegyik településen megvalósul valami szép terv, vagy éppen teljesítünk egy régi adósságot. Megújulnak történelmi emlékeink, az egri vár, a bazilika és a minaret. Az előrehaladásért köszönet illeti a polgárokat, a polgármestereket és Magyarország Kormányát. Önöknek pedig köszönöm a figyelmet. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok és a Jobbik soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
82 295 2019.07.08. 2:44  294-296

NYITRAI ZSOLT, a Törvényalkotási bizottság előadója: Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! A Törvényalkotási bizottság 2019. július 4-én tartott ülésén megtárgyalta a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló törvény módosításáról szóló T/6552. számú törvényjavaslatot. Az összegző módosító javaslatot és összegző jelentést a bizottság 23 igen szavazattal, 1 nem ellenében, 8 tartózkodás mellett elfogadta. Tisztelt Országgyűlés! Hazánk, Magyarország több nagy nívós fesztiválnak is otthont ad. Ezek közül sok rendezvény nemzetközi hírű, tömegek utaznak ide emiatt. Évről évre több tízezres rendezvények kerülnek megrendezésre országszerte, amelynek színvonala és biztonsága Magyarország jó hírét hirdeti világszerte. A nemzetközi terrorizmus megerősödése viszont újabb lépések megtételét követeli meg annak érdekében, hogy a kikapcsolódó fiatalok a lehető legnagyobb biztonságban tudjanak szórakozni, pihenni. Az előttünk fekvő javaslat hatékonyabb lehetőséget biztosít bűncselekmények megelőzésére, azok felderítésére, továbbá hozzájárul a körözött személyek azonosításához és elfogásához.

A tervezet arra kötelezi a szervezőket, hogy rögzítsék a 25 ezer főnél nagyobb, belépőjegyváltáshoz kötött zenei rendezvényeken részt vevők személyes adatait.

(18.30)

Az adatkezelést érintő rendelkezések egyeztetésre kerültek a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósággal, amelyek kiállták a szigorú magyar adatvédelmi szabályok próbáját. A törvényjavaslatban szereplő megoldások az érintettek javaslataira figyelemmel kerültek kialakításra. Hazánk az egyik legbiztonságosabb ország a világon, szeretnénk, ha ez így is maradna.

Az összegző módosító javaslat a szakbizottság részletes vitát lezáró bizottsági módosító javaslatát tartalmazza. A módosítás fő célja, hogy ha a látogató személyes adatainak előzetes rögzítésére elektronikus úton kerül sor, akkor az arcképmás rögzítésére a tömegrendezvényre való belépést megelőzően, a tömegrendezvény helyszínén is lehetőség legyen. Az egyéb személyes adatok előzetes rögzítésére azonban ilyen esetben is köteles az adatkezelő.

Tisztelt Országgyűlés! Kikapcsolódás és biztonság  ezt a célt szolgálja, ezt a célt kívánja elérni az előttünk fekvő javaslat. Arra kérem tisztelt képviselőtársaimat, hogy fenti célok elérése érdekében támogassák ezt a javaslatot. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormányzó pártok padsoraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
83 52 2019.07.12. 2:32  51-52

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Azért kértem napirend után szót, mert június 23-án, vasárnap villámárvíz sújtotta Heves megye több mint 12 települését, a víz pillanatok alatt zárta el a külvilágtól a településeket, intézmények váltak működésképtelenné, családokat kellett nagyon gyorsan biztonságba helyezni. A kár mértéke igen jelentős, amely egyrészt az elpusztult, megsérült javakból, értékekből, másrészt a helyreállítás költségeiből ered. Azonban, tisztelt Országgyűlés, minden rosszban van valami jó: ez a vészhelyzet megmutatta, hogy a helyben élő emberek össze tudnak fogni, gyors és hatékony segítséget tudnak nyújtani. Talán ennek is köszönhető, hogy komoly személyi sérülés nem történt. Tisztelt Képviselőtársaim! Itt, a magyar Országgyűlés nyilvánossága előtt szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik segítették az árvízi védekezést. Köszönetet mondok az árvízi védekezésben részt vevő helyi lakosoknak. Köszönetet kell mondanunk az önkéntes és hivatásos tűzoltóknak, katasztrófavédőknek és a rendőröknek. Köszönet illeti a polgárőröket is. Minden tiszteletem azoké a helyi vállalkozóké, akik önkéntes módon, gépekkel segítették a védekezést, a kotrást és a szállítást. Süvegeljük meg az árvízi védekezést irányító polgármestereket is; a polgármesterekkel folyamatosan egyeztetünk a károk helyreállítása kapcsán.

A víz levonultával el kellett, el kell végezni a takarítást, fertőtlenítést, helyre kellett állítani a mindennapi élet feltételeit, normális körülményeit. Tisztelt Országgyűlés! A helyreállítás költségét 350 millió forintra becsülik, a védekezés költségei meghaladják a 10 millió forintot. Mivel a villámárvíz Heves megyében több mint 12 települést, két választókerületet is érint, ezért Horváth László képviselőtársammal közösen azt kérjük Magyarország Kormányától, hogy a lehető leghamarabb nyújtson segítséget a településeknek a villámárvíz okozta károk helyreállítására, megtérítésére.

Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiból.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
100 38 2019.12.03. 1:55  37-38

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm szépen a szót és a lehetőséget. Egy, az Egert és térségét, az egri és környékbeli polgárokat érintő nagy jelentőségű ügyben kértem napirend után szót és lehetőséget. Örömmel jelentem, hogy jövő ilyenkorra már megvalósult az egriek több évtizedes álma, nevezetesen az M25-ös út formájában összekötjük Egert az autópályával. Az Eger-Budapest távolság így lerövidül, az út biztonságosabbá, gyorsabbá válik, jövő nyártól már használhatják a polgárok. Még több turista, még több vállalkozás érkezhet majd a régióba, több bevételhez juttatva ezáltal az egri és környékbeli családokat, vállalkozásokat. A közvetlen autópálya-összeköttetéssel még több embernek tudjuk megmutatni azt, amire mi büszkék vagyunk, történelmi, egyházi emlékeinket, az egri borvidéket és a gyógyító vizeinket. Ezt az utat, amelyet eddig minden kormányzat megígért, tisztelt képviselőtársaim, a mostani kormány meg is valósítja; megígértük, megcsináljuk. A kivitelezés jól halad, magas szakmai színvonalon, a határidőket tartva. Mára már túl vagyunk a munka felén, még egyszer ennyi, és elérjük a célt.

Az egri és környékbeli polgárok képviseletében hadd köszönjem meg itt, a magyar Országgyűlés nyilvánossága előtt az M25-ös utat Magyarország Kormányának, a kivitelezőnek, az építkezésen dolgozó szakértőknek, a munkásoknak pedig az előrehaladást. Kívánom, hogy a még hátralévő munkálatokat is jó minőségben és határidőben végezzék el. Köszönöm szépen a megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Ülésnap Felszólalás Felszólalás dátuma Felsz./videó idő Napirendi pont
110 302 2020.03.09. 3:17  301-302

NYITRAI ZSOLT (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Köszönöm szépen a szót és a lehetőséget. Napirend utáni felszólalásom aktualitását az adja, hogy a közelmúltban egy stratégiai együttműködési megállapodást kötött egymással a Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetsége és Magyarország Kormánya. A magyar gyógyszergyártás története több mint száz évre nyúlik vissza, és azt is elmondhatjuk, hogy a magyar gyógyszergyártás világszínvonalú, világszerte komoly elismerést kapott ez a hazai iparág. A hazai tulajdonú gyógyszergyártó cégek közvetlenül 22 ezer, közvetve a beszállítókkal együtt 40 ezer honfitársunknak adnak munkát, családok számára megélhetést.

A Magyosz a hazai gyógyszergyártók legfontosabb érdekképviselete. A 35 tagvállalatot tömörítő Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetsége idén ünnepli alapításának 30. évfordulóját.

Tisztelt Országgyűlés! Magyarország Kormánya közéleti munkáját a párbeszédre alapozza, és nincs ez másként a gyógyszergyártók esetében sem. A szektor 2019-es exportértékesítése meghaladta a 725 milliárd forintot, 2018-ban közel 80 milliárd forinttal járultak hozzá a magyar gyógyszergyártók az ország költségvetéséhez. Köszönet érte.

Tisztelt Országgyűlés! Ilyen körülmények között született meg a stratégiai együttműködési megállapodás a Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetsége és Magyarország Kormánya között. Ebben a megállapodásban, amelyet Greskovits Dávid Magyosz-elnök és Szijjártó Péter miniszter úr látott el kézjegyével, Magyarország Kormánya vállalja, hogy a gyógyszergyártókkal közösen dolgozza ki a gyógyszeripari stratégiát, az együttműködő felek közösen alakítják a hazai kutatás-fejlesztési környezetet.

A megállapodásnak köszönhetően a Magyosz előzetesen véleményezheti a szektort érintő jogszabályokat, és javaslatokat is tehet ezekre. Az együttműködés keretében a Magyosz fenntartja a hazai betegellátás biztonságos fennmaradását, törekszik a magyar beszállítók bekapcsolására az ellátási láncba, növelik az exporttevékenységüket, fokozzák a K+F munkájukat, fenntartják a foglalkoztatottak létszámát.

Tisztelt Országgyűlés! Magyarország Kormánya tehát egy folyamatos és hosszú távú együttműködésre törekszik a magyar gyógyszergyártókkal. S azt, hogy ez a stratégiai együttműködési megállapodás nem csak egy aláírt papír, egy dokumentum, mutatja az is, hogy az aláírást megelőző szűk körű megállapodáson a minisztérium és a Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetsége megállapodott egy olyan közös előterjesztésben, egy jogszabály-módosításban, amely jelentős mértékben megkönnyíti majd egy lengyel példa alapján a magyarországi gyógyszergyártók tevékenységét, és amelyet hamarosan önök is megismerhetnek.

Kérem, hogy ezt a törvényjavaslatot, illetve módosítást támogassák majd szavazatukkal itt, a magyar Országgyűlésben. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak.