Készült: 2024.04.29.04:44:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

199. ülésnap (2009.03.24.), 84-86. felszólalás
Felszólaló Tasó László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 1:54


Felszólalások:  Előző  84 - 86  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TASÓ LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm. Államtitkár Úr! Ne tekerjük ki azt, amit mondtam! A törvényjavaslatunk arról szól (Közbeszólás: Mikrofon!), hogy a százszázalékos tulajdonban lévő állami erdőgazdaságok...

ELNÖK: Képviselő úr, helyezze fel a mikrofonját!

TASÓ LÁSZLÓ (Fidesz): Bocsánat. Köszönöm szépen. Tehát arról volt szó a törvényjavaslatban, hogy a százszázalékos állami tulajdonban lévő részvénytársaságok részvényeit adják át az önkormányzatoknak, senki nem mondta, hogy széjjel kell szedni az állami erdőt. Ne tekerjük ki, senki nem mondta soha egy szóval sem! (Gőgös Zoltán: Az mire jó?) Arról volt szó, hogy az önkormányzatok lesznek a magyar állam helyett a tulajdonosai, és arányosan úgy, ahogy az értékességi területükön az állami erdő szerepel. Tehát szó sem volt arról, hogy valaha is széjjelszedjük. Az erdőgazdálkodási szervekkel semmi bajunk nincsen, hiszen nyilvánvalóan ők azok, akik egyedül képesek arra, hogy kezeljék az állami erdőket. Tehát szó sincs erről, ez egy ilyen mellébeszéd.

Magyarul: azt soha nem mondtuk, hogy szedjük széjjel, csak azt mondtuk, hogy az önkormányzat tulajdonában legyen az a részvénycsomag (Gőgös Zoltán: Minek?), mint például volt a balatoni hajózási vállalat részvénycsomagja, amelyet egyébként két részletben megkaptak az ottani önkormányzatok. (Gőgös Zoltán: Nincs osztalék ott sem!) Mi erről beszéltünk, nem másról.

(Az elnöki széket dr. Áder János, az Országgyűlés
alelnöke foglalja el.)

A másik pedig az, hogy azt mondtam, hogy a kiszervezés előkészületei. Önmagában ez a törvényjavaslat is az. Ez is az, amiről beszélek most, ugyanis az a lépés, amiről az imént már többen szóltak, hogy kiveszik a forgalomképtelen kategóriából, az első lépés. És még egyszer mondom: igenis több verzió van. Olyan verzió van, hogy a magyar tőkéscsoportok közül vásárolnak ki állami erdőterületeket, és ők nem veszik meg az erdőgazdaságok részvényeit, hanem önmagában megveszik az erdőt is, a másik pedig az, hogy a menedzsmentek bérlik majd ki ezzel a jogosítvánnyal, amelyet ennek a törvényjavaslatnak az elfogadásával most megkapnak.

Tehát még egyszer mondom: nem másról beszélek, mint arról, hogy az állami erdők önkormányzati tulajdonba adása - a részvénycsomagról beszélek - jelenti az örökös biztonságot, és ez jelenti azt, hogy örökösen megmarad közösségi tulajdonban.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  84 - 86  Következő    Ülésnap adatai