Készült: 2024.04.29.20:07:07 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

123. ülésnap (2011.10.25.), 250. felszólalás
Felszólaló Gúr Nándor (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  250  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

GÚR NÁNDOR (MSZP): Köszönöm, elnök úr. Lanczendorfer Erzsébet korábbi felszólalására hivatkoznék vissza. Azért teszem most, hogy nagyon sokat ne kelljen ezzel a témával foglalkozni, hanem majd a törvényjavaslatról beszéljünk. Nyilván a sztereotip elvárásoknak is eleget kell tennie, amikor államadósságról beszélt a korábbi megszólalásában. Szeretném a következőket rögzíteni, és arra kérem, figyeljen és cáfoljon.

53 százalék volt a 2002. évi államadósság mértéke a GDP-hez viszonyítva, 79 százalék környékén van a 2010-es kormányváltáskor. 26 százalék körüli a különbség. 4 százaléknyi ebből a 26 százalékból a Fidesz lakástámogatási programjából származtatható, 1998-2002 közötti időszak, ami úgy szépen megy előre. Nem én mondom, nem, az államtitkárát kérdezze meg.

A nyugdíjak hosszú távú biztonsága, kifizetésének az alapját az adta volna, ha önök nem kobozták volna el, hogy a magán-nyugdíjmegtakarítások 25 százalékban, Göndör képviselőtársam, kiegészítették volna az állami finanszírozású hátteret. 4 meg 12, ez a 12 százalék, az 16 százalék. 4 százaléknyi a 26-ból pénzforrás, kormányváltáskor a Magyar Nemzeti Bankban ott volt kézzelfoghatóan. Maradt 6 százalék. 6 százalék, ami akár fejlesztés, akár szociális, akár jóléti, akár a közalkalmazottak 50 százalékos bérfejlesztése, akár sok minden egyéb másfajta dologhoz kiegészítő forrásként rendelkezésre áll.

Nos, szóval azt szeretném mondani, hogy 79 százalék, és a kormányváltás után még 80 százalék fölé is emelkedett az önök időszakában, miközben elkobozták a magán-nyugdíjpénztári megtakarításokat, és ha jól emlékszem, 1360 milliárd forintot gyakorlatilag széttéptek, belepakoltak az államadósság finanszírozásába. És nézze meg, most hol tart az államadósság mértéke. (Az elnök a hozzászólási idő leteltét jelzi.)

Köszönöm szépen a figyelmeztetését, elnök úr, akkor majd kitérünk még egyszer rá. Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  250  Következő    Ülésnap adatai