Készült: 2024.09.20.19:03:16 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

74. ülésnap (1999.06.01.), 327. felszólalás
Felszólaló Dr. Frajna Imre (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  327  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. FRAJNA IMRE (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Béki Gabriellának azt tudom javasolni, hogy ugyane kérdés kapcsán olvassa el azt a hozzászólásomat, amit a nyugdíjtörvénynél elmondtam. (Zaj az ellenzéki oldalon.) Azt gondolom, nincs értelme folyamatosan kétségbe vonni kormánypárti képviselők jogát arra, hogy olyan módosító indítványt támogassanak, amivel egyébként a bizottsági ülésen a kormányuk esetleg nem értett egyet. Érdekes módon ezt az SZDSZ persze mindig csak akkor teszi, ha számára nem tetsző módosító indítvány támogatásáról van szó, ellenkező esetben, ha olyan módosító indítványt szavaz meg a kormánytöbbség, amivel ő is egyetért, akkor ez a probléma nem merül fel elvi problémaként vele szemben.

A zárószavazás kapcsán azt gondolom, hogy az előttünk lévő módosító indítványokról lehet tartalmilag vitázni, de ezek arról szólnak, hogy egy korábban meghozott módosító indítvány megszavazásának a hatását vezetik át a törvényen. A dilemma kettős volt. Egyfelől a Fidesz támogatta a javaslatnak azt a részét, hogy a minisztérium szabályozó szerepe erősödjön, a hatósági szerepe gyengüljön, és ezért olyan funkciók, amelyek nem igénylik... (Frajna Imre rádiótelefonja csöng, melynek nyomán a hangosítórendszer begerjed. - Zaj az ellenzéki oldalon. - Szabados Tamás: Vedd fel a telefont, keresnek a Gyógyszerész Kamarától! - Derültség az ellenzéki oldalon.) Tehát egyetértettünk a szabályozásnak azzal a koncepciójával, hogy a minisztériumból kerüljenek ki azok a jogosítványok, amelyek a személyi jog adományozását jelentik, de a javaslat benyújtásával is voltak aggályaink az ügyben, hogy a kamara alkalmas lesz-e ennek a feladatnak az ellátására.

Valóban hosszú időbe telt, amíg a frakció úgy döntött, egyáltalán nem biztos, hogy a kamara jelen pillanatban alkalmas ennek a feladatnak az ellátására. Hogy csak a legvégső érvet említsem, a folyamatban lévő perek alapján az látszik, hogy a Magyar Gyógyszerész Kamara jogértelmezése szöges ellentétben áll a bíróságok jogértelmezésével a személyi jogot illető kérdésekben. Úgy gondolom, a folyamatban lévő perek sokasága miatt a kamarának átadni ezeket a jogokat súlyos aggályokat jelentett volna a gyógyszerészek számára.

Köszönöm a figyelmet. (Taps a Fidesz soraiban.)




Felszólalások:  Előző  327  Következő    Ülésnap adatai