Készült: 2024.04.27.18:31:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

224. ülésnap (2012.10.02.), 14-16. felszólalás
Felszólaló Szilágyi György (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:16


Felszólalások:  Előző  14 - 16  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Sajnos még mindig, két évvel a Fidesz úgynevezett fülkeforradalma után is az elszámoltatás hiányáról és a mérhetetlen kettős mércéről kell beszélnünk, ami a magyar igazságszolgáltatást jellemzi. A rongáló Dániel Péter felháborító és vérlázító ítéletét mindannyian ismerik; a Kúria elnökhelyettesétől kezdve az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának büntetőjogi tanszékvezetőjén keresztül sokan elfogadhatatlannak minősítették. Ez azonban nem egyedi eset, a kettős mérce alkalmazása időről időre visszatérő jelenség.

2010 augusztusában a nemzetiszocialista és kommunista rendszerek bűneinek nyilvános tagadása miatt feljelentettük Biszku Bélát, aki ellenforradalomnak minősítette az 1956-os forradalmat, és jogszerűnek nevezte az azt követő megtorlásokat, így a meghozott halálos ítéleteket is. Az ügyben eljáró bíró felfüggesztette az eljárást. (Folyamatos zaj.) Kérem, elnök úr, szeretném úgy elmondani a beszédemet, hogy halljam saját magamat. Kérem, hogy számolja be az időmbe!

ELNÖK: Köszönöm szépen. Folytassa, képviselő úr! Beszámítjuk az idejébe. Tisztelettel arra kérem képviselőtársaimat, hogy tegyék lehetővé, hogy a napirend előtti felszólalás zavartalanul elhangozzék. Kérem azokat a képviselőtársaimat, akik bejöttek az ülésterembe, hogy foglalják el a helyüket, amennyiben pedig még nem akarják elfoglalni, akkor fáradjanak ki az ülésteremen kívülre. Parancsoljon, képviselő úr! (Közbeszólás a kormánypárti padsorokból: Halljuk!)

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen. Úgy érzem, elég fontos ez az ügy ahhoz, hogy idefigyeljenek a tisztelt képviselők. Az ügyben eljáró bíró tehát felfüggesztette az eljárást Biszku Bélával szemben, és a jogszabály vélt alkotmányellenessége miatt normakontrollal az Alkotmánybírósághoz fordult. Az Alkotmánybíróság soron kívüli eljárást ígért, de a mai napig nem bírálta el az esetet. Ez azonban nem akadályozta meg a bíróságot, hogy egy másik ügyben, ugyanezen törvény alapján a nemzetiszocialista rendszer bűneinek tagadása - közismert néven holokauszttagadás - miatt idén júniusban a Fővárosi Törvényszék másfél éves, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítéljen egy vádlottat, azzal, hogy próbaideje alatt évente el kell látogatnia a Páva utcai holokausztmúzeumba vagy egyszer Auschwitzba. Az egyik esetben tehát ítélet, a másik esetben - Biszku esetében - pedig nemhogy nem kell ellátogatnia Recskre, Márianosztrára vagy a Terror Háza Múzeumba, hanem még bíróság elé sem kellett állnia.

Mátsik György esete sem válik az önök és az igazságszolgáltatás dicsőségére, akit kifejezetten az emberiesség elleni bűncselekmények miatt a 2011. évi CCX. törvény alapján jelentettünk fel, de ezt a tisztelt főügyészség figyelembe sem vette. A feljelentésünk alapját képező tényállások megvalósulását egyáltalán nem vizsgálta, hiszen a bűncselekményekkel kapcsolatos semmiféle érdemi utalás nem található az elutasító határozatban, tehát az ügyészség nem volt hajlandó a hatályos törvények alapján vizsgálni a feljelentésünket, ezzel akár súlyos jogsértést is megvalósíthatott. Ugyanezt tették egyébként Biszku másik feljelentése esetében is, hiszen nem az emberiesség elleni bűncselekmények alapján hallgatták ki, hanem a '94-es sortűzperek alapján, amit megtehettek volna már '94 óta is. Az úgynevezett nemzeti ügyek kormánya nemhogy végrehajtaná a társadalom jogos igazságérzete szerinti elszámoltatásokat, hanem bújtatott és annál jelentősebb jogszabályváltozásokkal másokat, így bennünket is gátol az elszámoltatásban. Példa erre a panaszjog súlyos megnyirbálása, amelyet tavaly nyáron foglaltak törvénybe. Eszerint a feljelentés elutasításával, illetve megszüntetésével kapcsolatosan a feljelentő csak abban az esetben élhet panasszal, ha egyben a bűncselekmény sértettje is. Értik?! A sértettje. Azok a sértettek, akikre Mátsik kért halált, akiknek a kegyelmi kérvényét maga Biszku utasította el? Hogy élhetnének ők már panasszal?

Szeretnénk végre, ha ez a kettős mérce megszűnne Magyarországon, és mindenkire ugyanazok a törvények és mindenkire ugyanazok a büntetések vonatkoznának. Úgy tűnik azonban, hiába várják olyan sokan az ígért igazságszolgáltatást, a kommunizmusban és a szocializmusban elkövetett, emberiesség elleni bűnök kimondását önöktől. Önöknek a kétharmados többség sem elég, hogy igazságot szolgáltassanak az áldozatoknak, ráadásul a Jobbik Magyarországért Mozgalom folyamatosan, de sajnos hiába követeli, hogy a pártállamban vezető beosztást betöltő, pártutasítást végrehajtó ügyészek és bírák, akik a jogállamiságot megcsúfoló eljárásokban részt vettek, távozzanak a magyar igazságszolgáltatásból, mert e törekvéseinket önök folyamatosan leszavazzák. Mi is tudjuk, hogy a bírák függetlenek, és csak a törvényeknek alárendeltek, de elfogadhatatlan, hogy a törvényi keretek olyanok, hogy a kettős mércét gyakorló igazságszolgáltatásra ma Magyarországon a jelek szerint minden lehetőség adott.

A közigazgatási és igazságügyi miniszter elmondása szerint tudomással bír arról, hogy volt kommunista vezetőknek, a volt pártállami vezetőknek és azok kiszolgálóinak utódai irányítják ezt az országot. Minden jóérzésű emberben felmerül a kérdés, hogy ha ez így van, akkor miért nem tesznek ellene. Miért nem tesznek az ellen, miért kezdik minden héten úgy a törvénykezést, hogy leszavazzák a Jobbik azon javaslatát - tegnap is leszavazták -, hogy vonjuk meg ezektől a kommunista gyilkosoktól, Biszku Bélától, Mátsik Györgytől a luxusnyugdíjaikat? Önök ezt folyamatosan leszavazzák. Történelmi lehetőség múlik el ismét, amellyel kapcsolatban sovány vigasz, hogy a választóik hamarosan számon kérik majd önöket ezért.

Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik padsoraiban.)

(9.40)




Felszólalások:  Előző  14 - 16  Következő    Ülésnap adatai