Készült: 2024.05.21.10:29:18 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

27. ülésnap (2006.10.31.), 280. felszólalás
Felszólaló Dr. Molnár Lajos (SZDSZ)
Beosztás egészségügyi miniszter
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka Előadói válasz
Videó/Felszólalás ideje 4:04


Felszólalások:  Előző  280  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. MOLNÁR LAJOS egészségügyi miniszter: Köszönöm szépen a szót, elnök úr, és köszönöm a képviselőtársaknak az igen élénk, értelmes vitát. Szeretném elmondani, hogy alapítóként kamarapárti vagyok, mindig támogattam és támogatni fogom a kamarát, akkor is támogattam, és ott voltam a megszervezői között, amikor önkéntes tagságú volt a kamara, amikor nem járt előnyökkel az alapítók vagy a vezetők között lenni. Akkor is tagja voltam, amikor kötelező volt a tagság, és tagja leszek, remélem, akkor is, amikor a törvény életbe lép, és önkéntes lesz a kamara.

Borsos képviselő úr azt mondta, nem az a lényeg, hogy önkéntes vagy kötelező. Én is azt mondom, nem az a lényeg. Ahogy expozémban elmondtam, a Gyógyszerész Kamara a gyógyszerész érdekképviseletében akkor volt a legerősebb, amikor közös volt a gyógyszerészek célja, közös volt az önkéntesen kamarába tömörült gyógyszerészek célja. Nem attól függ valóban, hogy kötelező a tagság vagy önkéntes, hanem attól, hogy jól képviseli-e a tagságot.

Lanczendorfer képviselő asszony azt mondta, hogy jól képviseli, a mostani kamarák jól képviselik a tagság érdekeit. Azt mondta képviselő asszony, hogy jól működnek a kamarák, erős védelmet nyújtanak tagjainak, támogatják a rászoruló, rászorult kollégákat. Képviselő asszony, ha így van, akkor mi ez a félelem?

(19.00)

Ha így van, hogy ilyen jól működik, akkor jól fog működni, erős lesz, mert a tagok tagok szeretnének lenni az önkéntes kamarában is. Kívánjuk ezt mind a ketten! Én bízom a magyar orvosokban, bízom a magyar gyógyszerészekben, bízom a magyar egészségügyi szakdolgozókban, hogy egy demokráciában felismerik és érvényesíteni tudják érdekeiket önkéntes kamarába tömörülve is.

És egy megjegyzés még az etika szerepéről, az etika, a szakmai etika megőrzésében a kamarák szerepéről. Szeretném emlékeztetni ellenzéki képviselőtársaimat, hogy Szabó Sándor, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnöke ez év tavaszán emlékezetem szerint, de ebben az évben, az biztos, lemondott az Országos Etikai Bizottságban viselt tagságáról azzal az indokolással, amit nyilvánosságra is hozott a sajtó útján, hogy a kötelező tagságú Magyar Gyógyszerész Kamara etikai eljárásainak 85 százaléka sima üzleti perpatvar, konkurenciaharc volt gyógyszerészek között, és nem is látta az etikai eljárás során a gyógyszerészeket, a kötelező kamarai tagságú gyógyszerészeket, akiknek etikai ügyük volt, csak az üzleti érdekeiket képviselő ügyvédeiket.

Én úgy gondolom tehát, hogy van mit javítani. Én úgy gondolom, hogy ez a törvény lehetőséget, esélyt ad erre. Én úgy gondolom, nem a hatalomnak kell garantálni az erőt, mert az a régmúlt. Én úgy gondolom, hogy az önkéntesen vállalt célok és a közösen vállalt feladatok adhatnak erőt a kamaráknak, és azt kívánom, hogy így legyen, és erre ez a törvény lehetőséget nyújt, ezért kérem, támogassák majd szavazataikkal a törvényt.

Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  280  Következő    Ülésnap adatai