Készült: 2024.04.28.01:22:18 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

87. ülésnap (2011.05.02.), 82-84. felszólalás
Felszólaló Schön Péter (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:50


Felszólalások:  Előző  82 - 84  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SCHÖN PÉTER (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! A Baranya megyei Harkány városa az elmúlt húsz évben 4,5 milliárd forint hitelállományt halmozott fel Bédy István polgármestersége idején. Az október 3-ai választásokat követően a C.C. Audit Könyvvizsgáló Kft...

ELNÖK: Képviselő úr, azt kérik, hogy egy kicsit rakja feljebb a mikrofont. Ez az érdeklődés jele, tehát tegye meg.

SCHÖN PÉTER (Jobbik): ...a C.C. Audit Könyvvizsgáló Kft. elkészítette a város átvilágítását és igazságügyi szakértői véleményezését. Ez megtalálható a www.harkany.hu oldalon. A 166 oldalas tanulmányban dr. Szebelédy István megállapítja, hogy az elmúlt években a polgármester egy személyben, indoklás és testületi felhatalmazás hiányában engedte el a város idegenforgalmi, iparűzési és telekadóját. Többek között a Pentz Ingatlan Kft. esetében 2010-ben ez az összeg 70 millió forint volt. Ezen adóelengedések és a felelőtlen gazdálkodás nagyban hozzájárultak a méltán híres baranyai fürdőváros jelenlegi csőd közeli állapotához.

Engedje meg, hogy egy másik példával is szemléltessem a volt polgármester ténykedését. Harkány és a Baranya megyei közgyűlés közösen üzemeltette a város strandját. Harkány városa a polgármester "remek üzleti meglátásának" köszönhetően 1,65 milliárd forintért megvette a fürdő Baranya megyei önkormányzatra eső részét.

(15.10)

Az így megszerzett 50 százalék tulajdonrészt a jelenlegi városvezetésnek az önkormányzati választásokig folytatott rossz menedzsment miatt értékesítenie kell. Az eddig beérkezett legmagasabb ajánlat félmilliárd forint értékű volt. Könnyű kiszámolni, hogy ennek a tranzakciónak 1 milliárd 150 millió forint kár lett az eredménye. Bédy István a dokumentum alapján megsértett pénzügyi és gazdálkodási törvényeket, amikor ezen döntéseit meghozta, esetében így felmerülhet a hűtlen kezelés és a hatalommal való visszaélés gyanúja.

Mit tesz az elszámoltatásért felelős kormánybiztos akkor, amikor fideszes városvezetőkről derülnek ki törvénybe ütköző dolgok? Érvényesül-e az esélyegyenlőség elve ilyen esetben, mint Harkány vagy Esztergom? 2010. október 3-án és április 11-én mindkét városban a szavazópolgárok többsége a Fideszre szavazott. Az októberi választásokon a helyi polgármester-jelöltet utasították el a választók. Lesz-e elszámoltatás az elmúlt négy év városvezetési anarchiája és a városokat csődbe juttató polgármesterekkel szemben? Megsegíti-e a városban élőket, illetve a várost a kialakult hitelállomány felszámolásában a kormány?

Várom megtisztelő válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  82 - 84  Következő    Ülésnap adatai