Készült: 2024.04.26.07:47:51 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

113. ülésnap (2011.09.26.), 28. felszólalás
Felszólaló Gyöngyösi Márton (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:05


Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

GYÖNGYÖSI MÁRTON (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Államtitkár úr, a Jobbik nem először veti fel annak szükségességét, hogy a rendszerváltás időpontjában elmaradt, azóta módszeresen halogatott átvilágítás végre megtörténjen a Külügyminisztérium állományában. Utoljára akkor tettük ezt szóvá, amikor idén márciusban kiderült, hogy 20 évvel a rendszerváltás után a minisztérium állományában hét szigorúan titkos tiszt dolgozik.

A retorikájában nemzeti érdekeket képviselő kormány azonban jelenleg is foglalkoztat a régi rendszer őskövületeinek tekinthető diplomatákat kiemelt állomáshelyeken. Nemrég ért véget az EU soros elnökségünk, amelynek során újfent bebizonyosodott, hogy nemzeti törekvéseinknek legnagyobb kerékkötői a hazai balliberális pártok és azok nyugati elvtársai. Ennek ellenére az Orbán-kormány Külügyminisztériuma mégis hazánk EU-misszióján foglalkoztat számos, a korábbi Gyurcsány-, Bajnai-kormányhoz köthető kádert diplomáciai munkakörben. És most a teljesség igénye nélkül néhány példa, amit a Külügyminisztérium hivatalos honlapja is alátámaszt.

Az EU soros elnöksége hatalmas diplomáciai megpróbáltatást jelentett hazánknak, mégis a magyar uniós elnökség idején Göncz Kinga fiát, Benedek Mártont alkalmazzák Brüsszelben az állandó uniós képviselet munkatársaként. Annak a Göncz Kingának a fiát, aki a Gyurcsány-kormány külügyminisztereként is dolgozott, és aki kijelentette: "Magyarország nem alkalmas az EU-elnökségre", és aki a magyar uniós elnökség idején szankciók bevezetését szorgalmazta Magyarországgal szemben. Nem mellékes az a tény sem, hogy Benedek Márton családi vállalkozása 2005-ben, amikor Göncz Kinga miniszter volt, több mint 450 projekt előkészítését nyerte el a Pályázat-előkészítő Alap keretében, amely pályázatokról kizárólag a kormány dönthet.

A Külügyminisztérium honlapján megtalálható Mányik Júlia is, akit szintén a brüsszeli állandó képviseletre szerződtetnek, és aki korábban brüsszeli sajtóreferensként tett egyértelmű tanúbizonyságot balliberális kötődéséről.

Említésre méltó az Európai Unió mellett működő állandó képviseleten dolgozó Vasas Éva Réka diplomata is, aki kizárólag azért került a külügyi állományba, mert a szintén kommunista titkos ügynök, Fekszi Márta barátnője és telekszomszédja.

A belgiumi magyar nagykövetségen alkalmazza a Külügyminisztérium Zimonyi Esztert is, akinek az első munkahelye Gyurcsány Ferenc cége, az Altus Befektetési és Vagyonkezelő Zrt. volt, és aki az SZDSZ-es Kóka János kabinetfőnökeként is dolgozott. Zimonyi Eszternek nem felelt meg közpénzből finanszírozott, amúgy is drága brüsszeli diplomatalakása, mivel neki inkább teniszpályás villa kellett Brüsszel egyik legdrágább környékén - a magyar adófizetők pénzéből finanszírozva természetesen.

Államtitkár Úr! Nincs-e ellentmondás abban, hogy amíg az Orbán-kormány a nemzeti érdekek hatékony képviseletét hangsúlyozza az EU-ban, addig saját ellenségeivel képviselteti ott magát? Mikor szándékozik a külügyminiszter áttekinteni saját állományát, illetve várható-e az említett személyek eltávolítása a külügyi állományból?

Várom válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai