Készült: 2024.05.06.12:21:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

91. ülésnap (2011.05.16.), 267. felszólalás
Felszólaló Dúró Dóra (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:33


Felszólalások:  Előző  267  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÚRÓ DÓRA (Jobbik): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Én is nagyon sajnálom, hogy a 7. ajánlási pont nem házszabályszerű. Szívesen elmondanám Osztolykán Ágnesnek, aki az egyik előterjesztője ennek, hogy milyen tényezők idézik elő például az iskolai szegregációt, amire itt javaslatot tettek, de mivel sajnos ez nem házszabályszerű, ezért nem fogok most erről a témáról beszélni. Visszatérek a jobbikos módosító javaslatokhoz, amelyek közül szokás szerint - mondhatnánk most már - egyet sem támogatott sem a kormány, sem az előterjesztő, sem a honvédelmi bizottság.

Volner János képviselőtársam 2. ajánlási pontban megfogalmazott módosító javaslata szeretné kivenni a határozati javaslat szövegéből azt, hogy kihívóan közösségellenes magatartást tanúsító egyenruhás csoportokat nevez meg ez a javaslat. Nyilvánvalóan azért kellene kivenni ezt a szöveget belőle, mert ez nem probléma Magyarországon, és ezt az általános vitában is nagyon sokszor elmondtuk, hogy ilyen közösségellenes magatartást nem azok az egyenruhás, illetve egész pontosan formaruhás csoportok valósítanak meg, akiket önök szeretnének ellehetetleníteni, hanem éppen azok a csoportok, akik ellen létrejöttek ezek a formaruhás önvédelmi szerveződések.

Arról is szó van ebben a pontban, és Volner János szintén szeretné kivenni ezt a szöveget, hogy a jogellenes csoportok törvényes felszámolásának lehetőségét vizsgálja meg ez a bizottság. Hát azért önök eddig nem jártak nagy sikerrel ebben a kérdésben! Jogellenesen már sikerült fellépni ezek ellen az emberek ellen többször is, a Gyurcsány-kormány idején is, majd a Bajnai-kormány idején is, és ezt a szégyenletes hagyományt folytatja most a Fidesz-kormány is, sajnos.

Aztán az ezen csoportok létrejöttét kiváltó társadalmi jelenségek megoldásáról is beszél a javaslat, de ezeket nem kell megoldani. Ennek kiváltó oka a magyarság önvédelmi reflexe volt, ezen nincs mit megoldani. Azért jöttek létre ezek a formaruhás csoportok, önvédelmi szerveződések, mert egyszerűen a rendőrségre vagy a rendvédelmi szervekre - nemcsak Gyöngyöspatán és Hajdúhadházon egyébként, hanem Magyarország számos településén - sajnos nem lehet számítani. A magyarság önvédelmi reflexe volt az, ami létrehozta ezeket, ezért a kiváltó okon nincs mit megoldani, ez így egy értelmetlen szövegrész maradna ebben a javaslatban.

Zakó László képviselő úr módosító javaslata a következő, ami valóban csak egyetlenegy szót módosítana, hogy ez a bizonyos köznyugalom, illetve közrend meglévő vagy kívánatos jelenleg. Tudom nagyon jól, hogy önök nagyon szeretnek a statisztikák mögé bújni, és bejelentette a múlt héten az államtitkár úr, hogy öt kis értékű lopás történt idén Gyöngyöspatán. (Dr. Kontrát Károly: Három!) Most már csak három. (Dr. Kontrát Károly: És két másik bűncselekmény!) Jó. Amikor a belügyminiszter úr először beszélt erről, akkor tizenkettő volt, múlt héten öt volt, most már csak három; teljesen mindegy, ez a statisztikai szemlélet. (Pálffy István: Csökken a bűnözés!) Tegnap jártam Kelet-Magyarországon két kis faluban is, ahol elmondtam lakossági fórumon ezt, hogy önök szerint ennyi bűncselekmény történik egy ilyen faluban, az emberek nevettek, és ők maguk is elmondták egyébként, hogy nem fordulnak már a rendőrséghez. Ez a statisztikai szemlélet nyilvánvalóan egyáltalán nem fedi a valóságot, és teljesen mindegy, hogy ötöt vagy hármat mondunk, mert mind a kettő hazugság.

A 9. ajánlási pontban pedig Volner János a bizottság tagjainak összetételére tesz javaslatot, illetve módosító javaslatot, amit azért is kellene hogy támogassanak, mert ebben azért nem a saját politikai céljaink eléréséről van szó. Tehát nem arra tesz javaslatot egy jobbikos képviselő, hogy mondjuk, a jobbikos tagok számát növeljük ebben a bizottságban, hanem egyszerűen - ha már a bizottság feladatát ilyen egyoldalúan sikerült meghatározniuk, hogy ugye mindegyik pontot egy-egy ellenzéki pártra szabtak - legalább azt biztosítsák, hogy ez valóban egy paritásos bizottság legyen a kormánypártok és az ellenzék részvételével, és ha már nemzeti együttműködésről beszélnek, és a nemzeti együttműködés kormányának tekintik magukat, akkor legalább egy ellenzéki párttal szükségessé tegyük a politikai konszenzust azokban a kérdésekben, amelyeket ez a bizottság vizsgálni fog.

(20.50)

Azonban ezt sem támogatják, annak ellenére, hogy egy megosztott ellenzékkel van dolguk. Természetesen - ezt önök is tudják - az ellenzék nem egységes sem ebben a rendvédelmi kérdésben, sem a gyöngyöspatai események megítélésében, illetve azokban a kérdésekben, amiket az előterjesztők a bizottság feladatául szabnak. Tehát igazán tehettek volna legalább egy ilyen gesztust az ellenzék számára, hogy legalább egy pártot minden egyes kérdésnél bevonnak annak a kérdésnek a vizsgálatába. Így azonban csak tovább erősítik azt, amit az általános vitában is sajnos meg kellett állapítanunk, és a bizottság feladatának meghatározásából egyértelműen kiderül, hogy hiteltelen lesz sajnos a bizottság működése.

Köszönöm a figyelmet. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  267  Következő    Ülésnap adatai