Készült: 2024.05.17.14:39:38 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

249. ülésnap (2005.09.27.), 156. felszólalás
Felszólaló Ékes József (független)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:25


Felszólalások:  Előző  156  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ÉKES JÓZSEF (független): Köszönöm, elnök úr, a szót. Vojnik Mária képviselő asszony szavait szeretném visszaidézni. Képviselő asszony, örülök, és minden tiszteletem az öné, ön azt mondta, hogy az önkormányzatokon keresztül a helyi kórházak sokkal nagyobb támogatást kaptak. Egy dolgot a képviselő asszony mindig elfelejt, hogy mennyivel nőttek a közüzemi díjak. Nekem mindig eszembe jut az Európa Tanácson belüli viták egyik részlete. Amikor az eutanáziáról beszéltünk és vitatkoztunk az Európa Tanácson belül, egy svéd képviselő asszony úgy fogalmazott, hogy addig, amíg az egészségügy, a kórházak finanszírozása nem rendeződik normálisan, addig állami eutanázia van. Ezt mondom azért is, hiszen a múlt héten olvashattuk, a hírekben is hallhattuk, hogy a szívkatéterezés eszközei csökkentek. A másik oldalon pedig a transzplantációk száma Magyarországon oly mértékben nem nőtt, mint ahogy az kívánható lenne. Itt talán Kékesi képviselőtársamnak szeretném föltenni a kérdést: tudja-e, hogy mennyi megváltozott munkaképességű ember él Magyarországon jelen pillanatban? 650-700 ezer környékén. Ebből hányan dolgoznak? 32 ezren. Miért? Mert ez a kormány ebben az évben csökkentette a megváltozott munkaképességűek támogatási keretét 10 milliárd forinttal.

A másik ilyen kérdés, képviselőtársam, Magyarország lélekszáma csökken, nő a munkanélküliség. Vizsgálta-e valaki egyáltalán, hogy mennyi külföldi munkavállaló dolgozik jelen pillanatban Magyarországon? Tehát amikor a foglalkoztatás kérdését vizsgáljuk, akkor ezt tessék figyelembe venni!

A másik ilyen kérdés: bizottsági ülésen az ÁSZ képviselőinek is elmondtam, a kormány megengedte, hogy a nem mobilizálható vagyont az önkormányzatok felértékeljék. Ebből adódóan az önkormányzatok jóval nagyobb hitelhez is hozzájutnak. Ez azt jelenti, hogy a jövőjüket élik fel az önkormányzatok, ha oly mértékű hitelállományt vesznek fel a nem mobilizálható vagyon felértékelésének jóvoltából, hogy adott esetben (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.), ha csődbe megy az önkormányzat, a nem mobilizálható vagyont nem értékesítheti. Itt szeretném államtitkár úr figyelmét is erre felhívni. Ezt is vizsgálni kell, mert az ÁSZ ebben az összefüggésben ezt nem tudta vizsgálni. (Taps a Fidesz soraiból.)




Felszólalások:  Előző  156  Következő    Ülésnap adatai