Készült: 2024.04.29.10:03:30 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

73. ülésnap (2011.03.08.), 124. felszólalás
Felszólaló Kőszegi Zoltán (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:23


Felszólalások:  Előző  124  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KŐSZEGI ZOLTÁN (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Először is mindenkinek szeretném megköszönni azt, hogy ilyen kitartóban itt voltak a vitában, ebben a fontos, nagyon nagy jelentőségű vitában, és én is szeretnék gratulálni a jobbikos képviselőtársaimnak, hogy kezdeményezték ezt a mai vitát. Egyébként mindent elárul az LMP ügyhöz való hozzáállásáról, hogy a vita nagy részében itt sem voltak, nem vettek részt benne. (Közbeszólások a Jobbik padsoraiból.)

Azért szólok örömmel hozzá ehhez a vitához, mert nyugodt a lelkiismeretem magánemberként és közéleti szerepvállalóként is, ugyanis én is négy gyermek édesapja vagyok; keresztény házasságban, kedves feleségem négy gyermekkel ajándékozott meg engem és a nemzetet. És nyugodt a lelkiismeretem azért is, mert egy olyan városnak lehetek a vezetője most már több mint tíz év óta, ahol az itt már sokszor elhangzott, nagyon negatív és nagyon rosszul hangzó statisztikai mutatókkal ellentétben pozitív a statisztika. Tehát legalább annyian születnek, mint amennyien eltávoznak közülünk, sőt vannak olyan évek, amikor többen születnek. Összességében elmondható, hogy az elmúlt tíz évben ez messze kiegyenlítődik. Tehát vannak jó példák, és ez reményt is adhat arra, hogy vannak jó minták is.

Az egyik LMP-s képviselőtársam, Ertsey Katalin számon kérte azt, hogy a kormány miért akar, mondjuk, nevelni, vagy miért akarja befolyásolni például ezt a területet. Én visszakérdeztem volna, hogy akkor kinek kellene. A liberális médiának kellene nevelni, illetve befolyásolni az embereket abban, hogy hogyan vállaljanak családot és neveljenek gyermeket? Tehát úgy gondolom, hogy igenis a kormánynak is van szerepe, a parlamentnek, az egész parlamentnek, minden közéleti szereplőnek feladata és szerepe van abban, hogy jó példát mutatva neveljen.

Ezt tesszük mi is helyben, hiszen helyben polgármesterként, városvezetőként én is a helyi kormányzásban veszek részt, és igenis a kormányzásban nemcsak döntéseket kell hozni, hanem jó példát is kell mutatni, és akkor, amikor mi minden megszülető gyermeknek Dabason fát ültetünk, ezzel szimbolikusan is gyökeret ver az odaszülető a településen. Valami hasonlót kellene tenni az országban is, ugyanis jó családok, jó települések és jó ország nélkül, jó nemzeti összefogás nélkül elképzelhetetlen, hogy megváltoztassuk azt a rossz folyamatot, ami jellemzi hazánkat és nemzetünket. A mi példánkat azért is említeném, mert a faültetés után nagyon jó gyermekintézmények fogadják a gyermekeket, igyekszünk munkahelyeket teremteni, és egészen az időskorig igyekszünk biztonságot teremteni az ott élőknek.

Az anyákkal, illetve a nők gyermekvállalásával kapcsolatban engedjék meg, hadd mondjam el azt, nem az a lényeg, hogy az anya a gyermek vállalása, nevelése időszakában tud-e munkát vállalni, hanem az a kérdés, hogy tud-e megfelelően tanulni, tud-e készülni arra, hogy amikor a gyerekek kiröppennek, akkor utána munkát tudjon vállalni. Elsősorban erre kellene összpontosítani, törekedni. Nagyon-nagyon sok mindenben egyetértek Dúró Dóra szavaival, szerintem egészen jól megvilágította és látta az oktatással kapcsolatban is a nők, illetve az egész kerek család szerepét és helyzetét. Én is azt szeretném kiemelni, hogy a gyermekvállalás az nő és férfi közös vállalása, és csak családban tudom én is elképzelni ezt a vállalást. Úgyhogy arra ösztönzök mindenkit, hogy ebben gondolkozzunk, ezt terjesszük, és ebben próbáljuk meg az országban a szemléletet is megváltoztatni.

Engedjék meg, hogy utoljára, utolsó szóként én is hadd kezdeményezzek valamit. Az IPU-hoz hasonlítva - sok ország baráti tagozatát hoztuk létre - úgy gondolom, hogy itt a parlamentben érdemes lenne létrehozni a családok baráti tagozatát, és azt kezdeményezem, hogy hozzunk létre egy ilyen baráti tagozatot, és tartsuk napirenden ezt a témát, ne csak kampányszerűen, ne csak politikai nyilatkozatokkal, hanem állandóan, folyamatosan foglalkozva a témával. Mindenki, akinek ez szívügye, és aki ezt fontosnak tartja, folyamatosan foglalkozzon ezzel, úgyhogy kezdeményezem, hogy hozzunk létre egy ilyen parlamenti baráti tagozatot.

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzáállását. (Taps a kormánypártok és a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  124  Következő    Ülésnap adatai