Készült: 2024.04.28.06:34:49 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

256. ülésnap (2017.11.13.), 404. felszólalás
Felszólaló Bodó Sándor (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:32


Felszólalások:  Előző  404  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BODÓ SÁNDOR (Fidesz): Köszönöm szépen. Turisztikai élményei mindenkinek vannak jó esetben, és ez nyilván életkortól, élethelyzettől függően azért elég változó lehet. Másképp éli meg az ember gyermekként, fiatal felnőttként, kisgyermekes családban, illetve idősebb korában. A turisztikának szerteágazó lehetőségei vannak: szabadidős, kulturális, sport, aktív pihenés, és lehetne még sorolni természetesen ezeket a fejezeteket.

Nincs magától turisztika, azt azért mindannyian látjuk, és azzal is tisztában kell lennünk, hogy ez egy fontos iparággá nőtte ki magát már több országban, és szerencsére ezek közé tartozik Magyarország is. A magyar mentalitástól egyébként érthető módon nem áll távol a vendégszeretet, és ez különleges bónusz még ebben a helyzetben.

Természetesen az eredményekért tenni kell, a turisztikai sikerek nem jönnek maguktól, így aztán a 2017. július 12-én megtartott kormányülésen örömmel tapasztaltuk, hogy kiemelt turisztikai régióként nevesítették a Debrecen–Hajdúszoboszló–Horto­bágy–Tisza-tó térségét. Ennek értelmében meghatározásra kerültek a térségben megvalósítandó egyes beruházások is, amelynek eredményeként a 2017-2030 közötti időszakban 5 milliárd forint értékű fejlesztés valósul meg Hajdúszoboszlón. Az elfogadott stratégiai fejlesztési program tartalmazza azokat a programokat, amelyek a térség további fejlődését szolgálva segítik az itt élők gazdasági, kulturális fejlődését, színesítik a turisztikai lehetőségeket és további európai színvonalú városfejlesztési elemeket tartalmaznak.

Választókerületem kiemelkedő jelentőségű városa Hajdúszoboszló, de azt gondolom, hogy ez országos viszonylatban is elmondható, aminek helyzete jelentősen meghatározza nem csak a térségben élők mindennapjait. Gazdasági, turisztikai központként jelenik meg a város, aminek fejlesztése igen nagy örömünkre szolgál.

A program keretén belül lehetőség van vonzó városkép kialakítására 1,5 milliárd forint értékben, az európai színvonalú gyógyfürdő gyógyparkjának a megújítására 1 milliárd forint értékben, a strandfürdőn további egyedi élményövezet kialakítására szintén 1,5 milliárd forint értékben, illetve a négy évszakos aktív élményközpontú attrakció fejlesztésére 1 milliárd forintos összegben.

Tudjuk, hogy a turizmus fejlesztése nagy hatással van az itt élők gazdasági helyzetére és hazánk lehetőségeinek a további növelésére is. A meglévő lehetőségek bővítése, színesítése, fejlesztése kiemelkedően fontos, és örömünkre szolgál, hogy ehhez Magyarország Kormánya is biztosítja az anyagi erőforrásokat. Azzal, hogy bővítjük a város lehetőségeit, több látogatóra számíthatunk, ami gazdasági szempontból is jelentős, és hiszem, hogy hosszú távú befektetést jelent.

A korábbi felszólalásaimban is utaltam már arra, hogy bár rekordszámú vendéget fogad Hajdúszoboszló évről évre, de mégsem dőlhetünk hátra, hiszen a riválisok is dolgoznak. A hazai az eredmények elemzése után gondolkodnunk kell azon, hogy hogyan tovább, és a kormány döntése pedig azt mutatja, hogy ebben van partner számunkra. Örömmel tölt el tehát, hogy ezek a fejlesztések most már jogszabályi rendeletben is megfogalmazódnak, és a programszintű kimunkálás is megkezdődött.

Ebben a tevékenységben, ugye, elhangzott, tulajdonképpen négy település vagy tájegység vesz részt, Debrecen, Hajdúszoboszló, Hortobágy és a Tisza-tó térsége, és fontos, hogy ezek a szereplők ne riválisként tekintsenek egymásra, hanem együttműködő, egymást segítő partnerként. A programban szerepel síkvidéki kerékpározás infrastrukturális fejlesztés is, amely a Tisza-tót, Egyeket, Tiszacsegét is érinti, és hiszem, hogy ez egy új attrakció lehet a turizmus szempontjából.

Ebből a szempontból a gazdasági lehetőségek szinte korlátlanok, és én hiszem, hogy a megvalósuló fejlesztések nemcsak az itt élők életkörülményeit fogják javítani, hanem a további turisztikai fejlődés útját is biztosítani fogják. Köszönjük szépen egyértelműen a támogatást, és én hiszem, hogy az eddig végzett munka és a jelenlegi tervezés is azt a célt fogja szolgálni, hogy ez a térség a turisztika további fellegvára lehet a jövőben is. Köszönöm szépen a figyelmüket.




Felszólalások:  Előző  404  Következő    Ülésnap adatai