Készült: 2024.09.22.21:45:41 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

29. ülésnap (2018.10.15.), 234. felszólalás
Felszólaló Mirkóczki Ádám (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:52


Felszólalások:  Előző  234  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MIRKÓCZKI ÁDÁM (Jobbik): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Államtitkár Úr! Először röviden az ön mondandójának egy mondatára reagálnék, amit a végén említett, nevezetesen, hogy ezzel az ellenjelentésükkel egy hasonló tartalmú, arányos választ ad a Magyar Országgyűlés a Brüsszelben elfogadott Sargentini-jelentésre. Inkább kérdést tennék fel. Ön szerint az a tartalom, amit önök írtak, vajon azzal a tartalommal vetekszik-e, amit Brüsszelben alkottak és olvashattunk? Szerintem nem, hiszen önök kizárólag határkerítésről és bevándorlásról beszélnek, amiről egyébként kell is beszélni, de köszönőviszonyban sincs azzal a kritikai éllel, ami az önök kormányzásával szemben megfogalmazódott. Arányos lenne az önök által elfogadni kívánt magyar határozati javaslat? Mert akkor itt szerintem minden ellenzéki képviselő és párt tévedésben lehet, mert nem tudunk arról, hogy Magyarország akár a 7. cikkelyt, akár bármi mást tudna az Európai Unióval szemben indítani. Hiszen ennek a javaslatnak Brüsszel részéről pontosan ez a legnagyobb problémája, amit egyébként önök helyett 10 millió magyar ember visel majd következményként.

Természetesen a mi bizottságunkban is, a Nemzetbiztonsági bizottságban is téma volt az önök indítványa. Azt azonban szeretném hangsúlyozni, hogy ha nemzetbiztonsági relevanciáról beszélünk, akkor arról a relevanciáról kell beszélni, hogy ténylegesen a nemzet érdekét, a nemzet biztonságát mi veszélyezteti, vajon a brüsszeli jelentés, vagy az önök politikája. Számomra sokkal inkább az utóbbi a helyes. Ugyanis senki nem akarja elvenni a határvédelem jogát, sem a jelentés, sem pedig a Frontex, amit másfél évvel ezelőttig még az önök miniszterelnöke is hirdetett. Akkor még a Frontex erősítését és létszámduzzasztását követelte, most pedig egy teljesen más előjellel beszél a Frontexről. Most már úgy látszik, hogy ha meg akarják oldani önök helyett ezt a problémát, akkor nem engedik megoldani, mert maguknak ez inkább kampánytéma, semmint egy megoldandó probléma.

A nemzetbiztonsági kockázatot nem ez a jelentés okozza. A nemzetbiztonsági kockázatot az okozza, amit ennek a jelentésnek a 70-80 százaléka tartalmaz, konkrétan a független intézmények párt általi megszállása, a magyar média-viszonyrendszer tarthatatlan állapota, a mérhetetlen korrupció, és hadd ne soroljam azokat az alkotmányos, normális értelemben vett alapelveket, amelyeknek egy ilyen országban, amelyik az Európai Unió tagja, működnie kéne, de nem működik, csak papíron létezik. Ez okozza a nemzetbiztonsági kockázatot.

És ha még profánabb módon lefordítjuk, hogy mit jelent ez Magyarország lakosaira nézve, nos, azt jelenti már most, hogy az európai uniós források egy részét vissza kell fizetni az önök korrupciója miatt, a jövőben, ha a 7. cikkely  bízunk benne, hogy nem indul el, és lesz ország, amely vétózni fog  mégis életbe lépne, akkor különböző szankciók és további anyagi források megfizetésére vagy ki nem fizetésére kötelezné negatív értelemben Magyarországot. Ez az, ami ténylegesen nemzetbiztonsági kockázatot jelent, és nem az, amit önök szajkóznak és mantráznak.

S még egyszer mondom, mi partnerek vagyunk abban, hogy az ország biztonságát garantálni kell, nemcsak a határon, de a határon belül is, partnerek vagyunk abban, hogy ha kell, a honvédséget erősítsük meg, partnerek vagyunk abban, hogy ha kell, a rendőrséget erősítsük meg, sőt önökkel szemben 2010 óta követeljük, hogy az önálló határőrség álljon föl, amit önök együtt szavaztak le az akkori MSZP-SZDSZ-kormánnyal. Erről kellene beszélni, és akkor nem lehetne mutogatni itt mindenféle jelentésekre és hazug propagandára, amit önök ezzel szemben alkalmaznak folyamatosan, és mintegy 10 millió embert próbálnak megvezetni.

Én teszek egy utolsó, mondjuk úgy, túl naiv kísérletet arra, hogy ha érdemi vitát, érdemi válaszokat akarnak, akkor először gyakoroljanak önkritikát, ami önökre egyáltalán nem jellemző, és gyakoroljanak némi alázatot, ami már évek óta, de lehet, hogy egy évtizede egyáltalán nem jellemző. Vegyenek vissza a korrupcióból, vegyenek vissza abból az antidemokratikus politikából, amely látszatra ugyan demokrácia, valójában pedig bolsevikabb tempó a bolsevikabb tempónál. Köszönöm szépen, és képviselőtársaim majd folytatják. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  234  Következő    Ülésnap adatai