Készült: 2024.04.26.10:29:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

166. ülésnap (2004.09.21.), 191. felszólalás
Felszólaló Mádi László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 1:59


Felszólalások:  Előző  191  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MÁDI LÁSZLÓ (Fidesz): Felolvasnám önnek egy köztiszteletben álló elemzőnek a véleményét. „ Ha azt nézzük, hogy az idén a GDP mintegy 0,8 százalékának megfelelő kiadásmérséklő intézkedéseket hozott a kormány, enélkül az eredményszemléletű hiány 5,8 vagy afeletti mértékű lenne, és tavaly még 3,8 százalékos deficitet prognosztizáltak, ez azt mutatja, hogy a Pénzügyminisztériumnak nincs kontrollja a költségvetési folyamatok felett. A kormánynak most már senki sem hiszi el azt, amit mond, a gazdaságpolitika hitelessége romokban. Ha jövőre nem lesz a rendszer egészét érintő változás, a 2005-ös hiány nem sokkal fog különbözni az ideitől. A 2010-es euróátvétel csak abban az esetben tartható, ha a gazdaságpolitikában valaki elkötelezett emellett, de jelenleg még a rövid távú stratégia céljait sem tudják teljesíteni.ö (Göndör István: 2003-ról van szó, képviselő úr!)

Sajnos, képviselő úr, ez az alapvető probléma. Ezt nem politikus mondja, ezt egy nagyon tekintélyes elemző mondja: nem lehet stabilitás, kiszámíthatóság nélkül hitelesnek maradni. Hatszor csináltak restrikciós csomagokat az elmúlt két évben, a 2003-as év már teljes felelősségben az önöké; a 2002-es évhez képest nem csökkent lényegében a hiány, mert 2002-ben egyszeri intézkedések miatt volt magasabb a hiány. Sajnos, a korábbi évekhez képest, a polgári kormányhoz képest ez a hiány sokkal magasabb szinten stabilizálódott, miközben a beruházások - amit ön mond - alapvetően a multinacionális cégek beruházásai. Meg kell kérdezni az egyszerű magyar vállalkozókat, akár Püspökladányban Arnóth képviselő úr el tudja mondani, akár Braun Márton Szekszárdon meg tudja mondani, hogy mit szólnak a magyar kis- és középvállalkozások, mennyire érzik ezt a gazdasági növekedést és a beruházásokat.

Attól tartok, hogy sokkal kevésbé, akkor, amikor már nincs Széchenyi-terv, akkor, amikor az a típusú beruházásösztönző politika, amit a polgári kormány idején megtapasztaltak, ma már csak romokban van, sajnos. (Taps a Fidesz soraiban.)




Felszólalások:  Előző  191  Következő    Ülésnap adatai