Készült: 2024.04.28.01:15:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

265. ülésnap (2017.12.11.), 18. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba
Beosztás Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 4:14


Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Ami az eredményeket illeti, Magyarország egy erősödő gazdasággal, több munkahellyel, fokozatosan növekedő bérekkel zárja az évet, ahol minden magyar családnak megvan az a lehetősége, hogy egy lépést tegyen előre a saját életében.

Ami a biztonsági kockázatokat illeti, az elmúlt hetek és napok eseményei után mindenki joggal teszi fel a kérdést, hogy miért foglalkozik egyre több uniós európai vezető Magyarországgal, miért próbálnak meg egyre többen külföldről beavatkozni a magyar választási kampányba. A válasz egyszerű: azért, mert Magyarország az az ország, amelyik ellenáll az elhibázott, veszélyes betelepítési, bevándorlási terveknek, éppen ezért meg akarják törni, s ha Magyarországot sikerülne megtörniük, akkor végérvényesen el lehetne indítani a kvótaprogramot.

Aki szeretné tudni, hogy mi is valójában a helyzet, mire is számíthatunk, az ne az ellenzék nyilatkozatait nézze, hanem nézze a brüsszeli politikusok nyilatkozatait. Nézzünk is párat! A liberális európai parlamenti képviselő, Sophie in't Veld szerint nem kellene lezárni a határokat. A baloldali Tanja Fajon szerint Európa migrációs kontinens, sem a határok, sem a kerítések nem fogják megakadályozni a bevándorlókat, hogy idejöjjenek. Frank Engel, aki luxemburgi, arról beszélt, hogy nem lehet európai ország az, amelyik nem fogad be bevándorlókat: mindannyian bevándorlók voltunk, és továbbra is bevándorlók maradunk ‑ mondja ő. Ez a politikus azt sem titkolta el, hogy a migránsok befogadása sokba kerül majd az egyes országoknak, ehhez meg kell találni a pénzeket. Egy másik EP-képviselő, Ana Gomes arra is javaslatot tesz, hogy miből fedeznék mindezt. Azt mondta, hogy ha egy tagország nemet mond a betelepítési tervekre, akkor annak következményei kell hogy legyenek, a következményeknek pedig akkor van meg a hatásuk, ha zsebbe vágóak.

Nem maradt le a nyilatkozatokban Jean-Claude Juncker sem, az Európai Bizottság elnöke, aki azt mondta, hogy törvényes lehetőséget kell teremteni az Európába irányuló bevándorlásra. Ezt azért tartja szükségesnek, mert szerinte Európának szüksége van a bevándorlásra a következő évtizedekben. Továbbá valamiért azt is szükségesnek tartotta kinyilatkoztatni, hogy Afrika mindig is a történelmünk része volt. Csak egyetlen dolgot tudunk ezen politikusok javára írni, hogy legalább tiszta lapokkal játszanak, nem úgy, mint a hazai ellenzéki pártok, akik úgy tagadják le az egész betelepítési program létét, hogy közben odakint Brüsszelben simán megszavazzák, csont nélkül.

Tisztelt Ház! Amint a fenti nyilatkozatok is bizonyítják, a helyzet most forró politikai értelemben, Magyarország politikai célkeresztben van, azt akarják elérni, hogy a kormány adja fel eddigi elvi álláspontját. Ilyen körülmények között van igazán jelentősége annak, hogy több mint 2 millió 300 ezren vettek részt a nemzeti konzultációban, és a részeredmények után elmondhatjuk, hogy a több mint 2 millió résztvevő szinte egyhangúlag utasítja el a betelepítést és minden más bevándorlást segítő tervet. Nem akarnak betelepítést, akarnak viszont erős határvédelmet. A magyarok nem akarnak fejenként 9 milliót költeni minden bevándorlóra, nem akarják, hogy háttérbe szoruljon saját kultúránk és nyelvünk, és azt is elutasítják egyébként, hogy az illegális bevándorlást ellenző országokat nyomás alá helyezzék.

Szeretnénk mindenkinek köszönetet mondani, akik kiálltak és kiállnak Magyarországért. Az itt jelen lévő képviselőket és minden felelős politikai szereplőt arra kérünk Magyarországon, hogy hallják meg a magyarok hangját, hallják meg a magyarok szavát, akik az ellenzéki pártokkal ellentétben nem akarják, hogy Magyarország bevándorlóország legyen. Az a helyzet, hogy az ellenzék nyilatkozatait szemügyre véve, meghallgatva, úgy látjuk, hogy ebben az ügyben egyelőre csakis a kormányra számíthatnak és a kormánypártokra.

A tét most nem kevesebb, mint Magyarország függetlensége és szuverenitása, és ez már olyan súlyú ügy, amely a jövő évi választás fő tétjét is kijelöli. Egy biztos, a kormány bele fog állni a vitákba, készen állunk, meg kell védenünk Magyarország biztonságát. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai