Készült: 2024.04.29.11:30:56 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

211. ülésnap (2017.04.04.), 74-76. felszólalás
Felszólaló Hollik István (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:54


Felszólalások:  Előző  74 - 76  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HOLLIK ISTVÁN (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Végighallgattam ezt a vitát, már ha vitának lehet nevezni, mert szerintem ez vita nem volt, hiszen azt láthattuk, hogy a miniszter úr, illetve a képviselőtársaim itt a kormányoldali patkóban, beszéltünk a törvényjavaslatról, beszéltünk arról, hogy véleményünk szerint ez a törvényjavaslat arról szól, hogy a szabályokat mindenkinek be kell tartani (Gőgös Zoltán: Gyere ötre a tüntetésre, majd elmagyarázzák neked! Gyertek oda! Gyávák vagytok!), illetve arról szól, hogy a Magyarországon működő külföldi egyetemek működését nemzetközi egyezményekben kell rögzíteni (Dr. Bárándy Gergely: Iratkozzál be a CEU-ra, hátha megérted legközelebb!), de az ellenzék erről a törvényjavaslatról, illetve ezekről a javaslatokról, amelyek a törvényjavaslatban vannak, egy szót nem szólt. Teljesen szakmaiatlan volt a vita, én úgy éreztem magam, mintha egy ilyen index.hu-s vagy 444.hu-s cikkek felolvasóestjébe csöppentem volna. (Gőgös Zoltán: A következő rólad fog szólni!)

Egy dolgot viszont megtanulhattunk ebből a vitából: azt tanulhattuk meg, hogy hogyan működik az a demokrácia játékszabályait sok esetben kikerülő hálózat, Soros György hálózata, amely ezt az egyetemet működteti. Hogyan működik? Úgy működteti, hogy rémhíreket, álhíreket (Kunhalmi Ágnes: Igaz ez, Dunai Mónika?), hazugságokat terjeszt többek között ezzel a törvényjavaslattal kapcsolatban is, és evvel megtéveszt Nobel-díjasokat, közgazdászokat (Derültség és taps az MSZP, a függetlenek és az LMP soraiban. ‑ Kunhalmi Ágnes: Azok mind hülyék!), hiszen ezek a Nobel-díjasok és ezek a közgazdászok azt gondolják (Az elnök csenget. ‑ Köz­be­kiáltás az MSZP soraiból: Sok hülye Nobel-díjas!), hogy itt az egyetemi tanszabadság megszüntetéséről van szó, holott erről szó sincs, ez nem igaz, ez nem igaz. (Folyamatos, nagy zaj. ‑ Az elnök ismét csenget.)

ELNÖK: Folytassa, Hollik képviselő úr!

HOLLIK ISTVÁN (KDNP): Az a helyzet, hogy az önök megnyilatkozásaiból is egyértelműen kiderül, hogy ezek szerint önök is ennek a Soros-hálózatnak a tagjai, ugyanis ugyanazt csinálják, amit egyébként az elmúlt napokban az index.hu vagy a 444.hu csinált: rémhíreket terjesztenek, a tanszabadság megszüntetéséről beszélnek, amikor erről ez a törvényjavaslat nem szól, szó sincs erről.

Azt mondta Hiller István, Magyarország érdeke, hogy egy nemzetközileg elismert, a munkaerőpiacon magasra értékelt diplomát és tudást adó egyetem Magyarországon működjön, ebben egyetértek vele, ez a Közép-európai Egyetem, ez a Közép-európai Egyetem. (Dr. Szél Bernadett: Pista! Szavazz nemmel!) A CEU nem ez, a CEU egy fantomegyetem, a CEU-nak nincsenek diákjai, a CEU-nak nincsen campusa, a CEU-nak nincsen képzése, a CEU semmit nem csinál. (Gőgös Zoltán: De bolond vagy!) Az Oktatási Hivatal vizsgálatából teljesen egyértelműen kiderül, hogy a Közép-európai Egyetem együttműködési megállapodás keretében saját képzéseként kínálja a CEU képzéseit. Tehát magyarul azt kérdezem, hogy mi a hozzáadott értéke a Central European Universitynek. (Közbekiáltás a kormánypártok soraiból: Semmi! Semmi!) Semmi. (Hiszékeny Dezső: Akkor miért félsz tőle?) A Közép-európai Egyetemre vannak felvéve azok a tanárok, akik ott oktatnak, a képzéseket a Közép-európai Egyetem folytatja le. (Burány Sándor: Kovács Zoltán elmagyarázza neked! ‑ Folyamatos közbekiáltások az ellenzéki padsorokból.)

Én egy dologra tudok gondolni: Soros György 2004-ben azért fordult bizalmaskodó levélben, amelyet a miniszter úr is itt ismertetett, az akkori oktatási miniszterhez, hogy megmaradhasson az a helyzet, hogy ebben a jogilag zűrzavaros helyzetben egy magyar egyetem diákjai végső soron amerikai diplomát tudjanak kapni. Ez egy igazságtalan helyzet (Gőgös Zoltán: Miért? Mi a baj vele?), úgy gondoljuk, hogy ezt meg kell szüntetni, és pontosan annak a világnak szeretnénk véget vetni, hogy Soros György ír egy urambátyám hangvételű levelet az akkori oktatási miniszternek, hogy légy már oly kedves, miniszter uram, a CEU-t ne tegyétek már be abba a törvénybe, meg az a törvény ne vonatkozzon rájuk. Erről szólt az a levél, amelyet most a miniszter úr ismertetett, és mi ennek a világnak szeretnénk véget vetni. (Dr. Harangozó Tamás: A kommunista diktatúrában a főnököd hogyan került oda? Ha!? Oxfordba. Erről beszéljél! ‑ Kunhalmi Ágnes közbekiáltása.)

És még egy szót a tanszabadságról. A Közép-európai Egyetem, amint most már az önök számára is talán egyértelművé vált, mindent végez, és ez egy Magyarországon bejegyzett egyetem, annak a működése ebben a vitában szóba se kerül, az oktatók ezen az egyetemen tanítanak. Ennek az egyetemnek kilenc darab kétéves mesterképzése van. Engedjék meg, hogy ebből hármat felolvassak önöknek.

(12.50)

Ezekből a kétéves mesterképzésekből az első a critical gender studies, a második a women’s and gender studies, a harmadik a women’s and gender history. És van másik hat. (Közbeszólások az MSZP soraiból.) Ha egyébként a Fidesz-KDNP a tanszabadságot szeretné megszüntetni, akkor ezeket a szakokat már rég megszüntettük volna. (Folyamatos moraj. ‑ Az elnök csenget.) De Magyarországon tanszabadság van, a Közép-európai Egyetemen, amely jogszerűen működik, azt tanítanak, amit akarnak (Dr. Harangozó Tamás: Neked a nő verve jó, ugye? ‑ Kunhalmi Ágnes: A vak komondor jobb lenne?), függetlenül attól, hogy egyébként mi itt, akik a Fidesz-KDNP padsoraiban ülünk, egyetértünk-e ezzel vagy sem. Tehát, tisztelt ellenzéki képviselőtársaim, Magyarországon tanszabadság van.

Még egyszer szeretném az önök számára is egyértelművé tenni, ez a törvényjavaslat arról szól ‑ és köszönjük szépen Ikotity Istvánnak is, hogy fölhívta erre a figyelmet ‑, hogy tiszta vizet szeretnénk önteni a pohárba, és például olyan szabályozást szeretnénk, ami az Andrássy Egyetem esetében már működik. Hiszen az Andrássy Egyetem jogszerűen működik, nem mutyizni akar, nem titokban akar jogszerűtlen előnyökre szert tenni (Dr. Harangozó Tamás: 27 éve működik!), ahogy ezt egyébként a Közép-európai Egyetem, illetve a CEU teszi, hanem meg akar állapodni a magyar állammal. És érdekes módon az Andrássy Egyetem működése nemzetközi egyezményben szabályozva van.

Mi semmit nem akarunk, csak hogy ugyanez történjen meg minden más, Magyarországon működő külföldi egyetem esetében is. (Közbeszólások az MSZP soraiból.) Erről szól ez a jogszabály, kérem, hogy éppen ezért támogassák. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  74 - 76  Következő    Ülésnap adatai