Készült: 2024.09.23.03:16:38 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

36. ülésnap (2018.10.31.), 82. felszólalás
Felszólaló Molnár Gyula (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:00


Felszólalások:  Előző  82  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MOLNÁR GYULA (MSZP): Szép jó napot kívánok! Ki a fene gondolta volna, hogy ez lesz ma itt az egyik legnagyobb vita (Derültség.), a külügyi igazgatás.A 70-es években Csou En-laj, aki akkoriban a Kínai Kommunista Párt egyik főideológusa volt (Derültség.)  nyilván nem ismerik, de majd fognak róla még hallani (Nacsa Lőrinc: Önök személyesen is!) , tehát Csou En-laj Párizsban járt, és megkérdezték tőle, hogy mi a véleménye a nagy francia forradalomról. És akkor Csou En-laj  mert a kínaiak egyébként bölcs emberek; a keleti nyitást többet kellene olvasgatniuk önöknek, ha már a déli nyitáson túl vagyunk , tehát Csou En-laj akkor azt mondta, hogy túlságosan közel vagyunk még ahhoz, hogy objektív véleményt mondjunk az eseményekről.

Szóval, azt szeretném önöknek mondani, hogy egy picit nagyobb mértéktartást szeretnék önöktől kérni, amikor a magyar diplomácia, mondjuk, elmúlt 29 esztendejét próbálják meg átfogó módon értékelni. Tudják, az a probléma, hogy majd egyszer lesz itt valaki, önök már nem lesznek itt vélhetően, mert az élet ezt a gárdát ki fogja sodorni a politikából, amikor majd nagyon-nagyon csúnya szavakat is lehet arról mondani, amikor nagyon-nagyon leegyszerűsítjük a világot.

Vagyunk a teremben egypáran, akik ilyen mérnökemberek vagyunk, akikben van valamifajta szabályrendszer. Tehát egy fogaskerék, ha nem akkora, akkor az az áttétel nem megy. A politikába belefér az, hogy tízből egyébként nyolc dolog olyan, mint ha az lenne, hogy igaz lenne, de kettő nem, és ha önöknek az emberek elhiszik, akkor ezt készséggel elfogadom, a politikában ez működik. Egyébként pedig az életben normálisan nem működik. És arról próbáltunk mi itt beszélni, egyébként nagy tisztelettel és nem vádaskodva szerintem, hogy a diplomácia olyan lehetne, hogy ki kellene venni ebből a mindennapi vitából, és hagyni a diplomatákat egy megfelelő életpályamodellben normálisan tenni a dolgukat és dolgozni.

Egy zárógondolat: nem a román életszínvonalról beszéltek, hanem hogy a román bérek bizonyos szakmákban lehagyják a magyar béreket, ez pedig sajnos tény. Köszönöm. (Taps az MSZP és a Párbeszéd soraiban.)




Felszólalások:  Előző  82  Következő    Ülésnap adatai