Készült: 2024.04.28.09:06:54 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

168. ülésnap (2012.03.05.), 12-14. felszólalás
Felszólaló Vona Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:58


Felszólalások:  Előző  12 - 14  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VONA GÁBOR (Jobbik): Tisztelt Miniszterelnök Úr! Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Január 21-én egy százezres tömeg vonult az Andrássy úton békemenet néven, de nagyobb részt a kormány szimpatizánsaiból állt ez a menet. Azért ezt a tömeget egy jelszó forrasztotta ott egységbe, az volt a transzparensre írva jelszóként, hogy "Nem leszünk gyarmat!" - ez volt a jelszó. Hozzáteszem, hogy ez a jelszó egyébként bőven túlnő a békemenet résztvevőinek közönségén, nyugodtan mondhatnám azt is, hogy ez minden józanul gondolkodó, tisztességes magyar ember óhaja és vágya, mondhatnám úgy is, hogy ez a nemzeti minimum.

Ami akkor ezt a nemzeti minimumot kiváltotta, hogy nem leszünk gyarmat, az mi volt? Az Európai Bizottság három ügyben indított Magyarország ellen kötelezettségszegési eljárást, illetve a költségvetési fegyelem szorítására hívta föl a figyelmet. Azóta eltelt másfél hónap, és javult-e a helyzet? Nemhogy javult a helyzet, hanem egyenesen romlott, azóta az Európai Parlamentben most már szinte kéthetente magyarellenes napot tartanak. És ebben az egészben a legszomorúbb, hogy az Európai Parlamentben lévő szocialista képviselők az Európai Parlament elítélő határozatát meg is szavazták. Sőt, Gurmai Zita a hétvégén bejelentette, hogy még bocsánatkérésre sem hajlandó ebben a kérdésben, tehát megátalkodottan vettek részt ebben a magyargyalázásban. (Közbeszólás a Jobbik soraiból: Úgy van!) Aztán az Európai Bizottság a túlzott deficit eljárás kapcsán a kohéziós támogatások megvonására tett javaslatot, tehát folytatódik a Magyarországra nehezedő nyomás. És megint az MSZP-t kell előhoznom, Andor László megint elkövetett olyat, amit, azt hiszem, csak MSZP-s tud elkövetni Magyarországon, nem vett részt ezen az ülésen, bár azért levélben elküldte, hogy egyetért vele.

Szóval, mindezek tudatában az MSZP-vel nem akarok többet foglalkozni, de azért elgondolkodtató, amikor Mesterházy Attila azt mondja, hogy egy hosszú menetelésbe kívánnak kezdeni a választásokig. Hogy hová meneteljen az MSZP? Én annak örülnék a legjobban, ha a francba menetelne el. (Taps a Jobbik soraiban. - Derültség a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Képviselő Úr! Felhívom a figyelmét, hogy a parlamentben van, és ehhez illő szóhasználatot kérek a jövőben. (Közbeszólás és felzúdulás a Jobbik soraiban. - Szórványos taps az MSZP soraiban.)

VONA GÁBOR (Jobbik): Nem tudom mással magyarázni, csak az indulattal. De mit tett a kormány? Furcsa egy szabadságharcot vívtak önök, és furcsa szabadságharcosok önök, ugyanis a mellékhadszíntereken szívesen harcolnak, pláne, ha saját hatalmuk bebetonozásáról van szó. Éles szócsatát vívnak a médiatörvény ügyében, éles szócsatát vívnak a bírók korai nyugdíjaztatásának kérdésében, de a fő fronton, a valódi fronton, a gyarmatosítás frontján pedig leteszik a fegyvert. Hát milyen szabadságharc ez? Ugye, Cséfalvay Zoltán államtitkár úr hétvégi nyilatkozatát is érdemes megvizsgálni. Ő megnyugtatja a magyar népet, ne aggódjon az europaktum miatt, ne aggódjon a fiskális unió miatt, nagyon jó lesz ez nekünk. Szó szerint idézem: "ugyanis Magyarország a legambiciózusabb, legszélesebb körű reformprogrammal rendelkezik, és erre készül". Azért fordítsuk le ezt magyarra, hogy a kedves tévénézők is értsék, ez a legdurvább megszorítás. A legambiciózusabb, legszélesebb körű reformprogram a legdurvább megszorítást jelenti. Magyarul: 100 milliárd már az idén, a következő évben 300 milliárd jön majd megszorításképpen, és kérdés, hogy bírja-e ezt a magyar társadalom.

Járnak emberek között. És ha már ennyire jó nekünk ez az Európai Unió és ez a fiskális unió, akkor azért nehezen érthető az önök részéről az a fajta viszolygás, amivel a mi európai uniós tagságunkat vizsgáló bizottság felállítását akadályozzák. Ha ennyire egyértelmű a helyzet, államtitkár úr, miniszterelnök úr, tisztelt képviselő urak, akkor miért nem vizsgáljuk meg? Miért nem semmisítik meg a mi érveinket, és bizonyítják be fehéren feketén, hogy az Európai Unió nekünk jó? Szerintünk nem jó. Ajánljuk Lóránt Károlynak a Magyar Nemzetben megjelent cikkét, amelyben arról ír, hogy a centrumországok évente 100 milliárd euró, ismétlem, százmilliárd euró jövedelmet vonnak ki a perifériaországokból, többek között Magyarországról. Tehát nem nettó nyertesei vagyunk az európai uniós tagságnak, hanem nettó ráfizetői vagyunk.

És rátérve lényegi mondandómra, 2003-ban, abban talán egyetértünk, nem erre az Európai Unióra szavaztak igennel az emberek. Abban is egyetértünk, hogy 2010-ben senki sem kapott felhatalmazást, sem önök, sem mi, hogy az europaktumról döntsünk, mert 2010-ben még nem volt europaktum. Azzal is egyetértünk, hogy ez az Európai Unió már egészen más, mint aminek indult, ez az Európai Unió most már az európai egyesült államok, ebben nem akarunk tagok lenni, és ebben a helyzetben egyetlenegy elfogadható politikai megoldás van, ami mindenki számára elfogadható, ez a népszavazás. Kérdezzük meg az embereket, akarják-e így, akarják-e ezekkel a feltételekkel a további csatlakozást, a további tagságot. Én írtam is a békemenetnek, hogy talán a kormányra próbáljanak ez ügyben nyomást gyakorolni, talán egy civil szervezet részéről furcsa lenne, ha ezt visszautasítanák. És ez nem példátlan, ott van Írország, ott van Csehország, ha Franciaországban úgy alakul az elnökválasztás, akkor ott van Franciaország.

A Jobbik álláspontja egyértelmű, ez egy eutanázia, vagy még annál is rosszabb, mert meg sem kérdezik a haldoklót. Kérem, miniszterelnök úr, kérdezzék meg az embereket. Ha ettől elmenekülnek, ha ezt nem teszik meg, akkor fölteszem a kérdést, mennyivel jobbak önök Andor Lászlónál.

Köszönöm a figyelmet. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  12 - 14  Következő    Ülésnap adatai