Készült: 2024.04.29.20:49:39 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

88. ülésnap (2015.06.17.), 18. felszólalás
Felszólaló Dr. Vejkey Imre (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:43


Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. VEJKEY IMRE (KDNP): Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Mindenekelőtt engedjék meg, hogy tájékoztassam önöket arról, miszerint 2015. június 11-12 között Berlinben nagy sikerrel megtartottuk a 20. Európai Prayer Breakfastet, melynek fő mottója a híd szó volt. A híd sok mindent jelent fizikai és spirituális értelemben, de bármely oldalról nézzük is, a híd sine qua nonja, vagyis elengedhetetlen feltétele és ezáltal lényegi eleme, értelme maga a forgalom.

A forgalom, ami lehet kétirányú, vagyis spirituális értelemben véve kölcsönös, de akár csak egyirányú is, ami annyit tesz, mint adni a viszonzás elvárása nélkül. Ember és ember közötti viszonylatban ez azt jelenti, hogy benső késztetést érzünk arra, miszerint képességünkkel, tehetségünkkel és erőnkkel a másik szolgálatába álljunk. Az ilyen önzetlen cselekedet jellemzője a szabadság, és óhatatlan velejárója az öröm. Kívánom, hogy minél több honpolgárunknak legyen ilyen átélt örömben része!

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Az egyes politikai pártcsaládok között nemcsak Magyarországon, hanem szerte a nagyvilágban is súlyos törésvonalak húzódnak, kérdés, kell-e, lehet-e felette hidakat építeni. Mindkét eldöntendő kérdésre ‑ az imént hallott viták ellenére is ‑ az egyértelmű válasz az, hogy igen. A hidaknak a politikai életben fontos szerepük van.

A Prayer Breakfast azért is rendkívüli intézmény, mert a különböző nézetű frakciók képviselőit képes egy asztalhoz ültetni, a teremtett világ platformján keresztül hozzásegíteni a világ különböző országaiban élő politikusokat ahhoz, hogy nyíltan megbeszéljék az országukat és a világot érintő akut kérdéseket.

A világtalálkozóra minden év február első csütörtökén kerül sor Washington DC-ben, idén télen ez immár a 63. alkalom volt.

(8.30)

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Most engedjenek meg egy személyes hitvallást! Én először a 2014. évben vettem részt egy ilyen rendezvényen azzal a céllal, hogy tanulmányozzam és hazánkban is létrehozzam a magyar parlamenti prayer breakfast csoportot.

Úgy gondoltam, hogy egy ilyen csoportot létrehozni az USA-ban a republikánusok és a demokraták között lehet, és esetleg még a világ más szerencsésebb helyein is, de nálunk, Magyarországon, ahol olyan mély árkok húzódnak az egyes parlamenti frakciók és képviselők között, hogy sokszor még a parlamentben sem köszönnek egymásnak, nos, ez lehetetlen. Lehetetlen, mert a kormánypártok és az ellenzéki pártok frakciói között személyeskedő és napi ellenségeskedő hangulat uralkodik, és ehhez képest kellene nekem ezeket az embereket egy asztalhoz ültetnem, hogy közösen reggelizzünk és Istenben való hittel imádkozzunk. (Gőgös Zoltán: A menekültekről!)

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Beláthatják, hogy a küldetés lehetetlennek, a helyzet pedig több mint szürreálisnak tűnt. De a barátaim azzal biztattak, hogy ami az embernek lehetetlen, az Istennek lehetséges. Így ebben a reménytelen helyzetben, imáimat e cél érdekében az Úrnak felajánlva mégis belevágtam: lesz, ami lesz. Sorban megszólítottam az ellenzéki pártok képviselőit, és csodák csodája, senki nem utasította vissza, sőt ennek tudatában megszólítva a kormánypárti képviselőket, ők is eljöttek. A jég felolvadt: 2015. április 10-én megvolt az első áttörés, az első találkozó, melyen magyar kormánypárti és ellenzéki képviselők közösen imádkoztunk Magyarországért és egymásért.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok és a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai