Készült: 2024.05.13.23:24:39 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

19. ülésnap (2018.07.17.), 22-24. felszólalás
Felszólaló Harrach Péter (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:37


Felszólalások:  Előző  22 - 24  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HARRACH PÉTER (KDNP): Tisztelt Elnök Úr! Kedves Képviselőtársaim! A hosszúra nyúlt rendkívüli ülésszak végéhez közeledünk, nem árt visszatekinteni az elmúlt hetekre, arra a törvényalkotási munkára, amit elvégeztünk közösen, méghozzá azt a kérdést kell feltennünk, hogy a mi szellemiségünk hogyan érvényesül ebben a munkában. Egy más megfogalmazásban azt is mondhatnám, hogy a rendezett világ megteremtése  hiszen erre irányultak a törvénymódosítások  mennyiben szolgálja az emberi méltóságot. (Dr. Vadai Ágnes: Semennyire! Magukat szolgálják!)Természetesen a képviselő asszony azt mondta, hogy a rendezett világ és az emberi méltóság egymással ellentétes. (Dr. Vadai Ágnes: Nem ezt mondtam! Tanuljon meg beszélni meg hallgatni!) Én azt szeretném most bebizonyítani, hogy a rendezett világ megteremtése nemcsak hogy nem ellentétes, de érdeke az embernek, és szolgálja egyúttal az emberi méltóságot is.

Kezdjük egy olyan kérdéssel, amelyben azok, akik nem tudják, miről van szó… (Megszűnik a hangosítás.)

ELNÖK: Frakcióvezető úr! Frakcióvezető úr, bocsánat, igazítsa meg, legyen szíves, a mikrofonját, mert kicsit szakadozik. Köszönöm. (Dr. Vadai Ágnes: Jó lesz így!  Harrach Péter mikrofonja továbbra sem működik.) Tessék a frakcióvezető úrnak egy pótmikrofont vinni! (Megtörténik.) Az időt természetesen beszámítjuk. Parancsoljon, frakcióvezető úr, folytassa!

HARRACH PÉTER (KDNP): (Hangosítás továbbra sincs a teremben.) Tehát a közterület rendjének és tisztaságának védelme. Hogy erre szükség van, azt mindenki természetesnek tartja, és hogy ez az érintetteknek, a hajléktalanoknak is az emberi méltóságát szolgálja, az is nyilvánvaló, de azokról az emberekről is szó van, akik ott közlekednek. (Zaj.) Viszont az is igaz, meg kell hogy mondjam, amikor én megnyomtam a gombot ennél a szavazásnál, eldöntöttem azt is, hogy fogunk foglalkozni ezeknek az embereknek a gondjaival, méghozzá a valódi civil szervezetek segítségével. (Az elnök csenget.) Egy másik kérdésről is hadd szóljak, az otthon és magánélet védelméről! Nyilvánvaló, hogy nekünk a szólás- és véleménynyilvánítás szabadságát védenünk kell, de az is nyilvánvaló, hogy mindenkinek joga van a saját otthonának a biztonságát, illetve a magánéletét is védeni. Ezt sem vonja talán senki kétségbe.

Egy másik kérdés az önvédelem erősítése. Magyarországra és Európára is a legnagyobb veszélyt a tömeges beáramlás jelenti. Aki azt elősegíti, azzal nem tudunk közösséget vállalni, viszont saját népünket, az ország lakosságát meg kell védeni, az igazi üldözötteknek viszont segítséget kell nyújtani. Tehát ez a kettős felelősség érvényesül ezen a területen is. Különösen elismerésre méltó az, hogy Magyarország milyen segítséget nyújtott az üldözöttek saját hazájukban való megsegítésében.

Vagy vegyünk egy másik példát, a keresztény kultúra védelmét! Különbséget kell tennünk a keresztény hit és annak gyakorlása, illetve a keresztény kultúra között. A keresztény hitet senkire nem akarjuk rákényszeríteni, viszont az európai keresztény kultúrát védenünk kell. Ez közös értékeinkről szól, az életformánkról, a szokásainkról, ünnepeinkről, de sajnos vannak európaiak, akik ezt megtagadták, és segítik az idegen és hódító kultúra megjelenését. Ezért van szükség ma különösen a keresztény kultúra védelmére.

(10.00)

Tekintsünk egy pillanatra előre, hiszen ősszel folytatódik a munkánk, hogyan érvényesül a tervezett őszi törvényalkotási munkában az az értékrend, amit próbáltam az elmúlt időszak munkájával összehozni.

Elsősorban az ellehetetlenült családok érdekében szeretnénk módosítani bizonyos törvényeket, és ha már képviselőtársam említette a devizahiteleseket, nemcsak róluk, hanem minden, más okból ellehetetlenült családról is szó van. Eddig is történtek intézkedések, gondolok a végrehajtás visszaéléseinek visszaszorítására, a csődvédelem bevezetésére vagy a kilakoltatási moratóriumra.

De még három témát megemlítenék. Az egyik az ápolási díj rendezése; nagy igény van erre, és valóban szükséges. A másik a csődvédelem lehetőségeinek kiterjesztése; ez volt az eredeti szándék, és most sikerül megvalósítani. És végül egy könnyített törlesztési mód azoknak, akik súlyos helyzetbe kerültek.

Remélem, hogy ezen túl is érvényesülni fog részben a hatékonyság, részben pedig egy rendezett világ megteremtése, illetve az emberi méltóság érvényesítése. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  22 - 24  Következő    Ülésnap adatai