Készült: 2024.09.22.07:22:09 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

170. ülésnap (2000.11.07.), 201. felszólalás
Felszólaló Dr. Bogár László
Beosztás a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 3:25


Felszólalások:  Előző  201  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. BOGÁR LÁSZLÓ, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Köszönöm az interpellációját és az abban felvetett javaslatot, amit én személy szerint is igen figyelemre méltónak és támogatandónak is tartok, és tart maga a hivatal is.

Más dolog viszont az, hogy a megvalósítás konkrét módozatairól, azt gondolom, érdemes lesz a jövőben még alaposabban elgondolkodni. Kétségtelen, van abban logika, amit ön mond - ha szabad így fogalmaznom -, hogy az országkép az ország települései mikroképeiből összerakott mozaikként is elgondolható, és ez valóban nagyon logikus is, azonban az is igaz, hogy egy ilyen megközelítési mód változatlan formában mindenképpen szétfeszíti az Országimázs Központ jelenlegi kereteit. Ez ugyanis egy viszonylag kis szervezeti egység, sem munkatársainak létszámát, sem anyagi forrásait tekintve a jelenlegi formájában legalábbis nem alkalmas egy ilyen - ha szabad így fogalmaznom - grandiózus koncepción alapuló megközelítés gyakorlati kivitelezésére, amit ön most itt felvázolt. Őszintén szólva nem is egészen erre a célra jött létre ez a szerveződés, hanem elsősorban országos jelentőségű ünnepségek megszervezésére, az egész ország arculatának képviseletére.

Ugyanakkor viszont - ahogy ön is nyilván tudja - több olyan szervezet létezik, amely a képviselő úr javaslatának gyakorlati kivitelezésében mindenféleképpen partner lehetne, kiváltképpen, ha e szervezetek között létrejönne egy olyan sajátos együttműködési háló, együttműködési mechanizmus, amely a különböző intézményekhez rendelt források és ezen intézményekben megtestesülő szaktudás hatékony koncentrálását eredményezhetné. Utalhatok itt a vidék- és területfejlesztéssel kapcsolatos intézményekre, az önkormányzati társulásokra és nem utolsósorban természetesen a turisztika egész létező intézményhálózatára. Ismeretes például, hogy a Magyar Turizmus Rt. központi szerepet szán a belföldi turizmus és így a falusi turizmus erősítésének is.

Közismert az is, hogy az előttünk álló években a turizmus fejlesztésére minden eddiginél nagyobb forrást szán a kormány, az erre a célra felhasználható összegek megtöbbszöröződnek. A képviselő úr kezdeményezése így aztán - ha szabad így fogalmaznom - kifejezetten kapóra jön egy ilyen helyzetben, hiszen mit sem érnek a megnövelt források, ha nem társulnak hozzájuk értelmes, dinamikus és kivitelezhető programok. Ilyen programokat természetesen nem lehet kizárólag a központi kormányzattól várni, így aztán nagy szükség volna a települések, gazdálkodó szervezetek, civil szervezetek igen aktív közreműködésére, együttműködésére, az ön által is vázolt célok megvalósítása érdekében.

Nincs semmi kétségem afelől, hogy az érintett tárcák vidékfejlesztéssel, turizmussal foglalkozó munkatársaival rövid úton létre lehetne hozni azt a partneri együttműködést, amely a megnövelt források társadalmilag legcélszerűbb felhasználása érdekében a képviselő úr kezdeményezését is képes jól hasznosítani. Ebben természetesen az Országimázs Központ és természetesen az egész Miniszterelnöki Hivatal is partner kíván lenni.

Köszönöm a figyelmét, és kérem válaszom elfogadását. (Taps a Független Kisgazdapárt és a Fidesz soraiból.)

 




Felszólalások:  Előző  201  Következő    Ülésnap adatai