Készült: 2024.09.22.07:29:47 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

196. ülésnap (2001.03.27.), 227. felszólalás
Felszólaló Dr. Bogár László
Beosztás a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:38


Felszólalások:  Előző  227  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. BOGÁR LÁSZLÓ, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Asszony! Engedje meg, hogy felvezető szövegére, amelyik egyes pontokon eltért az eredetitől - és amely, talán ön is belátja, kiváló példa egy kérdés hamis tematizációs szerkezetének felépítésére -, most ne reagáljak. Viszont szívesen válaszolok a feltett kérdéseire, hiszen röviden és egyértelműen lehet megadni a választ arra a négy kérdésre, ami az eredeti szövegben is szerepel.

Az első kérdésre a kézenfekvő válasz az, hogy a kormány a parlament elé terjesztette a köztisztviselői törvény módosítását. Ez a javaslat - amennyiben a tisztelt Ház elfogadja - adja meg a jogszabályi alapjait a majdan kidolgozásra kerülő etikai kódexnek is. Ez tartalmazza tehát azokat az erkölcsi normákat, amelyek követendők a köztisztviselők számára; ha úgy tetszik, ez tartalmazza majd egyértelműen azt a modellt - az ön szóhasználatát idézve -, amelyet a kormány célszerűnek tart a köztisztviselők számára. Természetesen ebben, mint valamennyi országgyűlési képviselőnek, a képviselő asszonynak is lehetősége lesz módosító javaslataival részt venni.

Ami a második kérdését illeti: a miniszterelnök úr azt várja a Magyar Köztársaság belügyminiszterétől, hogy támogassa és segítse a mindenkori közigazgatási hivatalvezetők szakmai munkáját. Nos, a miniszterelnök úr a belügyminiszter ez irányú tevékenységével is elégedett.

Harmadik kérdésére a válasz megint csak egyértelmű: egy olyan demokratikus jogállamban, mint a Magyar Köztársaság, mindenkinek joga van egyet nem érteni a bíróságok ítéletével. Ha ez nem így lenne, akkor nem születnének másodfokú ítéletek. A bíróságok jogerős ítéletét természetesen mindenki köteles elfogadni és a meghatározott időn belül azt maradéktalanul végrehajtani.

Ami pedig a negyedik kérdését illeti: a közigazgatási hivatal vezetője nem szegül szembe a bíróság ítéletével, hiszen a bíróság új eljárásra utasította a közigazgatási hivatalt, ennek pedig a hivatal nemhogy ellenszegülne, hanem eleget tesz neki.

Minden további feltételezés, amelyeket ön megfogalmazott, viszont ebben és más esetekben is indokolatlan prejudikálásnak minősül.

Köszönöm a figyelmet, és kérem válaszom elfogadását. (Taps a kormánypárti oldalon.)

 




Felszólalások:  Előző  227  Következő    Ülésnap adatai