Készült: 2024.04.27.12:34:44 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

194. ülésnap (2016.12.06.), 12. felszólalás
Felszólaló Dr. Staudt Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:03


Felszólalások:  Előző  12  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. STAUDT GÁBOR (Jobbik): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Tavasz óta azt hallottuk a Fidesztől, hogy csak a népszavazás védheti meg az országot, ez a leghatékonyabb eszköz. Mi folyamatosan elmondtuk, hogy az alaptörvény-módosítás lenne az, ami olcsóbban és hatékonyabban meg tudná védeni a hazánkat, noha azt is elmondtuk, hogy százszázalékos védelem csak egy hatékony brüsszeli érdekképviselettel együtt kivitelezhető. Utána rájöttek önök is, amikor elbukott ez a népszavazás, hogy alaptörvény-módosításra van szükség. Be is terjesztették az Országgyűléshez, de tudjuk, hogy egy törvény- vagy egy alaptörvény-módosítást jól és rosszul is meg lehet fogalmazni. Hogy ez szakmai slendriánság vagy tudatos, azt már önökre bízzuk, de az biztos, hogy azt láthattuk, hogy félmegoldásként került ez beterjesztésre, hiszen amíg a szegény migránsokat kizárta, addig a gazdagokat nem.

A letelepedésikötvény-konstrukciót, amit nyugodtan minősíthetünk akár terrorkötvényeknek is, meghagyták, nem vezették ki, sőt amikor a Jobbik erre felhívta a figyelmet, akkor sem voltak hajlandók semmit tenni, ezért mi felelősen úgy gondoltuk, hogy amíg tökéletes megoldást nem végzünk, rá kell szorítani önöket, hogy valahogy a megfelelő megoldás mehessen át az Országgyűlésen. Önök ezt nem voltak hajlandók belátni, így november 8-án nem ment át az alaptörvény-módosítás. Ahogy mondtam, mi se szegény, se gazdag migránst, se Juncker-kvótákat, se Rogán-kvótákat nem szeretnénk, hogy semmilyen módon ne lehessen Magyarországra betelepíteni külföldieket.

Önök zsarolásnak és jobbikos pártérdeknek minősítették az egészet, noha nem értjük, hogy önökön kívül, beleértve egyébként az országot is, kinek hajthat még profitot az egész kötvénybiznisz-kon­struk­ció, főleg nem egy négyszeres haszonnal kecsegtető, az államot terhelő kamat esetén.

November 8-ig azt is hallhattuk önöktől, hogy az az egy időpont, ameddig ezt a szavazást meg lehet tenni, nagyon fontos, hogy az alaptörvény-módosítás átmenjen, a haza védelme múlik rajta. Egyébként Dömötör Csaba tegnap is elmondta, hogy ez egy hatékony védelmet jelentene Magyarországnak. Aztán mit láthatunk? Miután a szavazás nem ment át, és egy olyan javaslatot benyújtottunk, amely már hézagmentesen biztosítaná Magyarország védelmét, önök három hete még a bizottságban sem hajlandók foglalkozni ezzel a javaslattal, s mivel tegnap is leszavazták, februárig várni kell arra, hogy egyáltalán a bizottság napirendjére kerülhessen.

Felmerül a kérdés, hogy valóban fontos volt-e önöknek az Alaptörvény módosítása. Itt két variáció létezik: nem volt fontos és átverték az embereket, amikor a sajtóban ezt mondták, vagy fontos volt, de nem volt annyira fontos, mint a kötvénybiznisz, a terroristakötvények megtartása. Ez a két variáció van. (Sallai R. Benedek: Szégyen!) Igen, szégyen, ezzel én is egyetértek. Ezután három minisztertől háromféle verziót hallhattunk, hogy mikor fogják kivezetni ezeket a kötvényeket, egyáltalán kivezetik-e, és azt is hallhattuk, hogy ja, nem, bocsánat, csak felfüggesztik; egy napra, két napra, egy hónapra ‑ ki tudja? Önök adósak maradtak azzal, hogy konkrétan meghatározzák, mikor fogják kivezetni. Az biztos, hogy az idén már nem, hiszen ehhez törvényt is kellene módosítani, és az Országgyűlés jövő héten fog utoljára ülésezni, akkor is csak szavazásokra fog javarészt sor kerülni.

Az Alkotmánybíróság döntését üdvözöltük. Hogyne üdvözölnénk azt, hogy valaki a magyar szuverenitásra hivatkozik! De azért alaposan elolvasva ezt a döntést sajnos azt kell mondjam önöknek, hogy nagyon gyenge lábakon áll. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy tizenegy alkotmánybíró közül, aki ezt meghozta, több mint a fele párhuzamos indokolást vagy különvéleményt írt hozzá. (Dr. Rétvári Bence: Nem ugyanaz! A párhuzamos indokolás erősít!) Érezték az alkotmánybírák is, hogy gyenge lábakon áll. És ha elolvassák önök is, még Rétvári Bence is elolvassa ‑ bár tudom, hogy 32 oldal, de higgye el, megéri elolvasni ‑, akkor látni fogja, hogy inkább hivatkozik ez a döntés a különböző EU-s országok alkotmánybíróságainak döntésére, mint a magyar Alaptörvény szabályaira.

S azt kell mondjam, ez alátámasztja azt, hogy soha nem volt még olyan fontos az alaptörvény-módosítás, mint az Alkotmánybíróság döntése után. Igen, abban a formában nem tudtuk támogatni, de önöknek februárban lehetőségük lesz, hogy ugyanazt a formát, ami itt elbukott, természetesen kiegészítve a terrorbizniszkötvényekkel, megszavazzák, és higgyék el, ez fog egy hatékonyabb védelmet nyújtani Magyarországnak. Ha azt mondják, hogy ez az alkotmánybírósági döntés tökéletes megoldás, akkor önök ezt sajnos nem olvasták el. 32 oldal nem olyan hosszú, vegyék a fáradságot és olvassák végig! Köszönöm. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  12  Következő    Ülésnap adatai