Készült: 2024.09.20.21:39:50 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

12. ülésnap (2006.07.04.), 100. felszólalás
Felszólaló Révész Máriusz (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:04


Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

RÉVÉSZ MÁRIUSZ (Fidesz): Köszönöm szépen. Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Elhangzott itt egy-két látszólagos érv, de olyan érv, amelynek az égadta egy világon semmi alapja nincs. Én szívesen megkérdezném például Szabó Zoltántól, hogy a klasszika-filológia szakos hallgatók keretszámát ki határozta meg eddig. Ha erre a kérdésre válaszolunk, akkor lehet látni, hogy az egész állítás, amelyre Szabó Zoltán az érvelését felépítette, nem működik. Ezekben a kérdésekben, az államilag finanszírozott képzés keretszámait tekintve eddig is a minisztérium, a miniszter döntött. Innentől kezdve, ha túlképzés van ezen a területen, nem lehet azt mondani, hogy azért kell bevezetni a tandíjat, hogy ne legyen túl sok klasszika-filológia szakos hallgató. Mert ezeknek a keretszámáról eddig is máshol döntöttek.

Államtitkár úrnak meg mondanám, az a baj azzal az érveléssel, amit elmond, hogy akik diplomát szereztek, életük folyamán többet fognak keresni, ez meglehetősen sok fenntartással igaz. Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy mondjuk, ez igaz lenne egy tanítóra vagy egy felsőfokú szociális végzettséggel rendelkező szociális munkásra.

(14.40)

De ha ezen a gondolatmeneten továbbhaladunk, akkor eljuthatunk oda is, hogy mondjuk, aki közgazdasági szakközépiskolába jár, mivel az életében a keresete várhatóan jobban fog alakulni, attól is szedjünk egy kicsit több pénzt.

Arról már nem is beszélek, államtitkár úr, hogy például a személyi jövedelemadóban akinek magasabb a keresete, az egyértelműen többet fizet. Tehát akinek magasabb az életében a keresete, az az élete folyamán többet fizet be a költségvetésbe adózás tekintetében.

A nyolcadik osztályról a kistelepülési iskolák esetében azt hadd mondjam el, hogy ez a törvény annyira igazságos, hogy hetedik-nyolcadik osztályban a törvénytervezet szerint ha alacsony az iskolákban az osztálylétszám, akkor ezekben az iskolákban ezek a kistelepülések, nyilván mivel nagyon jómódúak, ezt követően, ha a törvényt elfogadják, még a normatívát sem fogják megkapni. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.) Azt hiszem, hogy ehhez gratulálni kell. (Taps az ellenzéki pártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai