Készült: 2024.04.28.17:17:23 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

67. ülésnap (2019.05.27.), 116. felszólalás
Felszólaló Dr. László Imre (DK)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:08


Felszólalások:  Előző  116  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. LÁSZLÓ IMRE (DK): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Szűkebb lakóhelyemen, Újbuda példáján, mint cseppben a tenger, tükröződik a hazai egészségügy siralmas helyzete, csakúgy, mint a kormány és az önkormányzat koncepciótlansága és a megoldási szándék hiánya. A kerület járóbeteg-szakellátása katasztrófasújtott terület. A körmük szakadtáig tagadott létszámhiány miatt kilométeres hosszúságúak az előjegyzések, a várakozási idő pedig messze meghaladja az egyébként sem rövid országos átlagot. A legsúlyosabb helyzetben a gyermekgyógyászat van. Ennek megoldását, egy gyermekgyógyászati rendelőegység létesítését még 2010-ben, a Molnár Gyulát lejáratni kívánó polgármester-választási kampányban ígérték meg először. A választást megnyerték, az ígéretről szokás szerint megfeledkeztek. Az ígéret aztán újra előkerült a 2014-es választási kampányban is, de ugyanazzal az eredménnyel. Mikor kezdenek már hozzá? Hiába ígérik meg majd harmadszor az őszi kampányban, a kerület beteg gyermekei az ígérettől sajnos nem gyógyulnak gyorsabban. Az egészséghez szorosan kötődik és egyébként is a kormány vesszőparipája az egészséges életmód és a sport. Gazdagrét és Őrmező húszezer lakója évek óta hitegetve van egy uszoda építésével. Kétszer már az alapkövét is lerakták, de mikor kívánnak ezen túllendülni és ténylegesen hozzákezdeni az építkezéshez?

Az állatorvosi ló azonban a szuperkórháznak becézett dél-budai regionális egészségügyi centrum ügye. Erre a célra nyolc telket már megszereztek, ebből négyet egy Fidesz-közeli vállalkozótól, nettó 4,3 milliárdért. Ő tehát már jól járt, de a költségvetés kevésbé, mert még egy kapavágás sem történt, de a kórházépítés tervezett költsége már többszörösére duzzadt, és e pillanatban 250 milliárdnál tartunk. Mekkorára becsülik a tényleges költségeket? Hogyan kívánnak gondoskodni az intézmény megközelíthetőségéről, mert tömegközlekedéssel ma lehetetlen odajutni. Honnan fognak egy ekkora létesítménybe orvosokat és szakdolgozókat szerezni, ha a kerületi járóbeteg-szakellátáshoz sem tudják a szükséges személyzetet biztosítani? Mit terveznek a Szent Imre Kórházzal, amire nemrégen 15 milliárdot költöttek?

Egyáltalán mikor értik már meg, hogy az egészségügy fejlesztéséhez nem kizárólag új létesítményekre, hanem szerkezetváltásra, a meglévők felújítására, megfelelő finanszírozásra és mindenekelőtt (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) kellő létszámú, felkészült személyzetre van szükség? Tisztelettel várom válaszát. (Taps a DK, az MSZP és az LMP soraiban.)




Felszólalások:  Előző  116  Következő    Ülésnap adatai