Készült: 2024.04.26.11:20:41 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

272. ülésnap (2005.11.28.), 422. felszólalás
Felszólaló Dr. Pap János (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:26


Felszólalások:  Előző  422  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. PAP JÁNOS (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Elnézést, képviselőtársaim, hogy még úgy tűnik, hogy húzom az időt, de három dolgot szeretnék mondani, illetve kérni.

Az egyik, elnök úr, önhöz szól, hogy ha egy mód van rá, a korai órára tekintettel a mai nap 12 óráig lehetne még módosító indítványt beadni, akkor azt megköszönnénk.

A másik, miniszter úr, öntől kérem, hogy valamilyen formában tudjunk eszmét cserélni majd az 5.i-ről, hogy mit is értünk az “alapvetőö alatt, illetve van-e olyan ország ezen a földgolyón, amelyiket húsz év alatt se érjük utol, és ezeket az alapvető lehetőséget tudja biztosítani, és hogyan, ez engem igazából érdekelne.

Mivel nem fejeztem be, említettem az előző felszólalásomban, hogy ne maradjon befejezetlenül, csak címszavakban hadd mondjam el, hogy miről szerettem volna még beszélni.

Az életminőség javításáról, akár árvíz, akár szeméthegyek, hulladék és környezetminőség vonatkozásában.

Az olajkorszak végéről beszéltem bizottsági kisebbségi előadóként. Itt az alternatív és a megújuló energiaforrásokat jó volna tisztázni, mert azt gondolom, ez a kettő se ugyanaz, és ennek a fenntartható hasznosítása főleg nem.

A konkrét fejlesztéseknél a különböző ágazatok közti harmóniát hogyan kívánják megteremteni, mert ez mára teljesen diszharmonikus.

A mező- és erdőgazdaságban foglalkoztatottak nagy arányára hivatkozni nagyon-nagyon hibás dolognak tartom. Lehet, hogy azért, mert agrármérnök vagyok, de én azt gondolom, hogy nem a politikának fentről kell eldönteni, hogy egy adott országban hány ember él meg a mezőgazdaságból - annyi, amennyi meg tud élni. És ha mi egy komplex vidékfejlesztésről beszélünk, akkor bizony a turizmust és egyebet hozzákapcsolva, azt gondolom, sokkal több ember képes megélni a mező- és erdőgazdaságból, nem direktben, de indirektben, és azt gondolom, hogy ezt is a helyére kell tenni. Kedvező természeti és ökológiai adottságaink csak akkor maradnak meg, ha valóban az agrár-környezetvédelmet komolyan vesszük, és valóban a fenntartható fejlődés elvei szerint megyünk.

Itt a talaj mint nemzeti vagyon állapotánál - tettem már rá utalást - jó volna rögzíteni, hogy ha ezt jónak tartjuk, akkor hogyan is néz ki. Véleményem szerint viszont sajnálatos módon nem úgy van, ahogy itt leírásra került.

Idő hiányában csak ennyit tudtam ehhez az anyaghoz hozzátenni. Köszönöm szépen a figyelmüket.




Felszólalások:  Előző  422  Következő    Ülésnap adatai