Készült: 2024.05.17.07:54:34 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

151. ülésnap (2020.09.22.), 90. felszólalás
Felszólaló Dr. Zsigmond Barna Pál (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:06


Felszólalások:  Előző  90  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. ZSIGMOND BARNA PÁL, a Fidesz képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót, elnök úr. Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! A gazdasági kapcsolatok folyamatosan fejlesztésre szorulnak, és ennek nemzetközi sztenderdjeit részben kidolgozta és kidolgozza az OECD, vagyis a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, amelynek Magyarország 1996 óta a tagja. A nemzetközi gazdasági életben a fejlesztések, fontosabb szabályozások kidolgozásának egyik célja az üzleti élet átláthatóságának, tisztaságának javítása, a jogszerűség ellenőrzésének könnyebbé tétele, amiről a mostani törvényjavaslatban is szó van. Az OECD 2008-ban, tehát a mi Pakisztánnal 1992-ben kötött egyezményünk után kidolgozott egy modellegyezményt, amely alapján az 1992-es egyezmény felülvizsgálata szerinti teljes körű információcsere lehetőségét biztosítja a jegyzőkönyv szerinti módosítás. Az információcsere tehát a kétoldalú üzleti kapcsolatban részt vevők adatainak kezelését szabályozza. Az információcserét természetesen az információvédelem szigorú szabályai szerint hajtaná végre a módosító jegyzőkönyv, ugyanakkor a törvényi kötelezettség alóli kibúvók lehetőségét is kizárja, vagyis tisztább üzleti helyzetet teremt a nemzetközi kapcsolatainkban is.

Magyarország szempontjából nézve nem szükséges magyarázni az előnyeit a kétoldalú kapcsolatok átláthatósága javításának, amely mindkét ország szándékát tükrözi, vagyis egyetértés uralkodik az új szabályozás bevezetésének a hasznáról. Azt hiszem, szükségtelen külön kitérnem arra az elbizonytalanodásra is, amelyet a világban körvonalazódó kereskedelmi háború jelent. Ilyen nemzetközi környezetben a magyar érdekeltségek szempontjából számít minden kétoldalú kapcsolat és annak pontos szabályozása, amely szélesíti kapcsolataink spektrumát is. Minél több irányban fejlesztjük kapcsolatainkat, például déli vagy keleti irányban, annál több lábon áll a magyar gazdaság egy átalakuló világban.

A most beterjesztett egyezményt módosító jegyzőkönyv Magyarország érdekeit szolgálja, és időszerűen alakítja a nemzetközi jogi környezetet, általánosságban illeszkedik külpolitikai irányvonalainkba. Ezért kérem tisztelt képviselőtársaimat, hogy támogassák a törvényjavaslatot. Köszönöm megtisztelő figyelmüket.




Felszólalások:  Előző  90  Következő    Ülésnap adatai