Készült: 2024.09.22.17:37:25 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

165. ülésnap (2012.02.21.), 148. felszólalás
Felszólaló Novák Előd (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 10:24


Felszólalások:  Előző  148  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NOVÁK ELŐD (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Engedjék meg, hogy többek példáját követve én is egy személyes pikáns eset felidézésével kezdjem, ugyanis én ma nemhogy nem lehetnék itt, nem is léteznék, ha nem lettek volna ezek a kitelepítések, hiszen a szüleim úgy ismerték meg egymást ötéves korukban, hogy egy házba telepítették ki mindkettőjüket, még kisgyermekként a Hortobágyra, úgyhogy ők pont beleesnek ebbe az egyébként valóban meglehetősen szűkre szabott országgyűlési határozatba, hiszen mi mind térben és mind időben ettől függetlenül szeretnénk ezt kibővíteni. No de természetesen ez nem azt jelenti, hogy én hálás lennék a kommunizmusnak, hiszen tudok azért a történelem és a társadalmi igazságosság szemüvegén keresztül vizsgálni minden olyan kérdést, aminek a megtárgyalásáért itt az Országgyűlésben jelen vagyunk.

Engedjék meg, hogy ezután ráirányítsam a figyelmet inkább a szép szavak után most a tettekre, még inkább azok hiányára, a mulasztásokra, ahogyan már Gaudi-Nagy Tamás képviselőtársam is megtette, és ahogyan már Farkas Gergely is mondott néhány olyan javaslatot, amik bizony hiányoznak ebből. Engedjék meg, hogy folytassam ezt a lajstromot, mert hajlamosak önök az antikommunizmust néhány frázissal elintézni az érdemi tettek helyett.

Bizony a kettős mérce jól megmutatkozik a kommunizmus bűneivel kapcsolatban, hiszen míg például az 1947-es párizsi békeszerződésből fakadó jóvátétel címén még most is a költségvetésben szerepel 1,7 milliárd forint sok más hasonló tétel mellett a zsidók kárpótlása érdekében, mindeközben nem látunk érdemi jóvátételt a kommunizmus áldozatai tekintetében, sőt az új alaptörvényben gyakorlatilag ki is mondják, ugye, hogy csak erkölcsi elégtétel jár a kommunizmus áldozatainak. Persze, a "csak"-ot én hangsúlyoztam, az csak itt szerepel, szép, gyönyörű mondatok közepette az alaptörvény átmeneti rendelkezéseinek preambulumában, elmondják, hogy bizony erkölcsi elégtételt érdemelnek, de valahogyan az anyagiról megfeledkeztek ott is, és ahogyan ott elutasították a módosító javaslataimat, nincs kétségem afelől, hogy most is el fogják utasítani természetesen az összes módosító javaslatunkat. Ugyanebben, az alaptörvény átmeneti rendelkezéseiben kimondják azt is, hogy új jogcím nem állapítható meg a kárpótlások során. No persze, a számos jogcímen meglévő zsidó kárpótlások milliárdjai folytathatók, ellenben a kommunizmus áldozatainak tisztes kárpótlásáról a jövőben sajnos nem esett szó.

Ha a szimbolikus kérdéseknél tartunk itt, ebben az országgyűlési határozati javaslatban és a mulasztásoknál, akkor azt javasolom, nézzenek ki itt az ülésterem kormánypárti folyosóján a Szabadság térre, ahol még mindig láthatják a szovjet megszállóink emlékművét, amelyen ráadásul szégyenszemre önkényuralmi jelkép is lehet. Az ennek eltávolítását célzó javaslatunkat is leszavazták itt a fideszes forradalmárok, sajnos egytől egyig, de legalább arra büszkék lehetünk, hogy a szabadságról elnevezett téren 2004 óta kordonok közé kell zárni a népharag elől azt a kommunista gyalázatot.

Ezen túlmenően szerte az ország még mindig tele van kommunista utcanevekkel, miközben egyetlen közterület sem viseli például a névtelen hősökre utaló "pesti srác" nevet itt Pesten sem, sőt méltó utódaikat, a derék gárdistákat minden erejével üldözi a hatalom. Gergényi Péter üzlettársának és barátjának, Pintér Sándornak, ugye, már mindenről a Gárda jut az eszébe, még az új önkormányzati törvénybe is szükségesnek tartotta belevenni, hogy aki gárdista, az rögtön elveszíti a mandátumát, ellenben leszavazták az önkormányzati törvénynél azt a kormánypárti képviselők által benyújtott kitűnő javaslatot, amelyet végül csak a Jobbik vitt tovább, mely szerint a kommunista utcanevek kötelező átnevezését írta volna elő az önkormányzati törvény, kapcsolódó módosító javaslatom szerint ráadásul úgy, hogy semmilyen ügyintézés és költség nem terhelte volna az érintett lakókat.

Varga László KDNP-s vezérszónokkal, képviselőtársammal a Magyar Rádióban egyszer hosszan értekeztünk erről is, és természetesen fürödhettek a kormánypárti képviselők a társadalmi igazságosság hírében, egészen addig, ameddig a szavazás el nem jött, amikor szépen, csendben leszavazták ezt a javaslatot. Ezt már sokszor láttuk, hogy megfogalmaznak olyan gyönyörű javaslatokat, amelyeket azután természetesen a szavazás során szépen elsikálnak. Ugye, láthattuk ezt persze a túloldalról is, Medgyessy Péter is, a D-209-es is megfogalmazta már mondjuk, az ügynöklisták feltárására vonatkozó javaslatát, azután ő maga is ellene szavazott, amikor odajutott a sor.

No, ha a szimbolikus kérdéseknél tartunk, mondjuk el, hogy miközben az úgynevezett holokauszt emlékműveit állami pénzekből finanszírozzák, addig a kettős mérce jegyében, ugye, még nem sikerült állami támogatást kiharcolnunk a Pongrátz Gergely bácsi által alapított, az ország egyetlen 1956-os múzeumának, amely Kiskunmajsán található, már egy ifjúsági táborral is kibővítve. Az idei költségvetéshez ez ügyben benyújtott módosító javaslatunkat ugyanis ugyanúgy elvetették a fülkeforradalmárok, mint egy évvel korábban.

Mindezeken túl, ha ez még nem lett volna elég a mulasztásokból, két évtized nem volt elég a saját politikusaik által is érintett, fertőzött parlamenti pártoknak, hogy a társadalom számára megnyugtatóan rendezzék az ügynökügyek teljes körét, és távozzanak a közéletből a hatalmukat átmentő nemzetáruló alakok. A vétkesek részéről ugyanis hiányzik az őszinte beismerés, a bocsánatkérés, a morális elégtételadás, az önök részéről pedig hiányzik a szándék, hiszen legutóbb épp tegnap szavazták le e javaslatnak még a tárgysorozatba-vételét is, az ügynökügyek, az állambiztonsági múlt feltárása tehát továbbra is várat magára, talán a Jobbik kormányra kerüléséig.

A nemzeti együttműködésnek hívott rendszerben eközben a rákosista alkotmány helyére egy hasonlóan egypárti alaptörvény került, amelyet húsz másik posztkommunista országgal szemben nálunk példátlan módon csak a kormányoldal szavazott meg, egyetlen módosító javaslatot sem fogadtak el, például azt sem, amellyel kizártuk volna a közéletből azt, aki tevékeny szerepet vállalt a korábbi szocialista államélet irányításában, aki az állampárt vezető tisztségviselőjeként vagy a fegyveres szervek vezetőiként közreműködött a magyar nép elnyomásában, a kommunista diktatúra fenntartásában, így az egykori cenzor, Lendvai Ildikó, az MSZMP KB-tag Kovács László vagy a KISZ KB egyik tanácselnöke, Gyurcsány Ferenc továbbra is, ebben az állítólagosan új rendszerben is országgyűlési képviselő maradhat. Ez már a nemzetközi együttműködés rendszere, vagy lesz még rosszabb is? Várjuk válaszukat.

Az elszámoltatás elmaradását magyarázzák most, ugye, az új alaptörvényben, az átmeneti rendelkezésekben is, ahelyett, hogy a tettek mezejére lépnének, ezzel szemben, megint csak a preambulumban mintegy felmentést adnak az elmúlt 20 év mulasztásaira. Azt mondják, hogy a kommunista diktatúra alatt elkövetett bűncselekmények üldözésére nem volt lehetőség, nem volt lehetséges, az első szabad választás után sem nyílt meg a lehetőség, és azt mondják a preambulumban, az alaptörvény átmeneti rendelkezéseinek preambulumában, hogy most az új alaptörvény lehetőségével nyílik meg a lehetőség az igazság érvényesítésére. Kérem szépen, nem erről van szó, eddig is meglett volna a lehetőség. Igenis, az elmúlt 20 év bűne, beleértve az összes kormányzatot, hogy az elszámoltatás nem történt meg, mint ahogyan nem fog megtörténni a jövőben sem, hiába állítják azt, hogy majd most megteremtődik a lehetőség, mert ha megteremtődött volna, akkor már valamit tettek is volna az alaptörvény hatálybalépése óta természetesen.

Sőt, a Biszku-botrány apropóját is a jelek szerint arra kívánja felhasználni a Fidesz, hogy ledöntse az eddig örök érvényűnek tűnt alapvetést, miszerint a nyugdíj adómentes jövedelem. A Jobbik szerint elfogadhatatlan egy ilyen kiskapu megnyitása. Mi inkább a kommunista vezetőkre egyedi nyugdíj-megállapítási szabályokat javasolunk, illetve javasoltunk már tavaly nyáron, de azóta a fideszes forradalmárok számtalanszor leszavazták a komcsi luxusnyugdíjak ügyének napirendre vételét, legutóbb épp tegnap. Elvileg szigorúan személyes adat persze, hogy mennyi nyugdíjat kap Biszku Béla, de Kubatov Gábor előtt semmi sem titok, így Wittner Máriától megtudhattuk az Országgyűlés folyosóján, hogy több százezres nyugdíjjal boldogan él az '56 utáni megtorlások egyik vezéralakja.

De mi nemcsak felháborodtunk, hanem rögtön megoldási javaslatot is kidolgoztunk, a hatályos lengyel szabályozást ültetve át a magyar jogrendszerbe. A Fidesz most azzal az indokkal szűkítené a szankcionálandók körét, hogy nem lehet pontos listával szolgálni például a vérbírókról és az úgynevezett békepapokról. A Jobbik viszont azt mondja, hogy nemzeti érzelmű történészek garmadáját kell megbízni a múlt feltárásával, hiszen például az ügynöklista közzététele, ugyebár, amúgy is a rendszerváltás egy komoly mulasztása, mellesleg pedig a történészek számára munkahelyteremtés, e téren is komoly adóssága van Orbán Viktoréknak, akik továbbra is jutalmazzák az előző rendszer vezetőit.

(16.00)

Tehát nem elég, hogy elszámoltatás nem történt, továbbra is több százezer forintos nyugdíjjal jutalmazzák az előző rendszer bűnös vezetőit. Mert hogyan kereshet szintén érdemtelenül magas nyugdíja mellé még havi 560 ezer forintot Pintér Sándor politikai főtanácsadójaként Kocsis Kálmán vezérőrnagy, a III/I-es csoportfőnökség volt vezetőhelyettese? Számtalan ilyen kérdés merülhet föl, és ez bizony még nem minden, mert a nagy része ezeknek az információknak titkosítva van.

A titkosítások feloldásáról hallani sem akarnak, sőt az előző ciklus egyik utolsó kétharmados törvénye volt, amit természetesen karöltve megszavaztak, mert így szokták tenni a kétharmados törvényekkel akkor, amikor nem volt meg az előző ciklusban a kétharmados többsége a szocialista kormányzatnak, akkor szavazták meg, hogy gyakorlatilag bármit titkosítani lehet, még azt is, amivel kapcsolatban ezt jogszerűtlenül teszik meg. Semmilyen törvényi kontrollja, bírósági felülvizsgálati lehetősége nincsen ezeknek a kérdéseknek.

A múlt feltárása, a valódi igazságtétel tehát még várat magára, és a kettős mércét pedig kitűnően látjuk a holokauszttal és ezzel kapcsolatban a kommunizmus bűneinek tekintetében. Bízzunk benne, hogy a változásig, az érdemi változásig, az érdemi lépésekig nem kell megvárni a Jobbik Magyarországért Mozgalom kormányra kerülését. Bízunk a jobb belátásukban. (Moraj a kormánypárti padsorokban.)

Köszönöm figyelmüket, és nézzenek szembe magukkal! (Taps a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  148  Következő    Ülésnap adatai